Ухвала від 02.07.2013 по справі 813/4893/13-а

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

02 липня 2013 року 813/4893/13-а

02 липня 2013 року м. Львів

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Дем'яновський Галій Семенович перевіривши матеріали позовної заяви позовної заяви Фермерського господарства «Бурка В.В.» до Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Львівській області про визнання права власності, встановлення наявності чи відсутності повноважень, скасування протоколу про адміністративне правопорушення, визнання протиправними дій та зобов'язання до вчинення дій, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач Фермерське господарство «Бурка В.В.» звернувся з позовною заявою у Львівський окружний адміністративний суд до Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Львівській області (далі Управління), просить визнати право власності за фермерським господарством «Бурка В.В» на всю рибу, яка знаходиться в ставкові біля с.Поториця Сокальського району, визнати право за фермерським господарством «Бурка В.В.» володіти, користуватися і розпоряджатися рибою, яка знаходиться в ставкові біля с.Поториця Сокальського району, встановити наявність чи відсутність повноваження працівників управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Львівській області, скасувати протокол №1450 про адміністративне правопорушення від 30.04.2013 року складений працівниками Управління, визнати протиправною проведення працівниками Управління 30.04.2013 року перевірки ставка біля с.Поториця, яким користується фермерське господарство «Бурка В.В.» з 2000 року на підставі державного акту на право постійного користування землею, перебування працівників Управління на території фермерського господарства «Бурка В.В.», ставкові поблизу с.Поториця без згоди фермерського господарства «Бурка В.В.», проведення працівниками Управління затримання громадянина ОСОБА_1 без відома і повідомлення представника фермерського господарства, вилучення працівниками Управління у громадянина ОСОБА_1 риби, сітки, човна яка належить фермерському господарству «Бурка В.В.», складання працівниками Управління протоколу №1450 про адміністративне правопорушення від 30.04.2013року, зобов'язати Управління повернути фермерському господарству рибу, сітки, човен, насос які вилучені 30.04.2013 року, не проводити перевірки ставку поблизу с.Поториця Сокальського району, яким користується фермерське господарство, вказати чи працівники Управління 30.04.2013 року діяли на підставі у межах та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, безсторонньо, добросовісно, розсудливо, з дотриманням рівності перед законом, пропорційно, з урахуванням права особи на участь у процесі приймання рішення, своєчасно, тобто протягом розумного строку.

При прийнятті рішення суд виходив з наступного.

Як вбачається з позовної заяви, позивач просить визнати право власності за фермерським господарством «Бурка В.В.», на всю рибу, яка знаходиться в ставкові біля с.Поториця Сокальського району, який знаходиться в користуванні у фермерського господарства «Бурка В.В.» з 2000 року на підставі державного акту на право постійного користування землею та визнати право за фермерським господарством «Бурка В.В.» володіти, користуватися і розпоряджатися рибою, яка знаходиться в ставкові біля с.Поториця Сокальського району, який знаходиться в користуванні у фермерського господарства «БуркаВ.В.» з 2000 року на підставі державного акту на право постійного користування землею.

Згідно із п.1 ч.2 ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Згідно ч. 2 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Справою адміністративної юрисдикції може бути спір, який виник між кількома суб'єктами стосовно їхніх прав та обов'язків у конкретних правових відносинах, у яких хоча б один суб'єкт законодавчо уповноважений владно керувати поведінкою іншого суб'єкта, а цей суб'єкт відповідно зобов'язаний виконувати вимоги та приписи такого владного суб'єкта. Єдиною ознакою суб'єкта владних повноважень є здійснення ним владних управлінських функцій і при цьому ці функції повинні здійснюватись ним саме у тих правовідносинах, у яких виник спір.

З матеріалів справи вбачається, що існує спір щодо визнання права власності, володіння та користування на рибу, що знаходиться в ставку, котрий розташований на земельній ділянці, що знаходиться в користуванні у фермерського господарства «Бурка В.В.» на підставі акту на право постійного користування землею та як наслідок набуття позивачем відповідного права власності. Тобто предмет спору в даній справі безпосередньо пов'язаний із реалізацією права власності.

Якщо предметом спору є право власності на майно в тому числі відновлення порушеного права, то такий спір є спором про право і повинен вирішуватись в порядку цивільного судочинства, що в свою чергу виключає розгляд справи в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до вимог п.1 ч.1 ст.109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

З огляду на вищевикладене суддя вважає, що позовну заяву Фермерського господарства «Бурка В.В.» не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, в частині позовних вимог про визнання права власності за фермерським господарством «Бурка В.В» на всю рибу, яка знаходиться в ставкові біля с.Поториця Сокальського району та визнання право за фермерським господарством «Бурка В.В.» володіти, користуватися і розпоряджатися рибою, яка знаходиться в ставкові біля с.Поториця Сокальського району і на підставі п.1 ч.1 ст.109 КАС України слід відмовити у відкритті провадження у даній справі.

Керуючись ст.ст. 109, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження в справі за позовною заявою Фермерського господарства «Бурка В.В.» до Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства у Львівській області про визнання права власності, встановлення наявності чи відсутності повноважень, скасування протоколу про адміністративне правопорушення, визнання протиправними дій та зобов'язання до вчинення дій, в частині визнання права власності за фермерським господарством «Бурка В.В» на всю рибу, яка знаходиться в ставкові біля с.Поториця Сокальського району та визнання право за фермерським господарством «Бурка В.В.» володіти, користуватися і розпоряджатися рибою, яка знаходиться в ставкові біля с.Поториця Сокальського району.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подала, до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини сьомої статті 160 цього Кодексу, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в строк та в порядку передбаченому ст. 254 КАС України.

Суддя Дем'яновський Г.С.