Ухвала від 25.09.2013 по справі 0551/13551/12

Категорія 24 Головуючий у 1 інстанції Федько С.П.

Доповідач Агєєв О.В.

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 вересня 2013 року м.Донецьк

Апеляційний суд Донецької області в складі:

головуючого судді Санікової О.С., суддів Новосьолової Г.Г., Агєєва О.В.,

при секретарі Стефанової Я.Д.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Донецьку апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Центрально-Міського районного суду м.Горлівки від 24 травня 2013 року по цивільній справі за позовом комунального підприємства по теплопостачанню «Вуглик» Горлівської міської ради до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за послуги теплопостачання, -

ВСТАНОВИВ:

Оскаржуваним рішенням позов комунального підприємства по теплопостачанню «Вуглик» Горлівської міської ради до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за послуги теплопостачання задоволено.

Стягнуто солідарно з ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 на користь комунального підприємства по теплопостачанню «Вуглик» Горлівської міської ради в рахунок заборгованості за послуги з теплопостачання за період з 01.01.05р. по 01.04.09р. в сумі 5 217грн. 28коп.

Вирішено питання про розподіл судових витрат.

В апеляційній скарзі відповідач ОСОБА_1 просить скасувати рішення суду та постановити нове про відмову у задоволенні позовних вимог, через неповне з'ясування обставин, що мають значення для справи, порушення норм матеріального та процесуального права.

В обґрунтування доводів апеляційної скарги зазначає, що суд першої інстанції дійшов висновку про самовільне відключення відповідачів від мережі централізованого опалення та не звернув увагу на наявність технічних умов для переобладнання системи опалення, що підтверджується листом погодження за підписами позивача та Горлівської міської ради, а також актом про відключення квартири від внутрішньобудинкової мережі централізованого опалення. Також зазначає, що судом не обґрунтовано необхідність дозволу на відключення за наявності акту для відключення від системи централізованого опалення.

Апелянт ОСОБА_1 в судовому засіданні апеляційного суду підтримав доводи апеляційної скарги, просив її задовольнити.

Співвідповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні апеляційного суду також просила скаргу задовольнити.

Відповідач ОСОБА_3, представник позивача КП по теплопостачанню «Вуглик» в судове засідання апеляційного суду не з'явились, були належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи.

Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 є власниками АДРЕСА_1 та споживачами послуг позивача, оплату за які здійснюють не у повному обсязі, у зв'язку з чим за період з 01.01.05р. по 01.04.09р. мають заборгованості за послуги теплопостачання у розмірі 5 217грн. 28коп. (а.с.2, 3).

Відповідно до акту про відключення квартири від внутрішньобудинкової мережі централізованого опалення від 06.10.06р. (а.с.23), АДРЕСА_1 відключена від внутрішньо будинкових мереж централізованого опалення.

З інформації, наданої на запит суду заступником міського голови за № 01-2962113 від 25.03.13р., вбачається, що ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 дозвіл на відключення від мереж централізованого опалення за адресою: АДРЕСА_1 не надавався (а.с.43).

Задовольняючи позов суд першої інстанції виходив з того, що відповідачі оплату послуг з опалення не здійснюють, доказів отримання дозволу на відключення квартири від мереж централізованого опалення та встановлення автономного опалення відповідачами не надано.

Колегія суддів погоджується з даним висновком суду з наступних підстав.

Згідно ч.1 ст.303 ЦПК України встановлено, що під час розгляду справи в апеляційному порядку апеляційний суд перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції.

Між сторонами склалися спірні правовідносини, які регулюються нормами ЦК України, ЖК України, Законом України «Про житлово-комунальні послуги», Законом України «Про теплопостачання», Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими постановою КМУ від 21.07.2005р. №630 з відповідними змінами та Порядком відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затвердженим наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22.11.2005р. №4 і зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 09.12.2005 року за №1478/11758 з наступними змінами.

Згідно ст.526 ЦК України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ст.162 ЖК України, плата за користування жилим приміщенням в будинку (квартирі), що належить громадянинові на праві приватної власності, встановлюється угодою сторін. Плата за комунальні послуги береться крім квартирної плати за затвердженими в установленому порядку тарифами.

Згідно п.5 ч.3 ст.20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживач зобов'язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Згідно ст.24 Закону України «Про теплопостачання», споживач теплової енергії має право на вибір одного або декількох джерел теплової енергії чи теплопостачальних організацій, якщо це можливо за існуючими технічними умовами.

Відповідно до п.п.24, 25 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими постановою КМУ від 21.07.2005р. №630 з відповідними змінами (далі за текстом Правила), споживачі можуть відмовитися від отримання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води. Відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.

На виконання п.25 Правил, наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22.11.2005р. №4 і зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 09.12.2005 року за №1478/11758 зі змінами затверджено Порядок відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання (далі Порядок).

Даний Порядок передбачає відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води не окремих квартир багатоквартирного будинку з ініціативи їх власників або наймачів, а відключення цілих багатоквартирних будинків з ініціативи споживачів.

Для реалізації права споживачів на відмову від отримання послуг ЦО і ГВП орган місцевого самоврядування або місцевий орган виконавчої влади створює своїм рішенням постійно діючу міжвідомчу комісію для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж ЦО і ГВП (Комісія), призначає голову та затверджує її склад, затверджує положення про роботу комісії (пункт 1.2 Порядку).

Питання відключення житлового будинку (будинків) від мереж централізованого опалення вирішується шляхом звернення його власника (власників) до Комісії з письмовою заявою про відключення від мереж ЦО і ГВП. Рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з улаштуванням індивідуального опалення повинно бути підтримане всіма власниками (уповноваженими особами власників) приміщень у житловому будинку (пункт 2.1 Порядку).

Комісія, після вивчення наданих власником (власниками) документів, у місячний строк приймає рішення щодо відключення від мереж ЦО і ГВП, улаштування індивідуальної (автономної) системи теплопостачання та збір вихідних даних і технічних умов для виготовлення проектної документації. Дане рішення оформляється протоколом, витяг з якого у десяти денний строк надається заявникові (пункт 2.2).

Відповідно до п. 2.2 вказаного Порядку встановлено, що комісія розглядає надані документи лише за наявності затвердженої органом місцевого самоврядування в установленому порядку оптимізованої схеми перспективного розвитку систем теплопостачання населеного пункту та у відповідності до неї.

Пунктами 2.6, 2.7 Порядку визначено, що по закінченні робіт складається акт про відключення будинку від мереж ЦО і ГВП (додаток 4) і в десятиденний термін подається заявником до Комісії на затвердження.

Після затвердження акта на черговому засіданні Комісії сторони переглядають умови договору про надання послуг з централізованого теплопостачання.

Відповідно до вимог ст.60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу.

З урахуванням викладеного, проведення відключення АДРЕСА_1 на підставі акту від 06.10.06р. (а.с.23) від мереж центрального опалення та гарячого водопостачання не є підставою для зняття квартири з обліку КПТ «Вуглик», оскільки таке відключення проведене без належної документації, що дає підстави вважати, що дане відключення є самовільним. Також не надано належним чином оформленої та поданої письмової заяви про відключення від мереж ЦО і ГВП з копією протоколу загальних зборів мешканців будинку щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від мереж ЦО і ГВП та прийняття рішення про влаштування у будинку системи індивідуального або автономного опалення, та відповідне рішення уповноваженого органу - постійно діючій міжвідомчій комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж ЦО і ГВП.

Матеріали справи також не містять доказів того, що оптимізована схема перспективного розвитку систем теплопостачання населеного пункту взагалі розроблялася.

З урахуванням вищевикладеного, колегія суддів повністю погоджується з висновком суду першої інстанції, що відповідачами не надано доказів щодо факту додержання ними встановленої нормативними актами процедури відключення від централізованої системи опалення, як і сам факт такого відключення за адресою АДРЕСА_1.

Доводи апеляційної скарги про наявність акту про відключення АДРЕСА_1 від внутрішньо будинкових мереж централізованого опалення (а.с.23) та листа погодження з відповідними організаціями технічних умов для переобладнання системи опалення шляхом встановлення автономного опалення, не підтверджує факт дотримання відповідачами Порядку відключення від мереж централізованого опалення. Крім того, акт не затверджено комісією, як того вимагає п.2.6 Порядку, а в листі погодження адреса житлового будинку за якою планується переобладнання зазначена як: АДРЕСА_2.

Згідно з ч.1 ст.308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням вимог матеріального і процесуального права.

За таких обставин колегія суддів не знаходить підстав для задоволення апеляційної скарги та вважає, що рішення суду ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, висновки суду відповідають обставинам справи, тому апеляційна скарга піддягає відхиленню, а рішення суду першої інстанції - залишенню без змін.

Керуючись ст.ст.303, 307, 308, 313-315 ЦПК України, апеляційний суд -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.

Рішення Центрально-Міського районного суду м.Горлівки від 24 травня 2013 року залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів з дня набрання чинності.

Головуючий:

Судді: