Номер рядка звіту 56 Справа № 445/1335/13-а
22.07.2013 суддя Золочівського районного суду Львівської області Левик Я. А., перевіривши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Золочівського районного управління юстиції про зобов'язання до вчинення дій, -
як вбачається із змісту позовної заяви позивач намагаючись вирішити питання про відстрочку виконання рішення суду винесеного за наслідками розгляду цивільної справи та вважаючи, що виконання рішення суду на даний час є передчасним звернувся до суду з вимогою до Золочівського РУЮ про зобов'язання відповідача прийняти рішення про відстрочку виконання постанови про відкриття виконавчого провадження до вирішення спору за його позовом до виконавчого комітету Великовільшаницької сільської ради, Золочівської державної нотаріальної контори.
Відповідно до ст. 17 ч.2 п.1 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на: 1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;
Згідно п.1 ч.1 ст. 3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції (далі -адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Із позовної заяви вбачається, що така по своєму змісту є заявою про відстрочку виконання рішення суду або ж скаргою на рішення державного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до Цивільного Процесуального Кодексу України.
Відповідно до ст. 383 ЦПК України сторони виконавчого провадження, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією чи бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
Відповідно до ст. 373 ЦПК України за наявності обставин, що утруднюють виконання рішення (хвороба боржника або членів його сім'ї, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), за заявою державного виконавця або за заявою сторони суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає питання про відстрочку або розстрочку виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання рішення в судовому засіданні з викликом сторін і у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.
Враховуючи наведене, а також п.п. 19, 20 Постанови Пленуму ВССЦКС №3 від 1.03.2013 року «Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ», дану заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, а така підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи наведене, у відкритті провадження слід відмовити.
Позивач вправі звернутися до суду із вказаними вимогами подавши скаргу чи заяву відповідно до вимог розділів VI чи VII ЦПК України до суду, який видав виконавчий документ.
Керуючи ст.ст. 3, 17, 109 КАС України, -
у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Золочівського районного управління юстиції про зобов'язання до вчинення дій - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії даної ухвали.
Суддя:Я. А. Левик