01 липня 2013 р. Справа № 804/5737/13-а
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Борисенко П.О., одноособово розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Дніпропетровського прокурора з нагляду за додержанням законів у
транспортній сфері в інтересах держави в особі Головної
державної інспекції на автомобільному транспорті
до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1
третя особа Територіальне управління Дніпропетровській області
про стягнення адміністративно - господарського штрафу, -
23 квітня 2013 року Дніпропетровський прокурор з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в порядку представництва інтересів держави звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення адміністративно - господарського штрафу в сумі 1020 грн. 00 коп.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що державними інспекторами територіального управління Головавтотранспінспекції у Дніпропетровській області проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, під час якої виявлена експлуатація легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки, що є порушенням вимог ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт». На підставі абз. 4 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» на відповідача накладено штраф у розмірі 1020 грн. 00 коп., який відповідачем у добровільному порядку, сплачений не був, що і стало підставою для звернення прокурора із даним позовом до суду.
Прокурор, представник позивача та третьої особи належним чином повідомленні про дату, час та місце судового розгляду, у судове засідання не з'явилися.
Відповідач у судове засідання не з'явився, заперечень на позов не надіслав, поштова кореспонденція суду повернулась 21.06.2013 р. з відміткою пошти «за закінченням терміну зберігання».
За таких обставин та відповідно до ч.6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, справу розглянуто в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт», центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування. У складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонують: урядовий орган державного управління з питань регулювання діяльності автомобільного транспорту; урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
Пунктом 1 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 року №1190 «Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті»визначено, що Головна державна інспекція на автомобільному транспорті України (далі - ГДІАТ), є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту і зв'язку України і йому підпорядковується.
Територіальне управління Головавтотрансінспекції у Дніпропетровській області утворено наказом начальника ГДІАТ - Головного державного інспектора на автомобільному транспорті від 28.02.2005 року за № 1 і діє на підставі Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, затвердженого наказом Міністра транспорту і зв'язку України від 14.12.2005 року № 888, без права юридичної особи.
Пунктом 4 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті визначено, що основними завданнями її територіальних управлінь, наряду з іншим, є здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування. Згідно із п. 5 цього Положення, територіальні управління, відповідно до покладених на них завдань у відповідному регіоні, здійснюють державний контроль за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезення пасажирів і вантажів; дотримання вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
Процедура здійснення державного контролю Головавтотрансінспекцією за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять свою діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, встановлена Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567.
Відповідно до вимог пунктів 12 та 13 цього Порядку, рейдова перевірка додержання суб'єктами господарювання вимог законодавства та інших нормативно-правових актів щодо забезпечення безпеки перевезень автомобільним транспортом здійснюється на підставі щотижневого графіка, який складається територіальним управлянням ГДІАТ у Дніпропетровській області з урахуванням стану аварійності, періоду, що пройшов від попередньої перевірки, забезпечення належного рівня транспортного обслуговування в окремих регіонах, інформації про діяльність осіб, що незаконно надають послуги з перевезень, та інших обставин. Згідно з пунктами 20, 21, 23 цього Порядку, при виявленні при перевірці порушень вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт, складаються акти реагування.
З матеріалів справи вбачається, що 01.10.2012 року та 25.10.2012 року державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції у Дніпропетровській області проведено перевірок додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, під час яких було проведено перевірку транспортного засобу CHEVROLET LACETTI № F 35, номерний знак НОМЕР_1, під управлінням водія ОСОБА_1. В ході перевірок державними інспекторами було виявлено, що експлуатація легкового автомобіля, облаштованого як таксі, який належить на праві власності фізичні особі - підприємцю ОСОБА_1, здійснюється без наявності ліцензійної картки, що є порушенням ст. 39 ЗУ «Про автомобільний транспорт» та тягне за собою відповідальність, передбачену абз. 4 ч. 1 ст. 60 цього Закону. За наслідками проведення перевірок складені акти № 054741 від 01.10.2012 року та № 068379 від 25.10.2012 року.
Статтею 39 ЗУ «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 № 2344-III передбачено, що документами для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі є: посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.
На підставі пунктів 26, 27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, справи про виявлені порушення розглянуті начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті. За результатами розгляду винесені постанови про застосування фінансових санкції № 154267 та № 154268 від 08.11.2012 року, які отримані відповідачем 17.11.2012 року, про що свідчить копія поштового повідомлення, наявного у матеріалах справи.
Згідно абз. 4 ч. 1 ст 60 ЗУ «Про автомобільний транспорт» , за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки у вигляді штрафу у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
На підставі чого на відповідача було накладено фінансові санкції на загальну суму 1020 грн. 00 коп.
Згідно з п. 28 Порядку, фінансова санкція, повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
При винесенні уповноваженою особою постанови про застосування фінансових санкцій, до порушника застосовано розмір штрафу, який відповідає розміру, встановленому нормою Закону, що передбачає відповідальність за вказане правопорушення.
Враховуючи, що у встановленому порядку постанови про накладення штрафних санкцій відповідачем оскаржена не були, суд вважає застосовані до нього штрафні санкції узгодженими, та доходить висновку про обґрунтованість позовних вимог та необхідність їх задоволення.
Керуючись ст.ст. 128, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов Дніпропетровського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері - задовольнити.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до державного бюджету України (р/р 31118106799002, МФО 805012, ЄДРПОУ 37988155, код штрафу 21081100, УДКУ у Дніпропетровській області) адміністративно - господарський штраф в сумі 1020 грн. 00 коп. ( одна тисяча двадцять гривень 00 копійок).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги в порядку, встановленому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя (підпис) З оригіналом згідно. Постанова не набрала законної сили 01.07.2013р. Суддя П.О.Борисенко П.О.Борисенко