Постанова від 19.01.2009 по справі 13/266

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

19.01.2009 р. № 13/266

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого - судді Степанюка А.Г. при секретарі Федоровій О.В., розглянувши справу

за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва

до фізичної особи підприємця ОСОБА_1

про стягнення податкового боргу у сумі 51990,00 грн.

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено, про що повідомлено сторону після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Позивач позовні вимоги обґрунтовує тим, що Відповідачем самостійно не сплачено штрафну (фінансову) санкцію нараховану за порушення п.1 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР (із змінами та доповненнями) (надалі -Закон про РРО).

Відповідач своїм процесуальним правом не скористався, повноважного представника у засідання суду не направив, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляд справи, відповідно до вимог статей 35, 39 Кодексу адміністративного судочинства України. Заперечень проти позову до суду не надавав.

Досліджуючи надані докази, оцінюючи їх в сукупності, до уваги приймається наступне.

Згідно ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Згідно ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» відповідач зобов'язаний своєчасно сплачувати податки і збори.

При цьому за приписами п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.90 р. із змінами і доповненнями, органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Так, фізична особа -підприємець ОСОБА_1 (надалі - відповідач) зареєстрована Шевченківською районною у м. Києві державною адміністрацією 18.05.2006р. Номер запису про державну реєстрацію 20740000000006277.

Згідно свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи -підприємця Відповідач проживає за адресою: АДРЕСА_1.

Відповідач став на облік в ДПІ у Шевченківському районі м. Києва 18.05.2006р.

Позивачем проведено перевірку Відповідача щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності, в ході якої були виявлені порушення вимог п.1 ст. 3 Закону про РРО.

Так, в ході перевірки було встановлено, що Відповідач в жовтні - листопаді 2006 року здійснив розрахункові операції в готівковій формі на суму 8280,00 грн. (в т.ч. ПДВ) та у травні-червні 2007 року на суму 2118,00 грн. (в т.ч. ПДВ), без проведення розрахункових операцій через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом про РРО, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Дані порушення зафіксовані в акті перевірки від 20.12.07 р.

На підставі даного акту Позивачем було прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми «С» від 29.01.2008 р. №79/1704 у розмірі 51 990,00 грн.

Дане рішення було надіслано на адресу Відповідача 23.01.08 р. та отримано останнім особисто, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення №01683260 від 29.01.08 р.

Як зазначає позивач, дане рішення відповідачем не оскаржувалось ні в адміністративному ні в судовому порядках.

Відповідно до ст. 25 Закону про РРО суми фінансових санкцій, які визначаються ст. 17-24 даного Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

З урахуванням наведеного суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з відповідача суми позову .

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи Позивача, Відповідач суду не надав.

Оскільки спір вирішується на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 94, 158-163 КАС України, адміністративний суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1, АДРЕСА_1) на користь Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва штрафні санкції у розмірі 51990,00 грн. (п'ятдесят одна тисяча дев'ятсот дев'яносто гривень 00 копійок) код платежу 21080900, р/р 31119104700011; одержувач: ВДК у Шевченківському районі м. Києва, ідентифікаційний код 26077968; банк одержувача: УДК у м. Києві, МФО 820019.

Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Дані заяви подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя А. Степанюк

Повний текст постанови виготовлено і підписано 03.02.2009 р.