Справа № 592/6196/13-а
Провадження № 6-а/592/82/13
26 липня 2013 року м.Суми
Ковпаківський районний суд м. Суми у складі: головуючого - судді Кондратенко М.В., при секретарі Безкровній К.Г. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми заяву Управління праці та соціального захисту населення Сумської міської ради про приведення виконавчого листа у відповідність до Закону України «Про виконавче провадження», -
Заявник свої вимоги обґрунтовує тим, що постановою Ковпаківського районного суду м. Суми від 25.12.2012 року задоволено позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення Сумської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення тимчасової допомоги. Стягнуто з ОСОБА_1 на їх користь 1510 грн. 20 коп. у вигляді державної тимчасової матеріальної допомоги. Стягнуто з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір і що становить 107 грн. 30 коп. /справа за № 1806/11595/12, провадження № 2а/1806/1967/12/.
04 березня 2013 року на виконання вищевказаної постанови видано виконавчий лист, який був пред'явлений на виконання до відділу державної виконавчої служби Сумського міського управління юстиції.
06.06.2013 року на адресу Управління праці та соціального захисту населення Сумської міської ради надійшла постанова про відмову у відкритті виконавчого провадження від 23.04.2013 року з примусового виконання рішення суду, оскільки виконавчий документ не відповідає вимогам ст.18 ЗУ «Про виконавче провадження», а саме: не зазначено ідентифікаційний код або паспортні дані боржника.
Тому на даний час існує судове рішення, яке фактично не виконується з незалежних від стягувача причин, що суперечить вимогам ст. 124 Конституції України.
Враховуючи вищезазначене, просить суд:
- в порядку ч.4 ст.11 КАС України вжити заходів по з'ясуванню РНОКПП боржника ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, шляхом витребування від уповноваженого суб'єкта відповідної інформації;
- привести виконавчий лист від 24.02.2013 року по справі за № 1806/11595/12, провадження № 2а/1806/1967/12 у відповідність до вимог ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» шляхом зазначення у ньому РНОКПП ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1
Заявник повідомлявся судовою кореспонденцією під розписку про день і час судового засідання . Однак явку свого представника не забезпечив , про причину неявки не повідомив, що не перешкоджає розгляду заяви у його відсутність.
Боржник ОСОБА_1 будучи повідомленим про день і час судового засідання судовою кореспонденцією під розписку до суду не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, не подавши з цього приводу ніяких заяв чи клопотань, що не перешкоджає розгляду заяви у його відсутність.
Суд вважає, що заява про приведення виконавчого листа у відповідність до Закону України «Про виконавче провадження» підлягає задоволенню, враховуючи наступне.
Встановлено, що згідно постанови від 23.04.2013 року старшого державного виконавця Відділу ДВС Сумського міського управління юстиції Ластовецької Р.М., стягувачу Управлінню праці та соціального захисту населення Сумської міської ради повернутий без виконання виконавчий лист № 1806/11592/12 від 25.12.2012 р. і виданий Ковпаківським районним судом м. Суми про стягнення з ОСОБА_1 на користь Управління праці та соціального захисту населення Сумської міської ради 1510 грн. 20 коп. у вигляді державної тимчасової матеріальної допомоги.
Підстава повернення стягувачу виконавчого листа без виконання - не відповідність виконавчого документу вимогам ст.18 Закону України «Про виконавче провадження», а саме: не зазначено ідентифікаційний код або паспортні дані боржника /а.с.35,36/.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення та спрощення процедури державної реєстрації земельних ділянок та речових прав на нерухоме майно», який набрав чинності 08.08.2012 року, внесені зміни до п.3 ч.1 ст.18 Закону України «Про виконавче провадження», згідно якого зазначення у виконавчому документі індивідуального ідентифікаційного номера стягувача та боржника (для фізичних осіб - платників податків) або номеру і серії паспорту стягувача та боржника для фізичних осіб - громадян України, які через свої релігійні та інші переконання відмовилися від прийняття ідентифікаційного номера, офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади та мають відмітку в паспорті громадянина України, є обов'язковою вимогою до виконавчого документу.
Відповідно до ч.1 ст.259 КАС України виконавчий лист має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України «Про виконавче провадження».
Згідно наданої інформації ДПІ у м. Сумах від 16.07.2013 року, і отриманої на підставі ухвали суду від 05.07.2013 року, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, адреса реєстрації: АДРЕСА_1, має реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 /а.с.43/.
На підставі вищевикладеного, з метою забезпечення виконання судового рішення, суд вважає за необхідне привести виконавчий лист відповідно до вимог ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» і внести до нього доповнення шляхом зазначення у виконавчому листі ідентифікаційний номер боржника.
Керуючись ст. 259 КАС України, Законом України «Про виконавче провадження» -
Заяву Управління праці та соціального захисту населення Сумської міської ради про приведення виконавчого листа у відповідність до Закону України «Про виконавче провадження» - задовольнити.
У виконавчий лист № 1806/11592/12 від 25.12.2012 р. і виданий на підставі Постанови Ковпаківського районного суду м. Суми від 25.12.2012 року про стягнення з ОСОБА_1 на користь Управління праці та соціального захисту населення Сумської міської ради 1510 грн. 20 коп. у вигляді державної тимчасової матеріальної допомоги, внести відомості про ідентифікаційний номер боржника ОСОБА_1 - НОМЕР_1.
Копію ухвали надіслати сторонам для відома.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Ковпаківський районний суд м. Суми протягом 5-ти днів з дня отримання її копії.
Суддя М.В. Кондратенко