Справа № 254/7272/13-к
Провадження № 1-кс/254/363/2013
іменем України
27 серпня 2013 року м. Донецьк
Слідчий суддя Будьоннівського районного суду м. Донецька Сенчишин Ф.М.
При секретарі Семенець А.О.
За участю слідчого Маркушевського А.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду клопотання органу досудового розслідування про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю,
Слідчий СВ Будьоннівського РВ ДМУ ГУМВС України в Донецькій області ОСОБА_1 звернувся до суду з клопотанням, погодженим з повноважним прокурором, про надання тимчасового доступу до документів обліку робочого часу шахтарів дільниці «УШТ» шахти ім. Карла Маркса ДП «Орджонікідзе вугілля» у м. Єнакієве Донецької області, а саме: журнал обліку виходів, книга нарядів, лицеві рахунки на робітників, рапорт на почасову роботу, табель спуску, виїзду та підйому, журнал видачі ламп, наказ про прийняття на роботу, посадові інструкції шахтарів дільниці та керівництва, особові справи та відомості про видачу заробітної плати шахтарів зазначеної дільниці (тобто можливість ознайомитись з ними та вилучити їх для запобігання можливому знищенню) у посадових осіб шахти ім. Карла Маркса ДП «Орджонікідзе вугілля».
Клопотання обґрунтовується тим, що 14 червня 2013 року до СВ Будьоннівського РВ Донецького МУ ГУМВС України в Донецькій області надійшли матеріали позапланової перевірки фінансово-господарської діяльності Публічного акціонерного товариства «Шахтоуправління «Донбас» за період з 01 липня 2012 року по19 березня 2013 року, згідно якого вбачається, що посадові особи зазначеного підприємства шляхом зловживання службовим становищем в інтересах третіх осіб та всупереч інтересам служби завдали ПАТ «Шахтоуправління «Донбас» матеріальної шкоди, що спричинило настання тяжких наслідків
14 червня 2013 року відомості про кримінальне правопорушення з попередньою правовою кваліфікацією за ч. 2 ст. 364 КК України внесені до єдиного реєстру досудового розслідування та кримінальному провадженню наданий № 12013050860001680, що підтверджується відповідним витягом.
Заслухавши слідчого Маркушевського А.М. та свідка ОСОБА_2 який пояснив, що він здійснював роботи по будуванню дачного будинку в м. Углегорськ Донецької області, яку йому запропонував його знайомий шахтар шахти ім. Карла Маркса ДП «Орджонікідзе вугілля». При виконанні будівельних робіт на вказаній дачі він дізнався, що робітники які будують дану дачу є шахтарями дільниці «УШТ» шахти ім. Карла Маркса ДП «Орджонікідзе вугілля», а дана дача належить начальнику зазначеної дільниці по прізвищу Горобець, під час будівництва зазначеної дачі начальника ділянки, всі шахтарі облітуються як такі, що виконують підземні роботи в шахті, про що вносяться відповідні відомості в документи обліку на зазначеному підприємстві та дослідивши додані до клопотання документи, суд дійшов висновку про те, що орган досудового розслідування довів наявність достатніх підстав вважати, що посадовими особами зазначеного підприємства вносяться завідомо неправдиві відомості про виконання робіт шахтарями дільниці «УШТ» шахти ім. Карла Маркса ДП «Орджонікідзе вугілля» у м. Єнакієве Донецької області на зазначеному підприємстві, коли останні фактично виконують роботи по будівництву дачного будинку начальника зазначеної дільниці, тобто таким чином керівництво підприємства зловживаючи владою та службовим становищем всупереч інтересам служби завдають істотну шкоду інтересам зазначеного підприємства, сама по собі має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, відомості, що містяться в цих документах, можливо використати як доказ, іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів неможливо, а вилучення зазначених документів необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
На підставі викладеного, клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 309 КПК України, суд,
Надати слідчому СВ Будьоннівського РВ ДМУ ГУМВС України в Донецькій області ОСОБА_1 право тимчасового доступу до документів обліку робочого часу шахтарів дільниці «УШТ» шахти ім. Карла Маркса ДП «Орджонікідзе вугілля» у м. Єнакієве Донецької області за липень-серпень 2013 року, а саме: журнал обліку виходів, книга нарядів, лицеві рахунки на робітників, рапорт на почасову роботу, табель спуску, виїзду та підйому, журнал видачі ламп, наказ про прийняття на роботу, посадові інструкції шахтарів дільниці та керівництва, особові справи та відомості про видачу заробітної плати шахтарів зазначеної дільниці (тобто можливість ознайомитись з ними та вилучити їх для запобігання можливому знищенню) у посадових осіб шахти ім. Карла Маркса ДП «Орджонікідзе вугілля», з їх вилученням.
Посадовим особам шахти ім. Карла Маркса ДП «Орджонікідзе вугілля» у м. Єнакієве Донецької області надати (забезпечити) тимчасовий доступ ОСОБА_1 до зазначених документів та надати йому можливість їх вилучити.
Строк дії ухвали - чотирнадцять днів з дня її постановлення.
Згідно ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів
Відповідно до ч. 3 ст. 309 КПК України ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти ухвали можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя: