Постанова від 04.09.2013 по справі 811/2193/13-а

Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 вересня 2013 року Справа № 811/2193/13-а

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі: головуючий суддя Пасічник Ю.П., секретар судового засідання Толстова О.І, за участю представника позивача Марієн І.С., відповідача Головінський М.Г., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Всеукраїнської громадської організації «Комітет конституційно-правового контролю України» (надалі - позивач) до Ректора Кіровоградського національного технічного університету Чорновола М.І. (надалі - відповідач) про визнання бездіяльності протиправною,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача про визнання протиправною бездіяльності відповідача, що полягає у відмові в задоволенні запиту на інформацію позивача.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідачем в порушення вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» відмовлено позивачеві в отриманні інформації: - Статуту ВНЗ; - Свідоцтва про реєстрацію ВНЗ; - Довідки про включення ВНЗ до Державного реєстру ВНЗ України з додатками; - Ліцензії ВНЗ та додатка до неї; - Довідки з ЄДРПОУ; - Правил прийому до ВНЗ у 2013 році; - Положення про приймальну комісію ВНЗ; - Наказу про затвердження складу приймальної комісії ВНЗ; - Плану роботи та графіку засідань приймальної комісії ВНЗ; - Дислокації приміщень, які задіяні для підготовки та проведення прийому абітурієнтів до ВНЗ; - Встановлених квот прийому до ВНЗ різних категорій осіб.

Позивач зазначив, що відмова відповідача мотивована наявністю вказаної інформації на сайті університету за адресою: www.kntu.kr.ua, але вказане посилання суперечить положенням ст. 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації», а тому бездіяльність відповідача є протиправною.

Представник позивача в судовому засіданні вимоги позову підтримав з підстав зазначених в позовній заяві.

Відповідачем подано письмову заяву про визнання позову.

В судовому засіданні 04.09.2013 р. на підставі ст. 160 КАС України було проголошено вступну та резолютивну частину постанови. Складення постанови в повному обсязі відкладено до 09.09.2013р.

Розглянувши долучені до справи документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача та відповідача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню враховуючи наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про доступ до публічної інформації» публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Згідно ст. 3 вказаного Закону, право на доступ до публічної інформації гарантується:

1) обов'язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом;

2) визначенням розпорядником інформації спеціальних структурних підрозділів або посадових осіб, які організовують у встановленому порядку доступ до публічної інформації, якою він володіє;

3) максимальним спрощенням процедури подання запиту та отримання інформації;

4) доступом до засідань колегіальних суб'єктів владних повноважень, крім випадків, передбачених законодавством;

5) здійсненням парламентського, громадського та державного контролю за дотриманням прав на доступ до публічної інформації;

6) юридичною відповідальністю за порушення законодавства про доступ до публічної інформації.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 5 вказаного Закону доступ до інформації забезпечується шляхом надання інформації за запитами на інформацію.

Згідно ст. 12 зазначеного Закону суб'єктами відносин у сфері доступу до публічної інформації є:

1) запитувачі інформації - фізичні, юридичні особи, об'єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб'єктів владних повноважень;

2) розпорядники інформації - суб'єкти, визначені у статті 13 цього Закону;

3) структурний підрозділ або відповідальна особа з питань запитів на інформацію розпорядників інформації.

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 14 цього Закону розпорядники інформації зобов'язані надавати достовірну, точну та повну інформацію, а також у разі потреби перевіряти правильність та об'єктивність наданої інформації.

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 21 Закону України «Про громадські об'єднання» для здійснення своєї мети (цілей) громадське об'єднання має право одержувати у порядку, визначеному законом, публічну інформацію, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації.

В ході розгляду справи встановлено та матеріалами справи підтверджено, що позивач є всеукраїнською громадською організацією, зареєстрованою Міністерством юстиції України 21.09.2007р. (а.с. 11-15).

До складу позивача входить структурний підрозділ - Управління контролю державних органів та закладів сфери освіти і науки, який діє на підставі Положення та, зокрема (п. 4.3 Положення) наділений повноваженнями надсилати запити на інформацію та отримувати інформацію від державних органів та закладів сфери освіти і науки, їх посадових та службових осіб (а.с.219-221), а отже, в розумінні п. 3 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про доступ до публічної інформації» є суб'єктом відносин у сфері доступу до публічної інформації.

06.03.2013р. Управлінням контролю державних органів та закладів сфери освіти і науки на адресу відповідача було направлено письмовий запит на інформацію, зокрема на одержання належним чином засвідчених копій документів: - Статуту ВНЗ; - Свідоцтва про реєстрацію ВНЗ; - Довідки про включення ВНЗ до Державного реєстру ВНЗ України з додатками; - Ліцензії ВНЗ та додатка до неї; - Довідки з ЄДРПОУ; - Правил прийому до ВНЗ у 2013 році; - Положення про приймальну комісію ВНЗ; - Наказу про затвердження складу приймальної комісії ВНЗ; - Плану роботи та графіку засідань приймальної комісії ВНЗ; - Дислокації приміщень, які задіяні для підготовки та проведення прийому абітурієнтів до ВНЗ; - Встановлених квот прийому до ВНЗ різних категорій осіб (а.с. 8).

25.04.2013р. відповідачем надано відповідь на запит та повідомлено, що документи, які цікавлять запитувача публічно доступні, розміщені на сайті університету за адресою: www.kntu.kr.ua (а.с. 9).

Відповідно до ч. 2 ст. 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел, або відповідь не по суті запиту вважається неправомірною відмовою в наданні інформації.

Отже, суд погоджується з доводами позивача про те, що відмова відповідача у наданні інформації з мотивів її розміщення у загальнодоступному джерелі - сайті університету, є неправомірно, оскільки суперечить положенням Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 86, 94, 159 - 165 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати бездіяльність ректора, голови приймальної комісії Кіровоградського національного технічного університету Черновола М.І., що полягає у відмові в задоволені запиту на інформацію позивача - протиправною.

Стягнути з відповідача судовий збір в розмірі 34,41 грн.

Постанова відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10- денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови складено 06.09.2013р.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду Пасічник Ю.П.