01032, м.Київ, вул Комінтерну, 16
тел. 230-31-77
про відмову у прийнятті позовної заяви
"26" січня 2009 р. № 02-03/154/6
Суддя Маляренко А.В., розглянувши матеріали
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Полюс плюс», м. Бровари
до Комунального підприємства Броварської міської ради «Броварське бюро технічної інвентаризації, м. Бровари
третя особа: Закрите акціонерне товариство «Броварський завод пластмас», м. Бровари
про зобов'язання виключити з реєстру прав колективної власності на нерухоме майно та зареєструвати окремі об'єкти нерухомості приватної власності
встановив:
До господарського суду Київської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Полюс плюс»до Комунального підприємства Броварської міської ради «Броварське бюро технічної інвентаризації за участю третьої особи: Закритого акціонерного товариства «Броварський завод пластмас»про зобов'язання виключити з реєстру прав колективної власності на нерухоме майно та зареєструвати окремі об'єкти нерухомості приватної власності.
Згідно з п. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до частини 5 Прикінцевих положень Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень», до створення єдиної системи органів реєстрації прав, а також до формування Державного реєстру прав у складі державного земельного кадастру реєстрація об'єктів нерухомості проводиться комунальними підприємствами бюро технічної інвентаризації. Наведене також зазначено в Тимчасовому положенні про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого наказом Міністерства юстиції від 02.02.2002р. №7/5 (в редакції від 28.01.2003р. N6/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції 28.01.2003р. N 66/7387).
Вказане свідчить, що БТІ на основі законодавства делеговані владні повноваження у сфері суспільних правовідносин, пов'язаних зі здійсненням від імені держави дій щодо реєстрації прав власності на нерухоме майно.
Таким чином, БТІ в розумінні п.7 ст. 3 КАС України є суб'єктом владних повноважень. Аналіз суб'єктного складу та характеру правовідносин свідчить, що дана справа є справою адміністративної юрисдикції, отже відповідно до ст. 12 ГПК України не підлягає розгляду господарським судом за правилами ГПК України.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 62 ГПК України, суддя відмовляє у прийнятті позовної заяви, якщо заява не підлягає розгляду в господарських судах України.
Враховуючи викладене, керуючись п. 1 ч. 1 ст. 62 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ухвалив:
1. Відмовити в прийнятті позовної заяви.
2. У відповідності пункту 2 статті 8 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.93 №7-93 державне мито в сумі 85,00 грн. перераховане згідно з платіжним дорученням від 22.12.08р. № 342 підлягає поверненню з державного бюджету України. Витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, перераховані згідно з платіжним дорученням від 29.10.08р. № 289 в сумі 118,00 грн. підлягають поверненню з державного бюджету.
Суддя А.В. Маляренко