Справа № 22-а-12874/08 Суддя 1-ї інстанції Борзаниця С.В.
Суддя - доповідач Сухарьок М.Г.
26 листопада 2008 року м. Донецьк
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Сухарька М.Г.
суддів Білак С.В.,
Гаврищук Т.Г.
при секретарі Крючковій К.М.
за участю позивача ОСОБА_1.,
представник відповідача в судове засідання не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Донецького апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Первомайської міської ради Луганської області на постанову Первомайського міського суду Луганської області від 3 вересня 2008 року по справі № 2-а-137/08 за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Первомайської міської ради Луганської області про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити певні дії, -
Позивач звернувся до суду з позовною заявою якою просить зобов'язати відповідача нарахувати та сплатити на його користь недоплачену суму одноразової компенсації, відповідно до вимог ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи».
Постановою Первомайського міського суду Луганської області від 3 вересня 2008 року позов задоволений у повному обсязі. З відповідача стягнено на користь ОСОБА_1. одноразову компенсацію в розмірі 10215,6 грн.
Відповідач не погодився з рішенням суду, просив його скасувати і прийняти нове рішення яким повністю відмовити в задоволенні позовних вимог.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги та наданих заперечень, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає за необхідне в задоволенні апеляційної скарги відмовити, постанову суду залишити без змін.
Позивач має статус громадянина, постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії, що підтверджується відповідним посвідченням, з 24.02.2004 року-інвалід 3 групи, а з 23.05.2005 року йому встановлено 2 групу інвалідності, що підтверджується довідками МСЕК.
21 вересня 2007 року позивач звернувся до відповідача із заявою про виплату одноразової компенсації за шкоду, заподіяну здоров*ю внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідно до ст. 48 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» .
26.09.2008 року УПСЗН Первомайської міської ради Луганської області надало відповідь позивачеві про нарахування йому та виплату вищезазначеної компенсації відповідно до Постанови КМУ від 26.07.1996 року № 836 у розмірі 189,6 грн., як інваліду 3 групи, яка була здійснена 27.05.2005 року, а також різниця у компенсаціях у розмірі 94,8 грн. після встановлення 2 групи інвалідності.
Суд першої інстанції вірно визначився, що відповідно до вимог ст. 48 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі Закон України №796), одноразова компенсація учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, інвалідам 2 групи виплачується у розмірі 45 мінімальних заробітних плат, інвалідам 3 групи - у розмірі 30 мінімальних заробітних плат.
Згідно частини 7 статті 48 Закону України № 796 розмір мінімальної заробітної плати визначається на момент виплати.
Відповідно до Закону України “Про державний бюджет на 2004 рік» розмір мінімальної заробітної плати становить з 1.01.2004 року 205 грн..
Відповідно до Закону України “Про державний бюджет на 2005 рік» розмір мінімальної заробітної плати становить з 1.04.2005 року 290 грн..
Відповідно до вимог ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Суд першої інстанції дійшов правильного висновку, що виходячи із загальних засад пріоритетності законів над урядовими нормативними актами, при вирішенні даного спору підлягають застосуванню ст.48 Закону України №796, тобто суд правильно задовольнив позов і відшкодував недоплати одноразової компенсації на оздоровлення як інваліду ЧАЄС.
Судова колегія вважає, що рішення першої інстанції відповідає вимогам матеріального та процесуального права і не може бути скасовано чи змінено з підстав, що наведені в апеляційній скарзі, судом ретельно перевірено доводи сторін, дано їм вірну оцінку, постанова суду від 3 вересня 2008 року є законною і обґрунтованою.
З урахуванням викладеного, керуючись статтями 2,11,70,71,159,160, 184,195,196,198-200,205,206,211,212,254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів , -
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Первомайської міської ради Луганської області на постанову Первомайського міського суду Луганської області від 3 вересня 2008 року по справі № 2-а-137/08 за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Первомайської міської ради Луганської області про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без задоволення.
Постанову Первомайського міського суду Луганської області від 3 вересня 2008 року по справі № 2-а-137/08 -залишити без змін.
Ухвала прийнята у нарадчій кімнаті та проголошена в судовому засіданні 26 листопада 2008 року.
Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, а в разі складення в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.
Головуючий Сухарьок М.Г.
Судді Білак С.В.
Гаврищук Т.Г.