1 із 2 Справа №303/5772/13-а
2-а/303/285/13
Номер рядка стат.звіту 47
21 серпня 2013 року м.Мукачево
Суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Маргитич О.І. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Страбичівської сільської ради Мукачівського району, про визнання рішення сесії Страбичівської сільської ради від 04 квітня 2007 року неправомірним,
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Страбичівської сільської ради Мукачівського району, про визнання рішення сесії Страбичівської сільської ради від 04 квітня 2007 року неправомірним.
Згідно з ч. 1 ст. 6 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Частинами 1, 2 ст.99 КАС України визначено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч.1 ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Слід зазначити, що КАС України передбачає, що дотримання строків звернення до адміністративного суду є однією з умов дисциплінування учасників цих відносин у випадку, якщо вони стали спірними. У випадку пропуску строку звернення до суду підставами для його поновлення є лише наявність поважних причин, тобто, обставин, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, та пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення відповідних дій та підтверджені належними доказами.
Таких поважних причин, обставин позивачем не наведено, як і в свою чергу, судом не встановлено. Відповідно, за правилами, встановленими статтею 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Суд зазначає, що положеннями ст. 99 КАС України чітко визначений момент, з якого починається перебіг строку звернення до суду - з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Як зазначено в позовній заяві рішенням сесії Страбичівської сіслької ради від 04 квітня 2007 року було виділено земельні ділянки, розташовані на території господарського двору бригади №3 - ОСОБА_2, ОСОБА_3,, ОСОБА_4, тобто про дане рішення позивачу стало відомо в серпні 2007 року (інших даних позивачем не наведено), тоді як до суду позивач звернувся 20 серпня 2013 року. Таким чином, суд приходить до висновку, що позивачем пропущено встановлений законом строк звернення до суду.
2 із 2
Відповідно до ч.2 ст.100 КАС України позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Таким чином, з урахуванням вищезазначеного, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без розгляду.
Керуючись положеннями ст.ст. 2, 17, 21, 107, 99, 100, 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Страбичівської сільської ради Мукачівського району, про визнання рішення сесії Страбичівської сільської ради від 04 квітня 2007 року неправомірним - залишити без розгляду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень, у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків для подачі апеляційної скарги.
Суддя О.І.Маргитич