Провадження № 1-кс/130/190/2013 р.
Справа № 130/2861/13-к р.
Іменем України
18.09.2013м. Жмеринка
Слідчий суддя Жмеринського міськрайонного суду
Вінницької області Порощук П.П.,
при секретарі Рожик О.М.
з участю заступника начальника СВ ЛВ на ст.Жмеринка УМВС України на Південно-Західній залізниці В.Т.Козубовського,
розглянувши клопотання щодо вирішення питання про призначення позапланової виїзної ревезії,-
В клопотанні зазначено, що в період з вересня 2012 року по березень 2013 року, фізичною особою підприємцем ОСОБА_3, який являється суб'єктом підприємницької діяльності, при наданні розрахунків сум належних для відшкодування за рахунок бюджетних коштів за перевезення пільгових категорій громадян до Управління праці та соціального захисту населення Жмеринської районної державної адміністрації, було завищено кількість рейсів за період з 11 вересня 2012 року по 30 березня 2013 року, по маршруту Жмеринка-Токарівка, на загальну суму 14378, 28 гривень, та по маршруту Жмеринка-Браїлів, за березень 2013 року на суму 660 грн. Також ним було завищено вартість проїзду по маршруту Жмеринка-Демидівка, за листопад 2012 року по березень 2013 року, на загальну суму 670,50 гривень, та по маршруту Жмеринка-Курилівці, за березень 2013 року, в сумі 60 гривень.
Таким чином відповідно з довідкою наданою заступником начальника Жмеринської об'єднаної державної фінансової інспекції Абрамовою І.І., від 26.04.2013 року, загальна сума завищення представлених розрахунків ФОП ОСОБА_3 за період з 11 вересня 2012 року по 30 березня 2013 року складає 15768, 78 гривень. Внаслідок допущених порушень Управлінню праці та соціального захисту населення Жмеринської районної державної адміністрації завдано збитків на загальну суму 7083, 78 гривень.
З метою з'ясування вищезазначених питань виникла необхідність у проведенні позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності ПП ОСОБА_3 зареєстрованого за адресою АДРЕСА_1 з проведенням зустрічної перевірки в Управлінні праці та соціального захисту населення Жмеринської районної державної адміністрації Вінницької області, із призначенням фахівців державної фінансової інспекції.
Відповідно до ч.1 ст. 107 КПК України рішення про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час досудового розслідування, в тому числі під час розгляду питань слідчим суддею, приймає особа, яка проводить відповідну процесуальну дію. За клопотанням учасників процесуальної дії застосування технічних засобів фіксування є обов'язковим.
Оскільки представник СВ ЛВ на ст.Жмеринка заявляв усне клопотання про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів, то така фіксація здійснювалась.
В судовому засіданні заступник начальника СВ ЛВ на ст.Жмеринка УМВС України на Південно-Західній залізниці Козубовський В.Т. своє клопотання підтримав та просив його задоволити.
Відповідно до ч.2 ст. 162 КПК України якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Представник державної фінансової інспекції та приватний підприємець ОСОБА_3 в судове засіданні не викликалися.
Слідий суддя вислухавши думку та пояснення заступника начальника СВ ЛВ на ст.Жмеринка УМВС України на Південно-Західній залізниці Козубовського В.Т., дослідивши матеріали кримінального провадження, які надійшли із клопотанням дійшов наступних висновків.
Відповідно до п.5 ч.5 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин, зокрема, у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, державної податкової служби, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю.
Згідно ч 6-8 ст.11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження. Орган державного фінансового контролю, прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.
У відповідності ч.6 ст.9 КПК України у випадках, коли положення цього кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені частиною першою ст.7 цього Кодексу.
Клопотанням заступника начальника СВ ЛВ на ст.Жмеринка УМВС України на Південно-Західній залізниці В.Т.Козубовського належним чином обгрунтоване, наявні всі необхідні підстави та передумови призначення позапланової виїздної ревізії, а тому вважаю, що клопотання підлягає зодоволенню.
Керуючись Законом України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" та ст.9 ч.6, ч.1 ст.107, ст.131-132 ч.3 ст.309 КПК України, -
Клопотання заступника начальника СВ ЛВ на ст.Жмеринка УМВС України на Південно-Західній залізниці В.Т.Козубовського - задоволити.
Доручити Державній Фінансовій інспекції України в Вінницькій області, у період з 01.10.2013 року, протягом п'ятнадцяти робочих днів, проведення позапланової виїзної ревізії з окремих питань фінансово-господарської діяльності ПП ОСОБА_3 зареєстрованого за адресою АДРЕСА_1, з проведенням зустрічної перевірки в Управлінні праці та соціального захисту населення Жмеринської районної державної адміністрації Вінницької області, за період з 11.09.2012 року по 30.03.2013 року.
В ході проведення ревізії необхідно:
1.) Встановити яку кількість рейсів повинно було бути здійснено водіями ПП ОСОБА_3 згідно розкладів та відповідних договорів на перевезення, по маршрутах Жмеринка-Токарівка, Жмеринка-Браїлів, Жмеринка-Демидівка та Жмеринка-Курилівці у період з 11 вересня 2012 року по 30 березня 2013 року;
2.) Встановити яку фактичну кількість рейсів було здійснено водіями ПП ОСОБА_3 згідно розкладів та відповідних договорів на перевезення, по маршрутах Жмеринка-Токарівка, Жмеринка-Браїлів, Жмеринка-Демидівка та Жмеринка-Курилівці, у період з 11 вересня 2012 року по 30 березня 2013 року, з документальним підтвердженням даного факту;
3.) Шляхом звірки по шляховим листам, та перевірки іншої документації в ПП ОСОБА_3, встановити, чи мало місце завищення кількості, якщо так то скільки по кожному маршруту окремо, здійснених водіями ПП ОСОБА_3 рейсів по маршрутах Жмеринка-Токарівка, Жмеринка-Браїлів, Жмеринка-Демидівка та Жмеринка-Курилівці, у період з 11 вересня 2012 року по 30 березня 2013 року, при поданні ПП ОСОБА_3 актів розрахунків за надані населенню послуги, на які надаються пільги, до Управління праці та соціального захисту населення Жмеринської районної державної адміністрації Вінницької області;
4.) Шляхом проведення зустрічної перевірки в Управлінні праці та соціального захисту населення Жмеринської районної державної адміністрації Вінницької області, встановити яким чином ( коефіцієнти, схема нарахування ) та ким конкретно, на підставі яких документів повинно здійснюватись та здійснювалось нарахування коштів на відшкодування ПП ОСОБА_3 витрат за перевезення пільгових категорій громадян, за період з 11 вересня 2012 року по 30 березня 2013 року;
5.) Під час проведення ревізії, в тому числі зустрічної перевірки в УПСЗН Жмеринської районної Державної адміністрації Вінницької області, встановити яка сума збитків завданих, або які могли бути завдані збитки ПП ОСОБА_3 управлінню праці та соціального захисту населення Жмеринської районної державної адміністрації Вінницької області, зі сторони ПП ОСОБА_3, внаслідок завищення кількості рейсів та надання звітів про перевезення пільгових категорій громадян в період з 11 вересня 2012 по 30 березня 2013 років;
6.) Шляхом проведення зустрічної перевірки в Управлінні праці та соціального захисту населення Жмеринської районної державної адміністрації Вінницької області, встановити суму коштів нарахованих ПП ОСОБА_3. на відшкодування витрат за перевезення пільгових категорій громадян за період з 11 вересня 2012 року по 30 березня 2013 року, та суму фактично отриманих ОСОБА_3 коштів, від УПСЗН Жмеринської районної державної адміністрації Вінницької області, за надання вищевказаних послуг.
Строк дії ухвали до 18 жовтня 2013 року.
По закінченню строку дії ухвали та результати її виконання проінформувати Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Жмеринського
міськрайонного суду Порощук П.П.