17.09.2013
ЄУН № 389/3671/13-п
Провадження № 3/389/1499/13
17 вересня 2013 року суддя Знам'янського міськрайонного суду Кіровоградської області Ябчик Н.М., розглянувши матеріали, які надійшли від територіальної державної інспекції з питань праці у Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІПН НОМЕР_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки: ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, перебуваючої з 23.11.2010 року на посаді голови Знам'янської районної ради, -
за ч.2 ст.188-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Державним інспектором праці складено протокол про адміністративне правопорушення № 11-03-025/243, в якому зазначено, що ОСОБА_1 у 2010, 2011, 2012 та у січні-липні 2013 роках не виконувала нормативи робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, а відтак, скоїла правопорушення, передбачене ч.2 ст.188-1 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання з'явилася. Свою вину у вчиненому правопорушенні не визнала. Додатково пояснила, що прийняття на роботу на посади 3-7 категорії державних службовців здійснюється на конкурсній основі. За період, що перевірявся, конкурс на заміщення вакантних посад у районній раді не оголошувався та не проводився, відповідно жодну особу на роботу не прийнято, таким чином права інвалідів на працю не обмежувалися та не порушувалися. Просить провадження закрити у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
У відповідності зі ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч.2 ст.188-1 КУпАП настає відповідальність за невиконання посадовою особою, яка користується правом приймати на роботу і звільняти з роботи, фізичною особою, яка використовує найману працю, нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів.
Заслухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, додане заперечення та інші письмові докази відсутності вини ОСОБА_1, вважаю, що в справі відсутні будь-які докази наявності складу правопорушення, відповідальність, за яке передбачена передбаченого ч.2 ст.188-1 КУпАП.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, дана справа підлягає закриттю в зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного та керуючись ст.9, п.1 ч.1 ст.247, п.3 ч.1 ст.284 КУпАП, -
Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за скоєння правопорушення, передбаченого ч.2 ст.188-1 КУпАП закрити, у зв'язку із відсутністю складу правопорушення.
На постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано апеляційну скаргу або внесено подання прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Кіровоградської області.
Суддя Знам'янського
міськрайонного суду
Кіровоградської області ОСОБА_2