Ухвала від 01.07.2013 по справі 826/9890/13-а

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Київ

01 липня 2013 року № 826/9890/13-а

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Донець В.А., ознайомившись з позовною заявою

ОСОБА_1

доУправління праці та соціального захисту населення Печерської районної в місті Києві державної адміністрації

про визнання протиправними і скасування вимоги та рішення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом про: визнання протиправним і скасування вимоги та рішення Управління праці та соціального захисту населення Печерської районної в місті Києві державної адміністрації щодо стягнення з позивача компенсації в розмірі 3332,40 грн., отриманої ним протягом 2010, 2011 років, як особою, що постійно надає соціальні послуги інваліду І групи.

Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу (пункт 3 частини першої). Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі (частина друга).

Згідно зі статтею 106 КАС України, у позовній заяві зазначаються, зокрема, ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є (пункт 2 частини першої); ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі (пункт 3 частини першої). До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати (частина третя).

Матеріали позову свідчать, що позивачем вказаних вимог КАС України не дотримано.

Так, позивачем всупереч пунктам 2, 3 частини першої статті 106 КАС України, у позовній заяві не зазначено, адреси електронної пошти позивача та відповідача, номерів засобів зв'язку відповідача.

Також, на підтвердження сплати судового збору за подання до Окружного адміністративного суду міста Києва адміністративного позову про визнання протиправними і скасування вимоги та рішення Управління праці та соціального захисту населення Печерської районної в місті Києві державної адміністрації щодо стягнення з позивача компенсації в розмірі 3332,40 грн., позивачем додано до позовної заяви квитанцію від 25.06.2013 №11 на суму 34,41 грн., що відповідає розміру судового збору (0,03 розміру мінімальної заробітної плати) за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, встановленого Законом України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року №3674-VI, виходячи з мінімальної заробітної плати в розмірі 1147,00 грн. встановленої з 1 січня 2013 року Законом України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" від 6 грудня 2012 року № 5515-VI.

Водночас, як убачається з позовної заяви, позивач просить визнати протиправними і скасувати вимогу та рішення Управління праці та соціального захисту населення Печерської районної в місті Києві державної адміністрації щодо стягнення з нього компенсації в розмірі 3332,40 грн.

З урахуванням правової позиції щодо визначення характеру адміністративного позову як майнового, викладеної в листі Вищого адміністративного суду України від 18.01.2012 р. №165/11/13-12, зазначена вимога є вимогою матеріального характеру, відповідно розмір майнових вимог становить 3332,40 грн. Відтак, з урахуванням підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір", згідно з яким за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати (114,70 грн.) та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат (2294,00 грн.), судовий збір за подання позивачем до Окружного адміністративного суду міста Києва даного позову становить 114,70 грн. (0,1 розміру мінімальної заробітної плати), відповідно позивачем не доплачено 80,29 грн. судового збору.

Таким чином, за висновком суду, позивачем не додано до позовної заяви належного доказу на підтвердження сплати судового збору за подання до Окружного адміністративного суду міста Києва адміністративного позову майнового характеру у встановленому Законом України "Про судовий збір" розмірі.

Згідно з частиною першою статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

На підставі наведеного, суд залишає позовну заяву без руху. Позивачеві слід подати до суду заяву на усунення недоліків позовної заяви, яка повинна відповідати статті 106 КАС України, в якій необхідно додаткового зазначити адресу електронної пошти позивача, номери засобів зв'язку, адресу електронної пошти відповідача, а якщо такі відсутні чи невідомі, то окремо про це вказати. До заяви на усунення недоліків позивачу слід додати документ про доплату судового збору в розмірі 80,29 грн. за подання до Окружного адміністративного суду міста Києва адміністративного позову майнового характеру. Примірників заяви на усунення недоліків позовної заяви з додатками позивачу потрібно подати в необхідній кількості для суду та відповідачів.

Вказані недоліки позовної заяви позивачу необхідно усунути протягом п'яти днів з дня наступного за днем отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 105, 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -

УХВАЛИВ:

Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.

Надати позивачу п'ять днів з дня наступного за днем отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.

Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини третьої статті 108 КАС України, за яким позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.

Ухвала про залишення позовної заяви без руху може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в порядку та строки, встановлені статтями 185-187 цього Кодексу.

Суддя В.А. Донець