Ухвала від 24.07.2013 по справі 819/1798/13-а

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

Справа № 819/1798/13-a

24 липня 2013 року

Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Жук А.В., перевіривши виконання вимог ст.ст.105, 106 КАС України за позовною заявою Інспекції з питань захисту прав споживачів у Тернопільській області до фізичної особи - підприємеця ОСОБА_1 про стягнення штрафу, -

ВСТАНОВИВ:

Інспекція з питань захисту прав споживачів у Тернопільській області звернулася в Тернопільський окружний адміністративний суд з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафу.

Ухвалою від 12.07.2013 вказаний адміністративний позов було залишено без руху у звязку із невідповідністю позовної заяви вимогам ч. 3 ст. 106 КАС України, - до позовної заяви не додано документ про сплату судового збору, та надано позивачу час для усунення недоліків позовної заяви до 23.07.2013.

23 липня 2013 року позивачем на виконання ухвали про залишення позовної заяви без руху від 12.07.2013 та з метою усунення недоліків позовної заяви подано клопотання про звільнення позивача від сплати судового збору, посилаючись на ту обставину, що інспекція з питань захисту прав споживачів у Тернопільській області повністю фінансується з державного бюджету і здійснює видатки лише у відповідності до Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України №333 від 12.03.2012, а станом на день подання позову у позивача відсутні кошти за кодом економічної класифікації 2800 "Інші видатки", за яким здійснюється сплата судового збору.

Відповідно до ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Статтею 8 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Відповідно до ст. 9 Закону України судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Кошти судового збору спрямовуються на забезпечення здійснення правосуддя, зміцнення матеріально-технічної бази судів, включаючи створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційної системи, веб-порталу судової влади, комп'ютерних локальних мереж, сучасних систем фіксування судового процесу, придбання та обслуговування комп'ютерної і копіювально-розмножувальної техніки, впровадження електронного цифрового підпису.

За наведених обставин, звільнення від сплати судового збору може застосовуватись лише у виключних випадках, проте позивачем в своєму клопотання не наведено виключних та беззаперечних обставин, які б унеможливлювали сплату ним, як суб'єктом владних повноважень, судового збору у встановленому законодавством розмірі.

За наведених обставин суд вважає, що відсутні правові підстави для звільнення інспекції з питань захисту прав споживачів від сплати судового збору, в зв'язку з чим в задоволенні клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору слід відмовити.

Відповідно до п. 1) ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо, зокрема, позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.

Отже, оскільки позивачем не усунуто недоліків позовної заяви, шляхом сплати судового збору, а в задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору - відмовлено, позовна заява інспекції з питань захисту прав споживачів у Тернопільській області до ФОП ОСОБА_1 підлягає поверненню позивачу.

З урахуванням викладеного, керуючись ст. 106, ст.108 КАС України, -

УХВАЛИВ:

1. В задоволенні клопотання інспекції з питань захисту прав споживачів у Тернопільській області про звільнення від сплати судового збору - відмовити.

2. Позовну заяву інспекції з питань захисту прав споживачів у Тернопільській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафу - повернути позивачу разом з усіма доданими матеріалами.

3. Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу разом з позовною заявою та усіма доданими матеріалами.

4. Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала суду, в частині повернення позовної заяви, може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-ти денний строк з дня постановлення ухвали апеляційної скарги у порядку передбаченому ст.ст.184-187 КАС України.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Жук А.В.

копія вірна

Суддя Жук А.В.