Постанова від 23.03.2009 по справі АС10/73-09

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23.03.09

Справа №АС10/73-09.

За позовом державної податкової інспекції в м. Суми

до відповідача товариства з обмеженою відповідальністю «Автокапітал-Суми» м. Суми

про стягнення 21244127,97 грн.

СУДДЯ І.В.МАЛАФЕЄВА

Представники сторін:

від позивача Сумцова С.В., Аргунова О.О.

від відповідача не з'явився

прокурор Передерій І.Г.

Суть спору: позивач просить суд стягнути з відповідача 21244127,97 грн. заборгованості, яка станом на 10.01.2009р. залишається несплаченою, в т.ч. 2105606,17 грн. податку на прибуток (1099304,67 грн. основного платежу, 1006301,50 грн. штрафних (фінансових) санкцій), 1686521 грн. податку на додану вартість (880426 грн. основного платежу, 806095 грн. штрафних (фінансових) санкцій), 17447375 грн. штрафних санкцій в доход державного бюджету за порушення законодавства про патентування норм регулювання обігу готівки, 4625,80 грн. штрафних санкцій в доход місцевого бюджету за порушення законодавства про патентування норм регулювання обігу готівки.

Відповідач в судове засідання не з'явився, письмового відзиву з правовим обґрунтування своєї позиції по справі чи будь-яких інших клопотань суду не подав, доказів сплати суми боргу ним також не подано, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.

В судове засідання від прокуратури Сумської області надійшло клопотання №05/1-23 від 20.03.2009 р., в якому зазначено, що спір по справі №АС10/73-09 стосується державних інтересів, тому є підстави для їх представництва і вступу прокурора у справу.

Отже, відповідно до ст. 121 Конституції України, ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру», ст. 60 Кодексу адміністративного судочинства України у справу вступає прокурор.

Справа розглядається за наявними в ній матеріалами на підставі п.4 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України.

Розглянувши матеріали справи, суд встановив :

Відповідач - товариство з обмеженою відповідальністю «Автокапітал-Суми» зареєстровано як суб'єкт підприємницької діяльності Виконавчим комітетом Сумської міської ради та знаходиться на обліку платників податків в ДПІ в м. Суми.

Згідно ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування» від 25.06.1991 р. № 1251-ХІІ (із змінами та доповненнями) платники податків та зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків та зборів (обов'язкових платежів) в установлені законами терміни.

11.07.2008р., 18.08.2008р., 21.08.2008р., 30.09.2008р., 31.10.2008р., та 08.12.2008р. працівниками податкового органу були проведені невиїзні документальні перевірки дотримання вимог податкового законодавства відповідачем, про що складено акти перевірок від 11.07.2008р., №6093/15-314/33390112, від 18.08.2008р., №6845/15-314/33390112, від 21.08.2008р., №6922/15-314/33390112, від 30.09.2008р., №7909/15-314/33390112, від 31.10.2008р., №8766/15-314/33390112 та від 08.12.2008р №9952/15-314/33390112).

В результаті проведених перевірок позивачем було встановлено несвоєчасне подання до податкового органу податкової звітності з податку на додану вартість за квітень - жовтень 2008р.

Відповідальність за дані порушення передбачена п.п. 17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-111 від 21.12.2000р. із змінами та доповненнями.

На підставі актів перевірок позивачем були прийняті податкові повідомлення-рішення №0003761503/0/52735 від18.07.2008р., №0004281503/0/61771 від 22.08.2008р., №0004301503/0/62573 від 27.08.2008р., №0005471503/0/73274 від 01.10.2008р., №0006791503/0/28959 від 03.11.2008р., №0008131503/0/94127 від 08.12.2008р. яким підприємству визначена сума податкового зобов'язання за платежем податок на додану вартість на загальну суму 1 190,00 грн.

З 27.12.2008р. по 17.12.2008р. працівниками податкового була проведена виїзна планова перевірка ТОВ «Автокапітал - Суми» з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства, про що складено акт перевірки від 17.12.2008р. №10306/235/33390112/67. В результаті перевірки встановлено порушення п. 4.1 ст. 4. п.п. 11.3.1 п. 11.3 ст. 11 Закону України від 28.12.1994р. №334/94-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств" із змінами та доповненнями, в результаті чого донараховано податку на прибуток у розмірі 1 100 533,00 грн.,. п. 4.1 ст. 4. п. п. 7.3.1. п. 7.3. ст. 7 Закон) України "Про податок на додану вартість" №168'97-ВР від 03.04.1997р. із змінами і доповненнями, внаслідок чого підлягає донарахуванню податок на додану вартість в сумі 880 426,00 грн., п.п. 1, 2 ст. З Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», оскільки не було проведено через реєстратори розрахункових операцій суми коштів за проданий товар, на загальну суму 5 842 075,00 грн., ст. З Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», оскільки здійснювалась роздрібна торгівля без придбання торгового патенту.

На підставі акту перевірки податковим органом було прийнято рішення про застосування фінансових санкцій від 19.12.2008р. №0010692304/0/96883, яким до підприємства застосовані фінансових санкції в розмірі 4 625,80 грн. за здійснення роздрібної торгівлі без придбання торгового патенту; рішення про застосування фінансових санкцій від 19.12.2008р. №0010682304/0/96882 яким до підприємства застосовані фінансових санкції в розмірі 17 447 375,00 грн., за не проведення розрахункових операцій на повну суму покупки через реєстратори розрахункових операцій; податкове повідомлення - рішення від 19.12.2008р. 0000942305/0/96880, яким підприємству визначено суму податкових зобов'язань по податку на додану вартість в сумі 1 685 331,00 грн., в т. ч. за основним платежем 880 426,00 грн. та штрафними санкціями 804 905,00 грн.; податкове повідомлення - рішення від 19.12.2008р. №0000932305/0/96879, яким підприємству визначено суму податкових зобов'язань по податку на прибуток в сумі 2 106 664,5 грн., в т. ч. за основним платежем 1 100 533 грн. та штрафними санкціями 1 006 131,5 грн.

Податковий борг та заборгованість по сплаті фінансових санкцій повністю підтверджується довідкою про заборгованість, картками особових рахунків, податковими вимогами, актами перевірок та податковими повідомленнями-рішеннями.

Вказана заборгованість підприємства не підлягає списанню та розстроченню на підставі ст. 18 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-111 від 21.12.2000р. і заявлена позивачем сума боргу є узгодженим податковим зобов'язанням відповідача у розумінні п. 5.2 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», проте на день розгляду справи заборгованість відповідача залишається несплаченою.

За таких обставин вимоги позивача по стягненню з відповідача 21244127,97 грн. заборгованості, в т.ч. 2105606,17 грн. податку на прибуток (1099304,67 грн. основного платежу, 1006301,50 грн. штрафних (фінансових) санкцій), 1686521 грн. податку на додану вартість (880426 грн. основного платежу, 806095 грн. штрафних (фінансових) санкцій), 17447375 грн. штрафних санкцій в доход державного бюджету за порушення законодавства про патентування норм регулювання обігу готівки, 4625,80 грн. штрафних санкцій в доход місцевого бюджету за порушення законодавства про патентування норм регулювання обігу готівки., визнаються судом правомірними, обґрунтованими і підлягають задоволенню в повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Автокапітал-Суми» (м. Суми, вул. ) 21244127,97 грн. заборгованості, в т.ч. в доход державного бюджету України 2105606,17 грн. податку на прибуток (1099304,67 грн. основного платежу, 1006301,50 грн. штрафних (фінансових) санкцій), 1686521 грн. податку на додану вартість (880426 грн. основного платежу, 806095 грн. штрафних (фінансових) санкцій); в доход державного бюджету 17447375 грн. штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування норм регулювання обігу готівки, 4625,80 грн. штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування норм регулювання обігу готівки.

3. Видати виконавчий документ після набрання постановою законної сили за заявою особи на користь якої ухвалена дана постанова.

4. Порядок і строки апеляційного оскарження встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якої, зокрема, заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

5. Відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. В разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи

СУДДЯ І.В. МАЛАФЕЄВА

В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частину постанови.

Повний текст постанови складений і підписаний 26.03.2009 р.