Справа: № 2а-44/12 Головуючий у 1-й інстанції: Коробенко С. В. Суддя-доповідач: Старова Н.Е.
Іменем України
03 липня 2013 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого судді суддів: Старової Н. Е. Маслія В. І., Файдюка В. В.
розглянувши у письмовому провадженні апеляційну скаргу ОСОБА_4 на ухвалу Солом'янського районного суду м. Києва по справі за адміністративним позовом ОСОБА_4 (далі позивач) до Міністерства оборони України (далі відповідач) про визнання протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-
До Солом'янського районного суду м. Києва звернувся ОСОБА_4 з позовом до Міністерства оборони України про визнання протиправними дій відповідача щодо виплати одноразової грошової допомоги, стягнення на користь позивача недоплаченої одноразової грошової допомоги у розмірі 54641, 52 грн, стягнення судових витрат з відповідача.
Ухвалою Солом'янського районного суду м. Києва від 20 лютого 2012 року адміністративний позов залишено без розгляду.
Позивач, не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати ухвалу та направити справу на повторний розгляд до суду першої інстанції.
Справа розглянута відповідно до вимог п. 2 ч. 1 ст. 197 КАС України.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.
Залишаючи позовну заяву без розгляду, суд першої інстанції виходив з того, що адміністративний позов подано після закінчення строків звернення до суду, передбачених ст. 99 КАС України, а за таких умов, до позову належало застосувати правила ст. 100 КАС України.
Як свідчать матеріали справи, відповідно до наказу Командувача Повітряних сил України № 363 від 01.10.2008 року, позивача звільнено з військової служби за п. 63 пп. «В» (за станом здоров'я) Положення про проходження військової служби особами офіцерського складу, прапорщиками (мічманами) Збройних Сил України, а наказом командира військової частини А-0742 № 239 від 24.10.2008 року виключено із списків особового складу частини з 28.10.2008 року.
У зв'язку із встановленням інвалідності, пов'язаної з виконанням обов'язків військової служби, що підтверджується витягом із акту огляду МСЕК до довідки серії МСЕ № 0255073, позивач, у встановленому законом порядку, звернувся до відповідача через Івано-Франківський обласний військовий комісаріат за отриманням одноразової грошової допомоги, передбаченої до виплати у разі настання інвалідності у звільнених з військової служби осіб.
Міністерством Оборони України на користь ОСОБА_4 було виплачено 86386, 50 грн одноразової грошової допомоги, у зв'язку з настанням інвалідності.
Оскарживши даний розрахунок та виплату допомоги в досудовому порядку, листом Департаменту фінансів Міністерства оборони України № 248/6/С/1305 від 25.05.2011 року (а. с. 10-11) позивача було повідомлено про відповідність зазначеної виплати чинним нормам законодавства, зокрема, ст. 16 Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», постанові Кабінету Міністрів України № 499 від 28.05.2008 року «Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті), поранення (контузії, травми або каліцтва) чи інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних і резервістів, призваних на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори, та інвалідності звільнених з військової служби (зборів) осіб» та відмовлено в перерахунку виплаченої одноразової грошової допомоги.
Колегія суддів не вбачає порушень судом першої інстанції норм матеріального права та процесуального права, на які посилається апелянт, та вважає, що судом надана їм правильна правова оцінка на підставі законодавства, яке регулює спірні правовідносини.
У відповідності до ч. 4 ст. 99 КАС України, якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і, позивач скористався цим порядком, то для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк, який обчислюється з дня, коли позивач дізнався про рішення суб'єкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень.
Оскільки лист Департаменту фінансів Міністерства оборони України № 248/6/С/1305 від 25.05.2011 року ОСОБА_4 було отримано 14.06.2011 року, що підтверджується поштовим штампом на конверті, то позивачу стало відомо про порушення своїх законних прав та інтересів саме 14.06.2011 року.
За таких обставин, оскільки з позовом позивач звернувся 23.11.2011 року, що підтверджується відповідним поштовим штампом на конверті (а. с. 16), тобто з порушенням строків, передбачених ч. 4 ст. 99 КАС України, то колегія суддів вважає, що ОСОБА_4 пропустив 1-місячний строк звернення до суду, тому висновок суду першої інстанції щодо залишення адміністративного позову без розгляду, у відповідності до ст. 100 КАС України є вірним.
Судова колегія апеляційної інстанції не вбачає порушень судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, на які посилається позивача в апеляційній скарзі, та вважає, що судом першої інстанції повно встановлені обставини справі, яким надана правильна правова оцінка на підставі законодавства, яке врегульовує спірні правовідносини.
Доводи апеляційної скарги ОСОБА_4, не спростовують висновки суду першої інстанції, викладені в ухвалі від 20 лютого 2012 року, та не можуть бути підставою для її скасування.
За таких обставин, у відповідності до ст. 200 КАС України, апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а ухвалу суду першої інстанції - без змін.
Керуючись статтями 186, 195, 199, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд, -
Апеляційну скаргу ОСОБА_4 залишити без задоволення, ухвалу Солом'янського районного суду м. Києва від 20 лютого 2012 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку і строки, визначені ст. 212 КАС України.
Головуючий суддя:
Судді:
Головуючий суддя Старова Н.Е.
Судді: Файдюк В.В.
Чаку Є.В.