Ухвала від 27.09.2013 по справі 204/7053/13-а

Справа № 204/7053/13-а

Провадження № 2-а/204/183/13

УХВАЛА

27 вересня 2013 року суддя Красногвардійський районний суд м. Дніпропетровська Нізік О.В., розглянувши матеріали у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Красногвардійському районі м. Дніпропетровська про перерахунок пенсії, -

ВСТАНОВИЛА:

26 вересня 2013 року ОСОБА_2 звернувся до суду з вищевказаним позовом. В обґрунтування заявлених позовних вимог посилається на те, що 12.09.2011 року ним до Пенсійного фонду Красногвардійського району була подана заява про призначення трудової пенсії з додатками щодо підтвердження трудового стажу та архівної довідки про нарахування заробітної плати. 26.09.2011 року від зазначеного адресата ним було отримано відповідь про відсутність даних про сплату страхових внесків та сумніву щодо сум заробітку, в зв'язку з чим призначено зустрічну перевірку. 27.09.2011 року ним до Пенсійного фонду Красногвардійського району була подана заява про надання інформації щодо зустрічної перевірки, відповідь на яку він до 20.03.2013 року-моменту звернення до суду не отримав. Однак 25.10.2011 року від Пенсійного фонду Красногвардійського району він отримав лист про відмову зарахування стажу роботи (згідно представлених 12.09.2011 року документів). Посилаючись на Постанову Кабміну України від 12.08.1993 № 637, начальник Пенсійного фонду Красногвардійського району С.А. Золотухіна стверджує (виділяючи своє твердження жирним шрифтом), що за відсутності трудової книжки для підтвердження трудового стажу приймаються відомості на видачу заробітної плати). Але згідно з п. 3 зазначеної постанови, « 3. За відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.» Отже, представлені ним до Пенсійного фонду Красногвардійського району архівні довідки прямо зазначені Кабінетом міністрів як підтверджуючі трудовий стаж документи. Крім того, в листі від 25.10.2011 року начальник управління Пенсійного фонду Красногвардійського району С.А. Золотухіна свідомо вводить його в оману, приписуючи Кабінету міністрів взяте невідомо відкіля твердження, яке він цитує з орфографією і графікою оригіналу з 3-го абзацу листа: «Другим доказавством цього факту є взимание податкового прибутку із заробітної плати робітника». За результатами призначеної зазначеною особою зустрічної перевірки, про результати якої йому стало відомо лише 10.03.2013 року (копія акту Управління Пенсійного фонду в Петриківському районі № 25 від 08.09.2011 року додається), підтвердилась справжність наданих ним 12.09.2011 року документів. З заявою про перерахування йому трудової пенсії за віком він звертався до Головного управління пенсійного фонду України в Дніпропетровській області. Але згідно відповіді заступника начальника управління Н. І. Корнійчук вбачається, що пенсія нарахована вірно. Зазначена відповідь отримана ним 10.04.2013 року, тому процесуальний строк для звернення до суду вважає не пропущений. Просив зобов'язати відповідача перерахувати йому трудову пенсію за віком з включенням періоду 1981-1990 років шляхом нарахування передбачених діючим законодавством коштів.

У відповідності до вимог п. 3 ч. 1 ст. 18 КАС України, даний спір підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства та дана справа підсудна Красногвардійському районному суду міста Дніпропетровська.

Дослідивши матеріали справи, вважаю за необхідне застосувати скорочене провадження з наступних підстав.

Статтею 99 КАС України передбачено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Згідно статті 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляє ухвалу.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 1832 КАС України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг. Справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження протягом таких строків: 1) не пізніше наступного дня з дня надходження до суду заяви відповідача про визнання позову; 2) не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача; 3) не пізніше трьох днів - у разі якщо протягом семи днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, до суду не надійшло заперечення відповідача та за умови, що справа не розглядається судом за місцезнаходженням відповідача; 4) не пізніше п'яти днів з дня подання відповідачем заперечення проти позову.

Вважаю, що з огляду на предмет спору відсутні підстави для вирішення питання про поновлення строку позовної давності, ОСОБА_2 не пропустив шестимісячний строк для звернення до суду з позовними вимогами, тому суд вважає за необхідне застосувати скорочене провадження у справі, що відповідає вимогам ч. 3 ст. 1832 КАС України.

Керуючись ст. ст. 18, 100, 104-107, 1832 КАС України, суддя, -

УХВАЛИЛА:

Відкрити скорочене провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Красногвардійському районі м. Дніпропетровська про перерахунок пенсії.

Копію даної ухвали невідкладно надіслати відповідачу разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів.

Роз'яснити відповідачу право в десятиденний строк з дня отримання даної ухвали та адміністративного позову з додатками подати свої заперечення проти позову та необхідні документи, або заяву про визнання позову безпосередньо до канцелярії Красногвардійського районного суду міста Дніпропетровська за адресою: місто Дніпропетровськ, проспект Пушкіна, 77-Б, приміщення Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська, кабінет № 22.

У разі неподання заперечення на позовну заяву або заяви про визнання позову, справу буде розглянуто за наявними в справі матеріалами.

Справа буде розглядатися суддею Нізік О.В. одноособово без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Копію ухвали направити позивачу для відому.

Ухвала може бути оскаржена лише в частині залишення позовних вимог без розгляду протягом п'яти днів з дня отримання її копії, шляхом подання апеляційної скарги до апеляційного адміністративного суду Дніпропетровської області через Красногвардійський районний суд міста Дніпропетровська з одночасним направлення копії апеляційної скарги до апеляційного адміністративного суду Дніпропетровської області.

Суддя О. В. Нізік