Cправа № 492/1778/13-к
про збільшення обсягу обмежень адміністративного нагляду
30 вересня 2013 року м. Арциз
Арцизький районний суд Одеської області в складі: головуючого судді Борисової С.П., при секретарі Каширній О.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Арцизі подання начальника Арцизького РВ ГУМВС України в Одеській області про збільшення обсягу обмежень встановленого адміністративного нагляду у відношенні:
ОСОБА_1, що народився ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Плоцьк Арцизького району Одеської області, громадянина України, неодруженого, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1,
раніше судимого:
· - 02.09.2009р. Арцизьким районним судом Одеської області за ч. 2 ст. 186 КК України до 4 років позбавлення волі, звільнений від відбування покарання на підставі ст. 75 КК України з іспитовим строком на 1 рік;
· - 07.04.2011г. Арцизький районним судом Одеської області за ч. 2 ст. 185 КК України до 2 років позбавлення волі, за правилами ч. 1 ст. 71 КК України остаточно призначено покарання 4 роки 1 місяць позбавлення волі;
· 10.04.2012 року Арцизьким районним судом Одеської області за ч. 1 ст. 309 КК України до 4 років шести місяців позбавлення волі,
· звільнився з місць позбавлення волі 16.08.2013 р. УДЗ на 2 роки 1 місяць 29 днів,
встановив:
Начальник Арцизького РВ ГУМВС України в Одеській області Макарін М.Д. звернувся до суду з поданням про збільшення обсягу обмежень встановленого адміністративного нагляду відносно ОСОБА_1, оскільки він засуджувався до позбавлення волі за вчинення тяжких злочинів. Покарання відбував в місцях позбавлення волі. Після звільнення з місць позбавлення волі, будучи підданим адміністративному нагляду, не зважаючи на попередження органу внутрішніх справ, на шлях виправлення не став, систематично порушує громадський порядок, в стані алкогольного сп'яніння схильний до здійснення правопорушень.
Представник Арцизького РВ ГУМВС України в Одеській області в судовому засіданні підтримав подання начальника Арцизького РВ ГУМВС України в Одеській області.
У судовому засіданні ОСОБА_1 не заперечував проти встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
Суд, заслуховуючи пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, вважає, що подання органу внутрішніх справ підлягає задоволенню, оскільки воно засновано на законі і доведено матеріалами справи.
ОСОБА_1 раніше судимий за скоєння тяжких злочинів, звільнившись з місць позбавлення волі, на шлях виправлення не став, систематично порушує громадський порядок, зловживає спиртними напоями, в стані алкогольного сп'яніння схильний до вчинення адміністративних правопорушень. Впродовж 2013 р. ОСОБА_1 неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за скоєння адміністративних правопорушень.
Відповідно до ч. 2 ст. 10 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу внутрішніх справ з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею.
ОСОБА_1 неодноразово попереджався про те, що у разі подальшого продовження антигромадського способу життя, відносно нього може бути встановлений адміністративний нагляд. Проте, не зважаючи на це він продовжував вчинювати адміністративні правопорушення.
За місцем проживання характеризується негативно, як особа, що зловживає алкогольними напоями, та як особа, на яку находили скарги з боку сусідів та мешканців села з приводу його поведінки в громадських місцях.
З урахуванням особи піднаглядного ОСОБА_1, його способу життя і поведінки суд, у відповідності до ч. 2 ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд вважає за необхідне збільшувати обсяг обмежень встановлених відносно ОСОБА_1, оскільки він раніше засуджувався до позбавлення волі за тяжкі злочини, після відбування покарання, не зважаючи на попередження органу внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок і спокій громадян, вчинюючи адміністративні правопорушення.
Керуючись п. «в» ч. 1 ст. 3, ст. 5, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01 грудня 1994 року №264/94-ВР, суд -
постановив:
Встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_3 строком на один рік.
Встановити відносно ОСОБА_1 наступні обмеження:
1. Заборонити йому залишення місце проживання з 22:00 годин до 06:00 годин.
2. Заборонити виїзд за межі Арцизького району Одеської області без дозволу Арцизького РВ ГУМВС України в Одеській області.
3. Заборонити відвідувати торгівельні місця, що реалізують спиртні напої на розлив, крім випадків реалізації в цих торгівельних точках продуктів харчування.
4. Прибувати на відмітку кожну суботу місяця з 09:00 годин до 11:00 години до Арцизького РВ ГУМВС України в Одеській області.
Постанова може бути оскаржене до Апеляційного суду Одеської області через Арцизькій районний суд Одеської області протягом семи діб, з дня її проголошення.
Арцизького районного суду