Постанова від 06.02.2009 по справі 2А-314/09

Справа № 2А-314/09

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 лютого 2009 року м.Ковель Ковельський міськрайонний суд Волинської області

в складі : головуючого- судді Бондара В.М.,

з участю: секретаря Рижко О.М.,

позивача ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Ковелі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Ковельської міської ради про перерахунок і стягнення недоплаченої щомісячної грошової допомоги, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Ковельської міської ради про стягнення недоплаченої щомісячної грошової допомоги. На обґрунтування своїх вимог вказала, що вона є матір'ю малолітньої дитини ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, за якою вона здійснює постійний догляд. Щомісячна грошова допомога по догляду за дитиною, до досягнення нею трирічного віку, у 2007 році виплачувалася в неповному розмірі. Просить зобов'язати відповідача провести перерахунок вказаної допомоги та виплатити на її користь суму недоплаченої грошової допомоги по догляду за дитиною, до досягнення нею трирічного віку за період з 19.09. по 31.12.2007 року.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала повністю, просить суд зобов'язати відповідача провести перерахунок та виплатити в її користь недоплачену суму з 19.09. по 31.12.2007 року щомісячної грошової допомоги по догляду за дитиною, до досягнення нею трирічного віку. Судові витрати просить залишити за нею.

Представник відповідача в судове засідання не заявив, подав суду заяву, щоб справу слухали без участі представника відповідача, позов не визнає, просить відмовити в його задоволенні.

Суд, заслухавши пояснення позивача та дослідивши письмові докази по справі, приходить до висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення.

У статті 15 Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», встановлено, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середнім сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень.

Відповідно до положень ст. 5 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», даний вид державної допомоги сім'ям з дітьми, призначається і виплачується органом соціального захисту населення за місцем проживання батьків.

Судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.

Копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 стверджується, що ОСОБА_2 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 року та її батьками записані ОСОБА_3 і ОСОБА_1 , про що в Книзі реєстрації народжень ІНФОРМАЦІЯ_2 року зроблено відповідний актовий запис НОМЕР_2 .

( а.с.4 )

Копією довідки № 3513 від 21.11.2008 року Ковельського УПСЗН стверджується, що ОСОБА_1 в період вересня - грудня 2007 року отримала 474.06 гривень допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку.

( а.с.5 )

Судом встановлено, що позивачка не працює та не користується будь-якими державними допомогами, в 2007 році отримала щомісячну грошову допомогу на дитину у неповних розмірах. Відповідачем не заперечується сума позовних вимог, в той же час не надано суду підтверджень того, що зменшення даних виплат було обумовлено відповідними рішеннями уповноважених осіб чи органів.

Твердження відповідача в своїх запереченнях про те, що діючим бюджетним законодавством не передбачалось фінансування на оспорювані виплати, судом оцінюються як такі, що не грунтуються на Конституції України та нормах чинного законодавства. Стаття 22 Конституції України визначає, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Тому, при прийнятті Державного бюджету на наступний рік повинні були виконуватись положення Конституції України щодо збереження встановлених соціальних прав вказаних осіб.

Таким чином, вимоги позивача є обгрунтованими і справедливими. Суд вважає, що забезпечення сімей з дітьми щомісячною допомогою є певною соціальною підтримкою, додатком до основних джерел існування і спрямовані на реалізацію конституційного права кожного громадянина на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло (стаття 48 Конституції України). Зупинення або звуження змісту і обсягу гарантованих Конституційних соціальних прав є недопустимим і не повинні погіршувати становище особи, а тому позивач має право отримувати всі передбачені законодавством виплати в повному розмірі.

Судові витрати слід залишити за позивачем, згідно клопотання останнього.

На підставі ст.ст. 22, 48 Конституції України, ст.ст. 5, 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», керуючись ст.ст. 161-163 КАС України, С У Д, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Зобов'язати управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Ковельської міської ради Волинської області провести перерахунок та виплатити ОСОБА_1 недоплачену грошову допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, за період з 19.09. по 31.12.2007 року.

Постанова може бути оскаржене до Львівського апеляційного адміністративного суду через Ковельський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення з наступним поданням апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження подано не було.

ГОЛОВУЮЧИЙ : В.М.БОНДАР