справа № 806/3830/13-a
категорія 5.1.2
08 серпня 2013 р. м. Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Липи В.А.
розглянувши у письмовому провадженні у м. Житомирі адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту САТ ДПС України у Житомирській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення 13 500, 00 грн.,-
встановив:
У травні 2013 року Регіональне управління Департаменту САТ ДПС України у Житомирській області звернулося до адміністративного суду з позовною заявою, в якій просило стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 13 500, 00 грн. фінансових санкцій. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 14 березня 2013 працівниками Регіонального управління Департаменту САТ ДПС України у Житомирській області було проведено фактичну перевірку з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, за результатами якої складено Акт № 45/21-3/НОМЕР_1. Перевіркою було встановлено порушення з боку ФОП ОСОБА_1 вимог постанови КМ України від 30.10.2008 року № 957, постанови КМ України від 07.11.2012 року № 1017, в частині заниження мінімальної роздрібної ціни на алкогольні напої (горілку), постанови КМ України від 27.12.2010 року № 1251, статті 11 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", в частині роздрібної торгівлі алкогольними напоями через ЕККА без марки акцизного податку. За результатами перевірки, на підставі Акту перевірки та у відповідності із ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" начальником Регіонального управління Департаменту САТ ДПС України у Житомирській області було прийнято рішення від 25 березня 2013 року № 060206/19-21 про застосування до ФОП ОСОБА_1 фінансових санкцій в сумі 13 500, 00 грн. Дане рішення відповідачем оскаржено не було, заборгованість станом на 27.05.2013 року не погашена, а тому позивач просить стягнути заборгованість в судовому порядку.
Представник позивача просив справу розглядати в порядку письмового провадження. Надав відповідну заяву.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про час та місце судового засідання повідомлений вчасно та належним чином. Про причини неявки до суду не повідомив, заперечення на адміністративний позов не подав.
Суд вважає за можливе розглянути справу у письмовому провадженні, відповідно до частини 6 статті 128 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 14 березня 2013 року працівниками Регіонального управління Департаменту САТ ДПС України у Житомирській області на підставі направлень №№ 99, 100 від 14.03.2013 року, наказу по регіональному управлінню на проведення фактичної перевірки № 161 від 14.03.2013 року та відповідно до вимог пп. 80.2.2, 80.2.5 п. 80.2 ст. 80 Податкового кодексу України, Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" було проведено фактичну перевірку торгової одиниці - відділу в магазині, в якому здійснює свою господарську діяльність ОСОБА_1 та який знаходиться за адресою АДРЕСА_1.
У ході проведення перевірки встановлено порушення:
- постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 року № 957 "Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва" зі змінами внесеними Постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2012 року № 1017 в частині роздрібної торгівлі алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних, а саме: встановлено продаж 29.11.2012 року 2 пляшок горілки "Могорич" ємкістю 0,5 л, 40 % на суму 49,00 грн., 03.03.2013 року 1 пляшки горілки "Хлібний дар" ємкістю 0,25 л, 40% на суму 15,00 грн., 04.03.2013 року 1 пляшки горілки "Хлібний дар" ємкістю 0,25 л, 40% на суму 15,00 грн., 11.03.2013 року 2 пляшки горілки "Хлібний дар" ємкістю 0,25 л, 40% на суму 30,00 грн. Всього реалізовано на суму 109,00 грн.;
- Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затвердженого Постановою КМ України від 27 грудня 2010 р. № 1251 та статті 11 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", в частині роздрібної торгівлі алкогольними напоями через ЕККА без марки акцизного податку, а саме: встановлено продаж вина "Портвейн 333" ємкістю 1,0 л споживачу через ЕККА без марки акцизного податку.
За результатами перевірки складено акт від 14.03.2013 року № 42/21-3/НОМЕР_1 на підставі якого позивачем прийнято рішення від 25 березня 2013 року № 060206/19-21 про застосування до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, на підставі ч.2 ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", фінансової санкції у вигляді штрафу в сумі розміром 13 500, 00 грн.
Зазначене рішення є чинним, відповідачем не оскаржувалося та підлягає виконанню.
У судовому засіданні встановлено, що станом на 08.08.2013 року фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 не сплачено фінансові санкції у вигляді штрафу в сумі розміром 13 500, 00 грн.
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України визначає Закон України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".
Згідно частини 10 статті 18 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 року за № 481/95-ВР Кабінет Міністрів України має право встановлювати мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на алкогольні напої.
Відповідно до абз.12, 15 ч.2 ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів:
- у разі оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 5000 гривень;
- виробництва, зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів; алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку - 200 відсотків вартості товару, але не менше 8500 гривень.
Відповідно до ч. 5 ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Оскільки на час розгляду справи фінансові санкції у вигляді штрафу, в установленому законом порядку не сплачені, тому вони підлягають стягненню з відповідача.
Відповідно до вимог частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.
Керуючись Законом України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", статтями 86, 128, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд,
постановив:
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь державного бюджету в особі Регіонального управління Департаменту САТ ДПС України у Житомирській області фінансову санкцію у вигляді штрафу в розмірі 13 500, 00 грн.
Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Суддя В.А. Липа