Миколаївський окружний адміністративний суд вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54001
м. Миколаїв.
18.05.2012 р. Справа № 2а-8536/11/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Мельника О. М.
за участю секретаря судового засідання Зощака В.В. розглянувши адміністративну справу
за позовомПриватного підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1,56200
доДержавної податкової служби України у Миколаївській області, вул. Лягіна, 6,Миколаїв,54036 Баштанської міжрайонної державної податкової інспекції Миколаївської області ДПС , вул. М.Аркаса, 2, м.Баштанка, Миколаївська область,57300
провизнання дій неправомірними, скасування податкове повідомлення - рішення від 30.03.11р. № 0000431701, від 03.06.2011р. № 0002071701,
Позивач звернувся з адміністративним позовом визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 30.03.2011 року №0000431701, податкового повідомлення-рішення від 03.06.2011 року №002071701 та скасування рішення заступника голови Державної податкової адміністрації у Миколаївській області від 19.05.2011 року в частині визначення розміру штрафних санкцій в сумі 1190 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що підставою для нарахування штрафу були положення Податкового Кодексу України, який набрав чинності з 01.01.2011 року, а звіти не подавались за 2009 та 2010 рік, тому норми ПК не можуть застосовуватись до правовідносин, що виникли до моменту набрання ним чинності.
Відповідач заперечив проти позову, послався на п.2 розділу XIX Податкового кодексу з 01.01.2011 року на підставі якого втратив чинність Закон України від 21.12.2000 року №2181-ІІІ „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", тому у разі встановлення порушень вчинених до 01.01.2011 р., за результатами перевірок, податкові повідомлення-рішення по яких прийняті після 01.01.2011 року, застосовуються штрафні (фінансові) санкції (штрафи), передбачені главою 11 розділу II Податкового кодексу. Тому вважає позовні вимоги такими, що не підлягають задоволенню.
Розглянувши та дослідивши матеріали справи, заслухавши думку представників сторін, суд вважає позовні вимоги такими, що не підлягають задоволенню, з огляду на наступне.
29.03.2011 року Березнегуватським відділенням Снігурівської МДПІ була проведена документальна невиїзна перевірка ФОП ОСОБА_1 з питань своєчасності подання податкових розрахунків збору за забруднення навколишнього природного середовища.
Згідно встановленого актом перевірки - ФОП ОСОБА_1 у період з 2009 по 2010 роки здійснював діяльність з нерегулярного пасажирського транспорту та діяльність автомобільного вантажного транспорту, застосував спрощену систему оподаткування, обліку та звітності. Відповідно до звітів ФОП ОСОБА_1 наданих до ДПІ, протягом зазначеного періоду підприємцем отримано дохід від здійснення відповідних видів діяльності, що свідчить про фактичне здійснення транспортних і пасажирських перевезень протягом вказаного періоду та здійснення викидів пересувними джерелами забруднення. На підставі зазначеного відповідачем встановлено факт порушення ФОП ОСОБА_1: п.9 Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору №303, затвердженого постановою КМУ від 01.03.1999р., із змінами та доповненнями ( далі: Порядок №303); та п.п.7.1. п.7 Інструкції про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки та ДПА України від 19.0.1999року №162/379, зареєстрованої в Мінюсті 09.08.1999р. за №544/3837 із змінами та доповненнями (далі: Інструкція №162/379); п. п. 49.18.2 п.49.18, п.49.19 ст.49 Податкового кодексу України ФОп ОСОБА_1 не надавались до ДПІ розрахунки збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2009-2010 роки.
На підставі висновків акту перевірки Березнегуватським відділенням Снігурівської МДПІ було прийнято податкове повідомлення-рішення від 30.03.2011р. №0000431701 застосування штрафних (фінансових) санкцій по збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 1360,0 грн.
Позивачем було оскаржено рішення від 30.03.2011р. №0000431701 в адміністративному порядку до ДПА у Миколаївській області. Рішенням ДПА у Миколаївській області від 19.05.2011р. скарга задоволена частково, скасовано податкове повідомлення-рішення від 30.03.2011р №0000431701 в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 169,00 грн.
03.06.11 року за наслідками адміністративного оскарження Снігурівською МДПІ було винесено податкове повідомлення-рішення №002071701 про застосування до ФОП ОСОБА_1 фінансових санкцій в розмірі 1191 грн.
Суд перевірив правомірність застосування штрафних фінансових санкцій спірним рішенням та встановив наступне.
На підставі п.2 Порядку №303 збір за забруднення навколишнього природного середовища справляється за: викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними та пересувними джерелами забруднення; скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти; розміщення відходів; утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені); тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками.
Відповідно до п.9 Порядку №303 базовий податковий (звітний) період збору за забруднення навколишнього природного середовища дорівнює календарному кварталу. У разі здійснення викидів пересувними джерелами забруднення платники збору складають податкові розрахунки за формою, затвердженою центральним органом державної податкової служби, і подають їх протягом 40 календарях днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів державної податкової служби за місцем перебування платника збору на податковому обліку.
Відповідно до пп. 7.1. п.7 Інструкції №162/379 базовий податковий (звітний) період збору за забруднення навколишнього природного середовища дорівнює календарному кварталу. Платники збору складають податкові розрахунки за формою, затвердженою центральним органом державної податкової служби, наростаючим підсумком за квартал, півріччя, дев'ять місяців та рік і подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів державної податкової служби за місцем перебування платника збору на податковому обліку - у разі здійснення викидів пересувними джерелами забруднення.
Якщо платник збору з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів протягом звітного року, то такий платник збору повинен повідомити про це відповідний орган державної податкової служби за місцем знаходження джерел, а у разі здійснення викидів пересувними джерелами забрудненнями - орган державної податкової служби, у якому перебуває на податковому обліку, та скласти заяву про відсутність у нього у звітному році об'єкта обчислення збору за забруднення навколишнього природного середовища.
В іншому випадку платник збору зобов'язаний подавати податкові розрахунки відповідно вимог Інструкції №162/379.
Відповідно до п.2 розділу XIX Податкового кодексу з 01.01.2011 року втратив чинність Закон України від 21.12.2000 року №2181-111 „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", на підставі якого до 01.01.2011р. застосовувались штрафні (фінансові) санкції за актами перевірок з питань дотримання податкового законодавства.
Таким чином, у разі встановлення порушень вчинених до 01.01.2011р., за результатами перевірок, податкові повідомлення-рішення по яких прийняті після 01.01.2011 року, застосовуються штрафні (фінансові) санкції (штрафи), передбачені главою 11 розділу II Податкового кодексу.
Норами п. 120.1 ст.120 Податкового кодексу України передбачено, що неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори, податкових декларацій (розрахунків тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170,00 грн. за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Таким чином, позовні вимоги є необґрунтованими, а податкове повідомлення-рішення від 03.06.2011р. №00020717011р. - не підлягає скасуванню.
Керуючись ст. 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-
В задоволенні адміністративного позову відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.
Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.
Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга, подана після закінчення встановлених строків залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Суддя О.М. Мельник