про залишення позовної заяви без руху
12 липня 2013 рокум. Ужгород№ 807/2519/13-а
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Маєцька Н.Д., вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі за позовною заявою Територіального управління Держгірпромнагляду у Закарпатській області до товариства з обмеженою відповідальністю «К ЛЕН» про застосування заходів реагування,-
Територіальне управління Держгірпромнагляду у Закарпатській області звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «К ЛЕН» про застосування заходів реагування.
Подана позовна заява не відповідає нормам статті 106, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України враховуючи наступне.
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 183-2 КАС України в адміністративних справах щодо застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням, застосовується скорочене провадження.
У частині 3 статті 183-2 КАС України передбачено, що про відкриття скороченого провадження суд виносить ухвалу, копія якої разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів невідкладно надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу.
Таким чином, в силу вимог ст. 183-2 КАС України справа за даним позовом має розглядатись у порядку скороченого провадження, відкривши яке суд зобов'язаний надіслати відповідачу, окрім копії ухвали, також копії позовної заяви з додатками.
Проте, до позовної заяви Територіального управління Держгірпромнагляду у Закарпатській області не долучено її копії з копіями долучених до неї документів для товариства з обмеженою відповідальністю «К ЛЕН», що на думку суду свідчить про неналежне виконання вимог процесуального закону при зверненні до суду.
Відповідно до частини 3 статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору.
Відповідно ст.1 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VІ (набрав чинності з 01.11.2011 року, далі -Закон 3674), судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також а видачу судами документів і включається до складу судових витрат.
Частиною 1 ст.3 Закону 3674 встановлено, що судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону 3674, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Ставки судового збору встановлюються у таких розмірах:
- за подання позовної заяви майнового характеру - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальної заробітної плати;
- за подання позовної заяви немайнового характеру - 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.
До позовної заяви не додано документ про сплату судового збору, обґрунтованих підстав про звільнення від його сплати позивачем не наведено.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Таким чином, для усунення недоліків позовної заяви, позивачу слід надати суду документ про сплату судового збору, шляхом його сплати в належному розмірі та надати суду копії позовної заяви з додатками для відповідача.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 106, 108, 165, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позовну заяву Територіального управління Держгірпромнагляду у Закарпатській області до товариства з обмеженою відповідальністю «К ЛЕН» про застосування заходів реагування - залишити без руху.
Надати Позивачу строк для усунення недоліків, вказаних в описовій частині даної ухвали, до 22 липня 2013 року .
Попередити Позивача, що у випадку не виправлення недоліків, вказаних в ухвалі про залишення позовної заяви без руху у встановлені судом строки, позовна заява буде повернута позивачеві.
Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Н.Д. Маєцька