Постанова від 25.03.2009 по справі 14/171

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

"25" березня 2009 р.

Справа № 14/171

Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Колодій С.Б., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу № 14\171

за позовом: Відкритого акціонерного товариства «Кіровоградобленерго» (далі по тексту - ВАТ), м. Кіровоград, пр. Комуністичний,15

до відповідача: Маловисківської міжрайонної державної податкової інспекції, м. Мала Виска Кіровоградської області

про скасування податкового повідомлення-рішення

Секретар судового засідання - Адаменко А.В.

ПРЕДСТАВНИКИ:

від позивача - участі не брав;

від відповідача - участі не брав;

Подано позов про скасування податкового повідомлення-рішення Маловисківської МДПІ від 29.01.2008р. № 0000161710\0, згідно якого позивачу визначено податкове зобов'язання по податку з власників транспортних засобів в розмірі 663 грн. основного платежу та 33 грн. штрафної (фінансової) санкції.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач стверджує, що ВАТ “Кіровоградобленерго» вірно визначено об'єкт оподаткування та ставки податку, а тому у державної податкової інспекції були відсутні правові підстави для складання акту камеральної перевірки.

Позивач не погоджується з донарахуванням податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів та посилаючись на норми Закону України “Про систему оподаткування» та Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» зазначає, що законодавець нерозривно пов'язує виникнення об'єкту оподаткування та обов'язку щодо сплати даного податку саме з об'єктом оподаткування - транспортним засобом та його власником, оскільки транспортний засіб стає об'єктом оподаткування з моменту його придбання та державної реєстрації - власником.

Позивач звертає увагу суду, що згідно реєстраційного талону ВАТ “Кіровоградобленерго» здійснило реєстрацію транспортного засобу, а саме автомобіля УАЗ 39094 ВП6, 15.12.2007р. , отже відсутні будь-які підстави вимагати сплачувати податок за період коли позивач не був власником вказаних об'єктів оподаткування.

Додатково обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо реєстрації транспортних засобів» встановлено новий механізм сплати податку з власників транспортних засобів, що є порушенням встановленого порядку, щодо внесення змін і доповнень до Законів про зміну податків, зборів (обов'язкових платежів) та механізму їх сплати, встановленого Законом України “Про систему оподаткування» згідно якого зміни і доповнення до цього Закону, інших законів України про оподаткування стосовно надання пільг, зміни податків, зборів (обов'язкових платежів), механізму їх сплати вносяться до цього Закону, інших законів України про оподаткування не пізніше, ніж за шість місяців до початку нового бюджетного року і набирають чинності з початку нового бюджетного року.

Маловисківська МДПІ заперечення на позов не подала.

Листом від 17.03.2009р. за №272\10\10-00 відповідач повідомив суд, що позов не визнає та просить суд розглядати справу без участі представника державної податкової інспекції.

Від позивача 25.03.2009р. надійшло клопотання про розгляд справи без участі його представника за наявними в справі матеріалами, позовні вимоги підтримуються позивачем у повному обсязі.

Розглянувши наявні матеріали справи, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ

Старшим державним податковим інспектором відділу оподаткування фізичних осіб Маловисківської МДПІ Разілевич О.В. проведено камеральну перевірку податкової декларації щодо сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за 2007 рік.

За результатами перевірки встановлено, що при заповненні розрахунку суми податку з власників транспортних засобів розмір податкового зобов'язання з даного податку є меншим, оскільки при заповненні розрахунку платником податку за транспортний засіб УАЗ 39094 ВП6 , який 15.12.2007 року вперше зареєстровані в Україні, податкове зобов'язання по податку з власників транспортних засобів визначено за місяць, який залишився до кінця 2007 року, починаючи з місяця в якому проведена державна реєстрація транспортних засобів, що призвело до заниження податкового зобов'язання на 662,50 грн.

Акт камеральної перевірки від 22.01.2008р. став підставою для прийняття податкового повідомлення-рішення від 29.01.2008р. №0000161710\0 про нарахування податкового зобов'язання по податку з власників транспортних засобів в розмірі 663,00 грн. основного платежу та 33,00 грн. штрафної (фінансової санкції).

Господарський суд відмовляє в задоволенні позовних вимог в силу наступного.

ВАТ “Кіровоградобленерго» до податкового органу подано розрахунок суми податків з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за придбаний транспортний засіб марки УАЗ 39094 ВП6, який 15.12.2007 року вперше зареєстровані в Україні, що підтверджує реєстраційний талон та вантажно-митна декларація (а.с.15-16).

Закон України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» є спеціальним законом про оподаткування, який встановлює об'єкти та механізми сплати податку з власників транспортних засобів.

Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо реєстрації транспортних засобів» від 06.12.2006р. № 427 Закон України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», який набрав чинності 01.01.2007р., викладено в новій редакції.

Отже при нарахуванні податків з власників транспортних засобів позивач повинен керуватися вимогами Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» в новій редакції.

Згідно частини 2 статті 5 цього Закону за придбані протягом року юридичними особами транспортні засоби, крім тих, що вперше реєструються в Україні, податок сплачується перед їх реєстрацією за місяці, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу. За транспортні засоби, які вперше реєструються в Україні, податок сплачується перед їх першою реєстрацією. Розрахунок суми податку за такі транспортні засоби в 10-денний термін після їх реєстрації подається до відповідного податкового органу.

Зі змісту даної норми вбачається, що перед реєстрацією придбаного транспортного засобу юридична особа незалежно від кількості реєстрацій в минулому має сплатити податок з власників транспортних засобів, при цьому для транспортних засобів, які реєструються не вперше сплата податку здійснюється за місяці, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу. Виняток з даної норми складають транспортні засоби, що вперше реєструються в Україні. Отже, за транспортні засоби, які вперше реєструються в Україні, податок сплачується перед їх першою реєстрацією, але за весь рік, незалежно від місяця, в якому провадиться державна реєстрація транспортного засобу.

Статтею 3 Закону визначено, що перша реєстрація в Україні - це реєстрація транспортного засобу в Україні, яка здійснюється уповноваженими державними органами України вперше щодо цього транспортного засобу.

Матеріалами справи підтверджено, що транспортний засіб, придбаний позивачем вперше зареєстровані в Україні 15.12.2007 року, отже податок повинен сплачуватися за весь рік за ставками, визначеними Законом України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів».

З поданого позивачем розрахунку суми податку з власників транспортних засобів за придбаний транспортний засіб в грудні 2007 року вбачається, що сума податкового зобов'язання з податку з власників транспортних засобів позивачем занижена на 662,50 грн., отже податковим органом правомірно донараховано податкове зобов'язання за основним платежем.

Відповідно до підпункту 17.1.4 пункту17.1 статті 17 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, визначеними у підпункті “в» підпункту 4.2.2. пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі 5% від суми донарахованого податкового зобов'язання, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.

Враховуючи викладене, господарський суд вважає позов таким, що не підлягає задоволенню.

Керуючись частинами 1 - 3 статті 160, частинами 1 - 2 статті 162, статтею 163, частинами 1- 4 статті 254, статтею 258, пунктом 6 розділу 7 "Прикінцеві та перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову відмовити повністю.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через господарський суд Кіровоградської області.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складання в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, і копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя