Лебединський районний суд Сумської області
Справа № 580/1220/13-а
Номер провадження 2-а/580/13/13
"14" червня 2013 р. м.Лебедин
Суддя Лебединського районного суду Сумської області Подопригора Л. І. розглянувши матеріали справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Лебедині та Лебединському районі Сумської області про визнання незаконними дій та зобов'язання нарахувати і виплачувати пенсію відповідно до норм чинного законодавства України, Конвенції "Про захист прав людини і основоположних свобод", та практики Європейського суду з прав людини,
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Лебедині та Лебединському районі Сумської області про визнання незаконними дій та зобов'язання нарахувати і виплачувати пенсію відповідно до норм чинного законодавства України, Конвенції "Про захист прав людини і основоположних свобод", та практики Європейського суду з прав людини, мотивуючи свої вимоги тим, що він є постраждалим внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС та після прийняття Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державний бюджет України на 2011 рік", йому значно зменшено розмір пенсії.
В квітні 2013 року позивач дізнався від ОСОБА_2, про те, що 14 червня 2011 року, під час голосування за прийняття Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державний бюджет України на 2011 рік" у залі пленарних засідань Верховної Ради України знаходилось не більше 110 народних депутатів України і що одні народні депутати голосували за інших.
У зв'язку з наведеним позивач вважає Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про державний бюджет України на 2011 рік" прийнятий Верховною Радою України 14 червня 2011 року, неконституційним, тому просить суд визнати незаконними дії Управління Пенсійного фонду України в м. Лебедині та Лебединському районі Сумської області та зобов'язати нарахувати і виплачувати йому пенсію відповідно до норм чинного законодавства України, Конвенції "Про захист прав людини і основоположних свобод", та практики Європейського суду з прав людини.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Публічно-правові відносини - це відносини між органами влади і їх посадовими чи службовими особами, які здійснюють владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень і фізичними та юридичними особами.
Відповідно до ст. 150-151 Конституції України та ст. 13 Закону України "Про Конституційний Суд України", розгляд питань щодо конституційності законів та інших правових актів Верховної Ради України відносяться до юрисдикції Конституційного Суду України.
Дослідивши матеріали справи, враховуючи вищевикладене, суд вважає, що спірні правовідносини між позивачем та відповідачем виникли у зв'язку з тим, що на думку позивача не була дотримана процедура голосування Верховною Радою України 14 червня 2011 року за прийняття Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державний бюджет України на 2011 рік".
Із суті заявлених позивачем позовних вимог вбачається, що він просить суд оцінити конституційність процедури прийняття Верховною Радою України 14 червня 2011 року Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державний бюджет України на 2011 рік" та прийняти рішення про визнання неконституційними дій відповідача по виконанню положень даного Закону.
Відповідно до вимог п. 1 ч. 3 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи, що віднесені до юрисдикції Конституційного Суду України.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі вищевикладеного суд приходить до висновку, що у відкритті провадження в адміністративній справі слід відмовити, оскільки справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись статтями 17, 109, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Лебедині та Лебединському районі Сумської області про визнання незаконними дій та зобов'язання нарахувати і виплачувати пенсію відповідно до норм чинного законодавства України, Конвенції "Про захист прав людини і основоположних свобод", та практики Європейського суду з прав людини, - відмовити.
На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга до Харківського апеляційного адміністративного суду через Лебединський районний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяЛ. І. Подопригора