Ухвала від 03.07.2013 по справі 213/1468/12

ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 213/1468/12

Головуючий у 1-й інстанції: Пороховий Г.І.

Суддя-доповідач: Смілянець Е. С.

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 липня 2013 року

м. Вінниця

Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого-судді: Смілянця Е. С.

суддів: Полотнянка Ю.П. Сторчака В. Ю.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Липовецького районного суду Вінницької області від 13 вересня 2012 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду у Липовецькому районі про перерахунок пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

У липні 2012 року ОСОБА_2 звернулась до Липовецького районного суду Вінницької області з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України у Липовецькому районі Вінницької області про визнання дій незаконними, зобов'язання зробити перерахування та виплату пенсії,.

Позовні вимоги заявник мотивувала тим, що згідно зі ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», вона має право на пенсію у зв'язку із втратою годувальника - ОСОБА_3 Однак відповідач відмовляється провести їй перерахунок отримуваної нею пенсії, мотивуючи це відсутністю відомостей про кількість днів роботи чоловіка позивачки та одержаної заробітної плати у зоні відчуження.

Липовецький районний суд Вінницької області постановою від 13.09.2012 року у задоволенні вказаного позову відмовив.

Не погоджуючись із зазначеним рішенням суду першої інстанції, позивачем подано апеляційну скаргу з підстав невідповідності висновків суду обставинам справи, порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, у зв'язку з чим, апелянт просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову постанову, якою задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Обгрунтовуючи апеляційні вимоги скаржник зауважила, що отримувана наразі нею пенсія є значно меншою ніж передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 р. №1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», водночас на думку апелянта, суд першої інстанції дійшов помилкового висновку, що пенсійна справа чоловіка ОСОБА_2 не містить фактичних безспірних відомостей про кількість днів роботи та одержаної заробітної плати в зоні відчуження.

У зв'язку з неприбуттям жодної з осіб, які беруть участь у справі в судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, колегія суддів вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження, відповідно до пункту 2 частини 1 статті 197 КАС України.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін, виходячи з наступного.

Відповідно до статті 198 Кодексу адміністративного судочинства (далі-КАС) України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції, суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін.

Так, правовідносини, що є предметом спору регулюються Порядком обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. N 1210 та Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Згідно із зазначеним Порядком пенсії, за бажанням осіб, можуть призначатися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків.

Відповідно до статті 15 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", видача довідок про період роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення, про заробітну плату за цей період здійснюється підприємствами, установами та організаціями.

Згідно з п.7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року №22-1, до заяви про призначення пенсії додаються такі документи: посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 9 березня 1988 № 122, або довідка військової частини, в складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об'єкт, де особою проводились роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС; посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи та довідка про період (періоди) проживання (роботи) на цих територіях, видана органами місцевого самоврядування (при призначенні пенсії із застосуванням норм статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи").

Як встановлено під час апеляційного розгляду, апелянт - ОСОБА_2 має право на отримання та отримує пенсію у зв'язку із втратою годувальника - ОСОБА_3, який є постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС, що підтверджується посвідченням, НОМЕР_1 (а.с. 10), свідоцтвом про укладення шлюбу НОМЕР_2 (а.с. 18), експертними висновками №7176 від 19.09.2001 року (а.с. 19) та №7343 від 26 листопада 2001 року (а.с. 20) та свідоцтвом про смерть НОМЕР_3 (а.с. 17).

Водночас, як досліджено із довідки Липовецького автотранспортного підприємства (а.с. 4) ОСОБА_3 був відряджений в зону відчуження з 19.05.1986 року по 23.05.1986 року, проте згідно з довідкою Липовецького автотранспортного підприємства № 73 (а.с. 6) та довідки Іванківського АТП (а.с. 7) останній фактично пропрацював у зоні відчуження з 20.05.1986 року по 22.05.1986 року, при цьому довідка Іванківського АТП не містить відомостей щодо отриманої заробітної плати.

Таким чином, пенсійна справа не містить фактичних безспірних відомостей про кількість днів роботи та одержаної заробітної плати у зоні відчуження ОСОБА_3

Відповідно до положень п. 3 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. N 1210, пенсія може обчислюватися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу у зоні відчуження, за весь фактично відпрацьований час, в одному із неповних календарних місяців роботи.

Враховуючи викладене, колегія суддів вважає обґрунтованим висновок суду першої інстанції, що відмова УПФ України у Липовецькому районі Вінницької області здійснити перерахунок пенсії виходячи із заробітної плати померлого чоловіка апелянта - ОСОБА_3 отриманої при виконанні робіт у зоні відчуження є обґрунтованою та відповідає вимогам закону.

Отже, наведені в апеляційній скарзі доводи не викликають сумнівів щодо правильності висновків суду першої інстанції та застосування норм матеріального і процесуального права.

Відповідно до ч.1 ст.200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду -без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.

Зважаючи на те, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, апеляційну скаргу належить залишити без задоволення, а рішення суду - без змін.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 залишити без задоволення, а постанову Липовецького районного суду Вінницької області від 13 вересня 2012 року - без змін.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно ст. 212 КАС України.

Головуючий Смілянець Е. С.

Судді Полотнянко Ю.П.

Сторчак В. Ю.