Ухвала від 17.07.2013 по справі 817/164/13-а

УХВАЛА

Справа № 817/164/13-а

17 липня 2013 р. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Комшелюк Т.О. за участю секретаря судового засідання Войтюк Ю.Ю. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: не з'явився,

відповідача: представник ОСОБА_1,

третя особа: представник Чоп Ю.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом:

ОСОБА_3

докомандира військової частини А 0796 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Прокуратура Західного регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері,

про скасування наказу №633 від 25 грудня 2012 року,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до командира військової частини А 0796 про скасування наказу №633 від 25.12.2012 року.

Під час розгляду справи судом встановлено, що для повного, всебічного та об'єктивного з'ясування всіх обставин щодо правомірності прийняття спірного наказу є необхідність долучення до матеріалів справи документів, які містять інформацію з обмеженим доступом та документів зі ступенем секретності "Таємно".

Рівненський окружний адміністративний суд не має можливості забезпечити належні умови розгляду адміністративної справи №817/164/13-а, оскільки в суді відсутній режимно-таємний відділ, а суддя Комшелюк Т.О. не має допуску до інформації із ступенем секретності "Таємно".

На запит суду від 27.06.2013 року Голова Державної судової адміністрації України листом від 09.07.2013 року за №02-74 повідомив, що найбільш територіально наближеними до Рівненського окружного адміністративного суду адміністративними судами, які мають спеціальні дозволи на провадження діяльності, пов'язаної з державною таємницею, є окружний адміністративний суд міста Києва та Черкаський окружний адміністративний суд.

В судовому засіданні представник відповідача та третьої особи зазначили, що найбільш територіально наближеним до Рівненського окружного адміністративного суду є окружний адміністративний суд міста Києва, а відтак справу належить передати на розгляд вказаному суду.

Позивач у судове засідання не з'явився, про день, час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином.

Разом з тим, відповідно до ч. 4 ст. 22 КАС України питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, передбаченого пунктом 5 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або в судовому засіданні на розсуд суду. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду цього питання.

Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити новий склад суду для розгляду справи.

В силу вимог ч. 2 ст. 22 КАС України у випадку, передбаченому пунктами 4 і 6 частини першої цієї статті, суд передає адміністративну справу на розгляд іншому адміністративному суду, що найбільш територіально наближений до цього суду.

З перелічених у листі Голови ДСА України від 09.07.2013 року за №02-74 адміністративних судів, найбільш територіально наближеним до Рівненського окружного адміністративного суду є окружний адміністративний суд міста Києва.

За таких обставин, адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до командира військової частини А 0796 про скасування наказу №633 від 25.12.2012 року належить передати на розгляд окружного адміністративного суду міста Києва.

Керуючись ст. 18, ст. 22, ст. 165 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Передати адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до командира військової частини А 0796 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Прокуратура Західного регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері, про скасування наказу №633 від 25 грудня 2012 року на розгляд окружного адміністративного суду міста Києва..

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Суддя Комшелюк Т.О.