5.3
Про залишення позовної заяви без руху
02 серпня 2013 рокуСправа № 812/6762/13-а
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Каюда А.М., перевіривши матеріали адміністративного позову Попаснянського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері Луганської області до Сєвєродонецької міської ради Луганської області про визнання недійсним рішення,-
Позивач, Попаснянський прокурор з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері Луганської області, звернувся до суду з позовом до Сєвєродонецької міської ради Луганської області, в якому просить визнати недійсним рішення №491 "Про внесення змін до рішення виконкому Сєвєродонецької міської ради від 15.05.2012 №618 "Про організацію пасажирських перевезень на міських автобусних маршрутах загального користування м. Сєвєродонецьк".
Відповідно до пункту 3 статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, в тому числі, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 КАС України.
Відповідно до частини 1 статті 106 КАС України у позовній заяві зазначаються:
1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;
2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;
3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;
4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо;
6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Як вбачається з позову та доданих документів позивач визначає відповідачем у справі Сєвєродонецьку міську раду, і в той же час просить визнати недійсним рішення виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради №491 від 11.06.2013.
Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" №280/97-ВР від 21.05.1997 надано наступне визначення термінів:
представницький орган місцевого самоврядування - виборний орган (рада), який складається з депутатів і відповідно до закону наділяється правом представляти інтереси територіальної громади і приймати від її імені рішення;
виконавчі органи рад - органи, які відповідно до Конституції України та цього Закону створюються сільськими, селищними, міськими, районними в містах (у разі їх створення) радами для здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування у межах, визначених цим та іншими законами;
статтею 5 Закону №280/97-ВР визначено, що система місцевого самоврядування включає:
територіальну громаду;
сільську, селищну, міську раду;
сільського, селищного, міського голову;
виконавчі органи сільської, селищної, міської ради;
районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст;
органи самоорганізації населення.
Відповідно до статті 10 Закону №280/97-ВР представницькі органи місцевого самоврядування, сільські, селищні, міські голови, виконавчі органи місцевого самоврядування діють за принципом розподілу повноважень у порядку і межах, визначених цим та іншими законами.
Відповідно до статті 11 Закону 280/97-ВР виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.
Виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад є підконтрольними і підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.
Статтею 10 Закону №280/97-ВР встановлено, що представницькі органи місцевого самоврядування, виконавчі органи місцевого самоврядування діють за принципом розподілу повноважень у порядку і межах, визначених цим та іншими законами.
Таким чином, міська рада та виконавчий комітет міської ради не є тотожними поняттями, кожен з цих органів входить до системи органів місцевого самоврядування та діє за принципом розподілу повноважень. Як вбачається з позову, позивач визначив відповідачем один орган, втім просить визнати недійсним рішення іншого органу.
Якщо позовні вимоги заявлені до Сєвєродонецької міської ради - позивачу слід зазначити які саме рішення ради він оскаржує, якщо ж позивач просить визнати недійсним рішення виконавчого комітету міської ради, то саме виконавчий комітет і повинен бути відповідачем по справі.
Відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи викладене вище, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху та надання позивачу часу на усунення недоліків позовної заяви, шляхом визначення належного відповідача у справі та викладення позовних вимог відносно належного відповідача.
Відповідно до ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Керуючись ст. ст. 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
Позовну заяву Попаснянського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері Луганської області до Сєвєродонецької міської ради Луганської області про визнання недійсним рішення залишити без руху.
Надати позивачу час протягом 10 днів з моменту отримання даної ухвали суду для усунення недоліків позовної заяви, шляхом визначення належного відповідача у справі та викладення позовних вимог відносно належного відповідача.
Суд зауважує, що строк на усунення недоліків визначений позивачу саме для отримання необхідних доказів судом, а не для їх надіслання на адресу суду, для чого позивачу слід завчасно вжити відповідні заходи.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовну заяву повернути позивачеві зі всіма доданим до неї документами.
Залишення позовної заяви без руху не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.
Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. В інших випадках в строк, встановлений ст. 254 КАС України.
СуддяА.М. Каюда