h
справа № 2-а-11642/08
категорія 65
14 жовтня 2008 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Капустинського М.М. ,
при секретарі - Метельській С.В. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом Житомирського міського центру зайнятості -виконавча дирекція Фонду загальнообов”язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття
до Житомирської квартиро-експлуатаційної частини району будинкоуправління № 1
про стягнення 7546,60 грн.,-
встановив:
Позивач звернувся до суду з вказаним позов. Посилався на те, що перевіркою додержання законодавства про зайнятість населення встановлено порушення відповідачем вимог чинного законодавства про зайнятість населення. За результатами перевірки складено акт і накладено штраф. Просив стягнути з Житомирської квартиро-експлуатаційної частини району будинкоуправління № 1 даний штраф у сумі 7546, 60 грн.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала у повному обсязі. Просила позов задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не з”явився тоді, як про час і місце розгляду справи повідомлений вчасно і у передбаченому законом порядку. Про причини неявки суд не повідомив. Письмове заперечення на позовну заяву не надіслав.
Спірні правовідносини регулюються Законом України "Про зайнятість населення" від 01.03.1991 року № 803-ХІІ.
Із матеріалів справи вбачається, що перевіркою додержання законодавства про зайнятість населення за період з 10.07.2007 року по 26.03.2008 року встановлено, що Житомирська квартиро-експлуатаційна частина району будинкоуправління № 1 порушила вимоги п. 5 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення ", а саме: звіт форми № 4 -ПН про фактичне вивільнення бухгалтера будинкоуправління Баліцької Раїси Миколаївни, подано до Житомирського міського центру зайнятості з порушенням строків подання. А саме, Баліцька Р.М. звільнена на підставі наказу № 34 від 10.07.2007 року, звіт до ЦЗ подано 13.02.2008 року.
Відповідно до п. 5 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення", при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.
У разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.
Згідно довідки, річна заробітна плата Баліцької Р.М. становить 7546, 60 грн.
Підприємство на день розгляду справи не надало доказів добровільної сплати штрафу.
Враховуючи викладене, Житомирський окружний адміністративний суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, заявленими у відповідності з чинним законодавством та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі Закону України “Про зайнятість населення”від 01.03.1991 року № 803-ХІІ, керуючись ст. ст. 94, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, Житомирський окружний адміністративний суд
постановив:
1. Позов задовольнити.
Стягнути з Житомирської квартиро-експлуатаційної частини району будинкоуправління № 1 (смт. Гуйва, Житомирський район, Житомирська область, код 24306809) на користь Житомирського міського центру зайнятості -робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов”язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (вул. Черняхівського, 110, м. Житомир, р/р 37175304900002 в УДК в Житомирській області, МФО 811039, код 13561251) 7546, 60 грн. штрафу.
Згідно ст. 254 КАС України, постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя: М.М. Капустинський