Постанова від 06.08.2013 по справі 822/3054/13-а

Копія

Справа № 822/3054/13-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 серпня 2013 року 11 год. 30 хв.м. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіТарновецького І.І.

при секретаріЧовган Д.В.

за участі:представника позивача Салабай С.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Інспекції України з питань захисту прав споживачів у Хмельницькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 про заборону реалізації продукції, -

ВСТАНОВИВ:

Інспекція України з питань захисту прав споживачів у Хмельницькій області звернулася до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовною заявою до фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 про заборону реалізації продукції.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що 11.07.2013 року Інспекцією України з питань захисту прав споживачів у Хмельницькій області була проведена планова перевірка дотримання вимог законодавства про захист прав споживачів в торговому відділі НОМЕР_2 ф.о.-п. ОСОБА_4 торговельного комплексу "Княжий скарб", що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1. В ході проведення перевірки посадовими особами позивача було встановлено та зафіксовано в акті перевірки № 0260 від 11.07.2013 року порушення вимог п. 17 та п. 21 Постанови Кабінету Міністрів України №833 від 15.06.2006 року "Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів" та ст. 15 Закону України "Про захист прав споживачів". Зазначає, що за вказані порушення передбачена відповідальність, а тому просить суд заборонити фізичній особі-підприємцю ОСОБА_4 здійснювати реалізацію продукції без документів, що засвідчують якість товару - якісних посвідчень та без необхідної, доступної, достовірної, своєчасної інформації про товар.

Представник позивача в судовому засіданні підтвердила викладені в позовній заяві обставини, просила позов задовольнити в повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час і місце слухання справи був повідомлений належним чином, заперечень, клопотань про відкладення розгляду справи чи про розгляд справи за його відсутності суду не подав.

Дослідивши докази, які знаходяться в матеріалах справи, суд дійшов наступних висновків.

Суд встановив, що відповідач - фізична особа-підприємець ОСОБА_4, ідентифікаційний код НОМЕР_1, зареєстрована Старокостянтинівською районною державною адміністрацією Хмельницької області як суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа та внесений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

11 липня 2013 року посадовими особами Інспекції України з питань захисту прав споживачів у Хмельницькій області була проведена планова перевірка дотримання вимог законодавства про захист прав споживачів в торговому відділі НОМЕР_2 ф.о.-п. ОСОБА_4 торговельного комплексу "Княжий скарб", що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1. За результатами даної перевірки було складено акт № 0260 від 11.07.2013 року.

В акті перевірки були зафіксовані наступні порушення: п. 17 та п. 21 Постанови КМУ №833 від 15.06.2006 року "Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів", а саме: реалізація та продаж непродовольчих товарів іноземного виробництва 3-х найменувань без наявності документів, що засвідчують якість та безпеку товару - якісних посвідчень, без необхідної, достовірної та своєчасної інформації про товар (всі написи на товарі та на пакувальній тарі зроблені на іноземній мові).

Крім того, 11 липня 2013 року посадовими особами позивача було складено протокол про адміністративне правопорушення серії ХМ №0198, яким було зафіксоване порушення передбачене ч. 1 ст. 155 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП).

Начальником Інспекції України з питань захисту прав споживачів у Хмельницькій області на підставі протоколу про адміністративне правопорушення серії ХМ №0198 була винесена постанова у справі про адміністративне правопорушення №187 від 16 липня 2013 року, якою за правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 155 КУпАП на відповідача було накладено штраф у розмірі 102,00 грн.

На підставі акта від 11 липня 2013 року № 0260 Інспекцією України з питань захисту прав споживачів у Хмельницькій області 16 липня 2013 року була винесена постанова №102 про накладення на фізичну особу-підприємця ОСОБА_4 штрафу в розмірі 381,00 грн.

Відповідно до п. 17 Постанови Кабінету Міністрів України №833 від 15.06.2006 "Про затвердження Порядку провадження торгівельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів" забороняється продаж товарів, що не мають відповідного маркування, етикетування або інструкції про їх застосування (в установлених випадках), а також належного товарного вигляду, на яких строк придатності не зазначено або зазначено з порушенням вимог нормативних документів, строк придатності яких минув, а також тих, що надійшли без документів, передбачених законодавством, зокрема які засвідчують їх якість та безпеку.

Нормами ст.ст. 6, 23 Закону України "Про захист прав споживачів" від 12.05.1991 №1023-XII (далі - Закон №1023-XII) передбачено, що продавець (виробник, виконавець) зобов'язаний передати споживачеві продукцію належної якості. У разі порушення законодавства про захист прав споживачів суб'єкти господарювання сфери торговельного та інших видів обслуговування, у тому числі ресторанного господарства, несуть відповідальність за виготовлення або реалізацію продукції, що не відповідає вимогам нормативних документів.

Згідно ч. 6 ст. 7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 05.04.2007 №877-V (далі - Закон №877-V) за результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю), у разі виявлення порушень вимог законодавства, складає акт з зазначенням стану виконання вимог законодавства суб'єктом господарювання, а в разі невиконання - детальний опис виявленого порушення з посиланням на відповідну вимогу законодавства. В останній день перевірки два примірники акта підписуються посадовими особами органу державного нагляду (контролю), які здійснювали захід, та суб'єктом господарювання або уповноваженою ним особою, якщо інше не передбачено законом. Якщо суб'єкт господарювання не погоджується з актом, він підписує акт із зауваженнями. Зауваження суб'єкта господарювання щодо здійснення державного нагляду (контролю) є невід'ємною частиною акта органу державного нагляду (контролю).

Згідно приписів ч.3 Положення про порядок припинення (заборони) господарюючими суб'єктами відвантаження, реалізації (продажу) і виробництва товарів, виконання робіт і надання послуг, що не відповідають вимогам нормативних документів, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 25 січня 1995 року №26/95-ВР, у разі виявлення безпосередньо під час перевірки діяльності господарюючого суб'єкта сфери торгівлі, громадського харчування і послуг: а) товарів, робіт, послуг, якість яких не відповідає вимогам нормативних документів; б) порушень умов зберігання, транспортування, реалізації (продажу) товарів, виконання робіт і надання послуг, які впливають на погіршення якості товарів, робіт, послуг або створюють небезпеку для життя, здоров'я споживачів, можуть заподіяти шкоду їх майну або навколишньому природному середовищу, - службовою особою державного органу у справах захисту прав споживачів приймається рішення про припинення (заборону) відвантаження, реалізації (продажу) товарів, виконання робіт і надання послуг.

Судом в ході судового розгляду встановлено, що фізичною особою-підприємцем ОСОБА_4 станом на дату розгляду справи порушення, що зафіксовані в акті перевірки №0260 від 11 липня 2013 року усунуті про що нею подавалася заява від 16 липня 2013 року до Інспекції України з питань захисту прав споживачів у Хмельницькій області разом із копією накладної № 1 від 12.07.2013 року та не заперечувалось представником позивача в судовому засіданні.

Стаття 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

А суд, згідно статті 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Отже, виходячи зі змісту наведених норм законодавства та враховуючи встановлені обставини справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Інспекції України з питань захисту прав споживачів у Хмельницькій області задоволенню не підлягають, оскільки відповідачем вони виконані в добровільному порядку.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 7 - 12, 17, 18, 70, 71, 86, 159 - 163, 254 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову Інспекції України з питань захисту прав споживачів у Хмельницькій області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 про заборону реалізації продукції відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 09 серпня 2013 року

Суддя/підпис/І.І. Тарновецький

"Згідно з оригіналом" Суддя І.І. Тарновецький