Ухвала від 05.08.2013 по справі 812/6765/13-а

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

05 серпня 2013 року№ 812/6765/13-а

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Борзаниця С.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Попаснянського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері Луганської області до Сєвєродонецької міської ради Луганської області про визнання протиправним та скасування рішення,-

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов Попаснянського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері Луганської області до Сєвєродонецької міської ради Луганської області, в якому прокурор просить визнати протиправним та скасувати рішення №208 від 12.03.2013 «Про затвердження Порядку організації пасажирських перевезень на автобусному маршруті загального користування м. Сєвєродонецьк, який не має паспорта маршруту».

Відповідно до пункту 3 статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, в тому числі, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 КАС України.

Відповідно до частини 1 статті 106 КАС України у позовній заяві зазначаються:

1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;

2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;

3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;

4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;

5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо;

6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

З матеріалів позову встановлено, що позивач визначає відповідачем у справі Сєвєродонецьку міську раду, однак просить визнати протиправним та скасувати рішення виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради №208 від 12.03.2013.

Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" №280/97-ВР від 21.05.1997 надано наступне визначення термінів:

представницький орган місцевого самоврядування - виборний орган (рада), який складається з депутатів і відповідно до закону наділяється правом представляти інтереси територіальної громади і приймати від її імені рішення;

виконавчі органи рад - органи, які відповідно до Конституції України та цього Закону створюються сільськими, селищними, міськими, районними в містах (у разі їх створення) радами для здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування у межах, визначених цим та іншими законами;

статтею 5 Закону №280/97-ВР визначено, що система місцевого самоврядування включає:

територіальну громаду;

сільську, селищну, міську раду;

сільського, селищного, міського голову;

виконавчі органи сільської, селищної, міської ради;

районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст;

органи самоорганізації населення.

Відповідно до статті 10 Закону №280/97-ВР представницькі органи місцевого самоврядування, сільські, селищні, міські голови, виконавчі органи місцевого самоврядування діють за принципом розподілу повноважень у порядку і межах, визначених цим та іншими законами.

Відповідно до статті 11 Закону 280/97-ВР виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.

Виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад є підконтрольними і підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.

Статтею 10 Закону №280/97-ВР встановлено, що представницькі органи місцевого самоврядування, виконавчі органи місцевого самоврядування діють за принципом розподілу повноважень у порядку і межах, визначених цим та іншими законами.

Таким чином, міська рада та виконавчий комітет міської ради не є тотожними поняттями, кожен з цих органів входить до системи органів місцевого самоврядування та діє за принципом розподілу повноважень. Як встановлено з матеріалів позову, позивач визначив відповідачем один орган, проте просить визнати недійсним рішення іншого органу.

Відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Таким чином, суддею встановлено, що позовну заяву подано без додержання вимог ст.106 КАС України, а тому вона підлягає залишенню без руху.

Керуючись ст. ст. 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Попаснянського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері Луганської області до Сєвєродонецької міської ради Луганської області про визнання протиправним та скасування рішення залишити без руху.

Встановити строк до 17 серпня 2013 року для усунення недоліків шляхом надання до суду уточненої позовної заяви із зазначенням належного відповідача по справі та викладенням позовних вимог відносно належного відповідача.

У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк адміністративний позов вважати неподаним та повернути позивачеві зі всіма доданим до неї документами.

Ухвала про залишення позовної заяви без руху може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції протягом п'яти днів з дня проголошення.

Ухвалу, яку було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

СуддяС.В. Борзаниця