"05" вересня 2013 р. № 89830/09/9104
Львівський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого-судді: Сапіги В.П.
суддів: Хобор Р.Б., Яворського І.О.
розглянувши в порядку письмового провадження в м. Львові заяву управління Пенсійного фонду України в Корецькому районі Рівненської області про роз'яснення постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 09.11.2010 року по справі з розгляду апеляційної скарги управління Пенсійного фонду України в Корецькому районі Рівненської області на постанову Корецького районного суду Рівненської області від 08.05.2009р. по справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Корецькому районі Рівненської області про стягнення заборгованості,-
Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 09.11.2010 року апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Корецькому районі Рівненської області задоволено частково, скасовано постанову Корецького районного суду Рівненської області від 08.05.2009р. у справі № 2а-21/09. Позов ОСОБА_1 задоволено частково. Визнано дії управління Пенсійного фонду України в Корецькому районі Рівненської області щодо невиплати підвищення до пенсії відповідно до вимог ст. 6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» неправомірними та зобов'язано управління Пенсійного фонду України в Корецькому районі Рівненської області нараховувати та виплачувати на користь ОСОБА_1 підвищення до пенсії у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, передбаченої ст. 6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» з 22.05.2008 року з врахуванням ч. 1 ст. 28 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та виплачених сум. У задоволенні решти позовних вимог відмовлено. Заявник просить надати роз'яснення стосовно кінцевої дати перерахунку та виплати підвищення до пенсії позивачу, враховуючи, що в законодавстві стосовно соціальних виплат прийняті зміни такі як Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» від 14.06.2011р. № 3491-VI та Постанова Кабінету Міністрів України «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету» від 06.07.2011р. № 745.
Згідно ст. 170 КАС України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розглядові заяви про роз'яснення рішення. У відповідності до ч.1 ст. 197 КАС України, колегія суддів вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Заслухавши суддю доповідача, вивчивши матеріали справи та перевіривши доводи заявника, суд апеляційної інстанції вважає, що в задоволенні клопотання про роз'яснення постанови слід відмовити.
При цьому суд виходить з наступних міркувань.
За змістом ч.1 ст.170 КАС України слідує, що якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його постановив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або державного виконавця ухвалою роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.
Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 09.11.2010 року зобов'язано управління Пенсійного фонду України в Корецькому районі Рівненської області нараховувати та виплачувати на користь ОСОБА_1 підвищення до пенсії у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, передбаченої ст. 6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» з 22.05.2008 року з врахуванням ч. 1 ст. 28 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та виплачених сум. У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
14.06.2011р. за №3491-VI прийнято Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011р рік», яким делеговано Кабінету Міністрів України визначати у 2011 році новий порядок та розмір соціальних виплат певним категоріям громадян.
Постановою Кабінету Міністрів України «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету» від 06.07.2011р. №745 встановлено новий порядок та розмір соціальних виплат, редакція якої діє з 23.07.2011 року.
В постанові суду вказано, що спірну виплату слід проводити з 22.05.2008р. без зазначення кінцевої дати, враховуючи те, що позовні вимоги не обмежено кінцевим строком, тобто до виникнення обставин, з якими закон пов'язує виникнення, зміну чи припинення спірних правовідносин, а тому суд апеляційної інстанції вважає, що дана постанова Львівського апеляційного адміністративного суду від 09.11.2010 року є зрозумілою.
Крім того, колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду звертає увагу на те, що сама суть роз'яснення полягає в тому, що суд не повинен давати відповідь на питання щодо порядку виконання рішення суду, якщо таке поставлено заявником, він лише повинен пояснити положення постановленого ним рішення, які нечітко ним сформульовані, або є незрозумілими для зацікавлених осіб, що позбавляє його можливості реалізації або оскарження.
Тому суд вважає, що необхідно відмовити заявнику в роз'ясненні постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 09.11.2010 року.
Керуючись ст.ст. 170, 197, 206, 254 КАС України, суд апеляційної інстанції
відмовити в задоволенні заяви управління Пенсійного фонду України в Корецькому районі Рівненської області про роз'яснення постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 09.11.2010 року по справі № 89830/09/9104.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий суддя : В.П. Сапіга
Судді: І.О. Яворський
Р.Б. Хобор