Справа № 752/10257/13-к
Провадження №: 1-в/752/144/13
14.06.2013 року м. Київ
Голосіївський районний суд м. Києва
в складі: головуючого - судді Сальникової Н.М.
секретаря Кондратенко М.Л.,
з участю прокурора Правдивець А.І.,
ДІМ Голосіївського РУ ГУ МВС
України в м.Києві Дроздова О.В.,
особи, відносно якоївнесено подання
ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Києві подання в.о. Голосіївського РУ ГУ МВС України в м.Києві Думи Б.Д. про встановлення адміністративного нагляду відносно
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженцям.Києва, проживаючого АДРЕСА_1, раніше судимого: 21.04.2005 року Голосіївським районним судом м.Києва за ст.185 ч.3 КК України до 3 років позбавлення волі, з іспитовим строком 2 роки; 14.05.2007 року Голосіївським районним судом М.Києва за ст.190 ч.2 КК України до 3 років 1 місяця позбавлення волі; 31.07.2007 року Дніпровським районним судом м.Києва за ст.186 ч.2 КК України до 5 років позбавлення волі, -
встановив:
11.06.2013 року до Голосіївського районного суду м.Києванадійшло подання в.о. Голосіївського РУ ГУ МВС України в м.Києві Думи Б.Д. про встановлення на підставі п.«в» ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративного нагляду за ОСОБА_2
Подання мотивоване тим, що ОСОБА_2, будучи неодноразово засуджений до позбавлення волі за умисні злочини, після відбуття покарання систематично вчиняє адміністративні правопорушення, за що до нього застосовані адміністративні стягнення, але незважаючи на попередження про встановлення адміністративного нагляду продовжує порушувати громадський порядок та зловживає спиртними напоями.
В судовому засіданні представник Голосіївського РУ ГУ МВС України в м.Києві підтримав подання у повному обсязі та просив встановити адміністративний нагляд за ОСОБА_2.з підстав, викладених в поданні /а.с.1,2/.
Прокурор в судовому засідання підтримав подання в.о. Голосіївського РУ ГУ МВС України в м.Києві Думи Б.Д. та вважав доцільним встановити адміністративний нагляд за ОСОБА_2
В судовому засіданні ОСОБА_2 підтвердив викладені у поданні обставини та пояснив, що дійсно неодноразово притягувався до адміністративно ївідповідальності, за що йому виносились письмові попередження про встановлення адміністративного нагляду, не заперечував щодо встановлення відносно нього адміністративного нагляду із обмеженнями, запропонованимипредставником Голосіївського РУ ГУ МВС України в м.Києві.
Дослідивши матеріали подання, заслухавши пояснення учасників процесу, суд приходить до переконання щодо доцільності встановлення адміністративного нагляду за ОСОБА_2, виходячи з наступного.
Умови, порядок встановлення та здійснення адміністративного нагляду за окремими категоріями раніше судимих осіб, визначені Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Відповідно до положень ст.1,2 Закону України "Про адміністративнийнагляд за особами, звільненими з місцьпозбавленняволі" /далі - Закону/, адміністративнийнагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавленняволі, щоздійснюється органами внутрішніх справ. Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місцьпозбавленняволі, і здійснення виховного впливу на них.
Згідно п.«в» ст.3 Закону адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб - засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Як вбачається з вимоги УИАЗ МВД України, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.народження, неодноразово засуджувався до позбавлення волі за умисні середньої тяжкі злочини, що підтверджується довідкою № 53/704 від 07.06.2013 року /а.с.36/.
14.02.2012 року ОСОБА_2, звільнившись з місць відбування покарання, на шлях виправлення не став, незважаючи на попередження ОВС /а.с.4,6/, систематично продовжував вчиняти адміністративні правопорушення, що передбачені ч.1 ст.178, ст.175 КУпАП, за що був неодноразово притягнутий до адміністративної відповідальності /а.с.26,31/.
За місце мпроживання ОСОБА_2 характеризується негативно, зловживає спиртними напоями, веде антігромадський спосіб життя /а.с.38/.
За наведених вищеобставин, суд приходить до висновку, щоПоліщук О.В. систематично порушуєгромадський порядок і права інших громадян, не реагує на заходи профілактичного характеру, а тому на підставі ст.3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі" за ОСОБА_2 необхідно встановити адміністративний нагляд з рекомендованими Голосіївським РУ ГУ МВС України в м.Києві обмеженнями.
Керуючись п.«в» ст.3, ст.ст.5,10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд -
постановив :
Подання в.о. Голосіївського РУ ГУ МВС України в м.КиєвіДуми Б.Д.- задовольнити.
Встановити за ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, адміністративний нагляд терміном в 1 /один/ рік.
Застосувати відносно ОСОБА_2 наступні обмеження:
- заборонити вихід за межі АДРЕСА_1 вперіодчасу з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв.;
- заборонити відвідування місць, де дозволено продаж алкогольнихнапоїв на розлив;
- заборонити виїздза межі м.Києва в особистих справах без дозволу начальника Голосіївського РУ ГУ МВС України в.м. Києві.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду м.Києва через Голосіївський районний суд м.Києва протягом семи діб з дня їїоголошення.
Суддя Н.М.Сальникова