Рішення від 17.03.2009 по справі 2-224/09

Справа № 2- 224

2009 рік

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 березня 2009 року

Черняхівський районний суд Житомирської області в складі:

головуючої-судді Слободенюк Н.Є.,

при секретарі Пилипчук Ю.В.,

розглянув у попередньому судовому засіданні в смт. Черняхові справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до територіальної громади в особі Пекарщинської сільської ради Черняхівського району про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 ., ОСОБА_2 , ОСОБА_3 звернулись до суду з позовною заявою до територіальної громади в особі Пекарщинської сільської ради Черняхівського району та просили визнати за кожним з них право власності на 1/3 частку вказаного будинку як за спадкоємцями за заповітом.

Позивачі ОСОБА_1 ., ОСОБА_2 , в судовому засіданні позов підтримав в повному обсязі, з підстав наведених в позовній заяві.

Позивач ОСОБА_1 .в судове засідання не з'явився, подав до суду заяву, в якій просив справу слухати у його відсутності. Позов підтримав з підстав вказаних в позовній заяві.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився. До суду надійшла заява з Пекарщинської сільської ради, в якій висловлене клопотання про розгляд справи у відсутності представника відповідача, позов визнаний у повному обсязі.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення позивачів, суд приходить до наступного висновку:

За ч. 2 ст. 182 ЦК України, право власності на нерухоме майно підлягають державній реєстрації.

У відповідності із ст.328 ЦК України, право власності вважається набутим, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

У відповідності із ст. 1269 ЦК України, спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але а час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.

Із довідки БТІ НОМЕР_1 від 14.01.2009 року вбачається, що за ОСОБА_4 право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 не зареєстровано.

В судовому засіданні встановлені наступні факти:

ОСОБА_4 у відповідності із записом в по господарській книзі № 1за 2001-2005 р.р. являлась власником будинку АДРЕСА_1 . ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_4 склала заповіт, яким заповіла все своє майно позивачам в рівних частках. ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_4 померла в ІНФОРМАЦІЯ_3 . Після її смерті відкрилась спадщина, до складу якої увійшов житловий будинок АДРЕСА_1 . Позивачі, як діти спадкодавця, являються спадкоємцями за заповітом. Інших спадкоємців та осіб, які мали право на обов'язкову частку в спадковому майні, немає. Вони прийняли спадщину шляхом подачі заяви про її прийняття до Черняхівської державної нотаріальної контори. Однак оформити свідоцтво про право власності на спадщину в Черняхівській державній нотаріальній конторі неможливо із-за відсутності належно оформлених документів на вказаний будинок.

Вказані факти сторонами не оспорюються ними визнаються. Крім того, що зазначені обставини сторонами визнаються, вони підтверджуються матеріалами справи, їх визнання відповідачем не суперечить закону та не порушує права, свободи і інтереси інших осіб, тому підстав для відмови у прийнятті визнання відповідачем позову суд не вбачає.

В зв'язку з цим, суд у відповідності із ст. 61 ЦПК України, визнає вказані обставини такими, що не підлягають доказуванню.

З огляду на викладене, суд вважає, що ОСОБА_4 за свого життя правомірно набула право власності на спірний будинок, оскільки незаконність набуття права власності на вказаний будинок прямо не випливає із закону та судом не встановлена. А тому, даний будинок після її смерті ввійшов до складу спадщини, а позивачі прийняли спадщину після її смерті шляхом подачі заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори. В зв'язку з цим, та оскільки право власності на будинок зареєстроване не було, з моменту відкриття спадщини пройшло шість місяців, інших спадкоємців немає, слід визнати за кожним з позивачів право власності на 1/3 частку вказаного будинку як за спадкоємцями за заповітом після смерті ОСОБА_4 .

На підставі наведеного, керуючись ст. ст.3, 10, 11, 60, 130, 174, 212, 215 ЦПК України, ст. ст. 182, 328, 1261, 1269, 1270 ЦК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 , за ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , як за спадкоємцями за заповітом, після смерті ОСОБА_4 яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року, по 1/3 частки за кожним, вартістю по 8957(вісім тисяч дев'ятсот п'ятдесят сім) грн. кожна частка.

До суду може бути подано заяву про апеляційне оскарження рішення протягом десяти днів з дня його проголошення.

На рішення може бути подано апеляційну скаргу до Апеляційного суду Житомирської області через Черняхівський районний суд протягом двадцяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження, або у строк, встановлений для подачі такої заяви без попередньої її подачі.

Головуюча-суддя: (підпис)Н.Є.Слободенюк

Копія:вірно

Суддя

Попередній документ
3194467
Наступний документ
3194469
Інформація про рішення:
№ рішення: 3194468
№ справи: 2-224/09
Дата рішення: 17.03.2009
Дата публікації: 25.03.2009
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Черняхівський районний суд Житомирської області
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Спори, що виникають із сімейних правовідносин; Спори, що виникають із сімейних правовідносин про встановлення батьківства або материнства
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (26.05.2021)
Дата надходження: 05.04.2021
Розклад засідань:
26.05.2021 12:30 Нововолинський міський суд Волинської області