"07" червня 2013 р. м. Київ К/9991/30709/11
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:
головуючого Заїки М.М.,
суддів Стародуба О.П.,
Штульман І.В.,
розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Сихівського відділу соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 10 травня 2011 року у справі за позовом Сихівського відділу соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради до Сихівського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції про визнання протиправними дій, скасування постанови про відкриття виконавчого провадження та зобов'язання вчинити певні дії,
встановила:
У листопаді 2010 року Сихівський відділ соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради звернувся до суду з позовом до Сихівського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції, в якому просив визнати протиправними дії державного виконавця Ромашко Ю.О. щодо відкриття виконавчого провадження, скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження та зобов'язати відповідача скерувати виконавчий лист №2а-353, виданий 16 вересня 2010 року Сихівським районним судом м. Львова, за належністю до підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області.
Постановою Сихівського районного суду м. Львова від 19 листопада 2010 року позовні вимоги Сихівського відділу соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради задоволено. Визнано протиправними дії державного виконавця Сихівського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції Ромашко Ю.О. щодо відкриття виконавчого провадження. Скасовано постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №22055136 від 21 жовтня 2010 року. Зобов'язано державного виконавця Ромашко Ю.О. скерувати виконавчий лист №2а-353, виданий 16 вересня 2010 року Сихівським районним судом м. Львова, за належністю до підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області.
Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 10 травня 2011 року рішення суду першої інстанції скасовано та прийнято нову постанову, якою у задоволенні позову відмовлено.
У касаційній скарзі представник позивача просить рішення суду апеляційної інстанції скасувати, а постанову Сихівського районного суду м. Львова від 19 листопада 2010 року залишити в силі, посилаючись на порушення судом апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права.
Заслухавши доповідь судді - доповідача, колегія суддів вважає, що касаційна скарга Сихівського відділу соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради задоволенню не підлягає, оскільки рішення суду апеляційної інстанції постановлене з додержанням норм матеріального та процесуального права, правова оцінка обставинам у справі дана вірно, а доводи касаційної скарги є необґрунтованими і не дають підстав, які передбачені статтями 225 - 229 Кодексу адміністративного судочинства України, для зміни чи скасування судового рішення.
Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що 21 жовтня 2010 року державним виконавцем Сихівського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції Ромашко Ю.О. винесено постанову ВП №22055136 про відкриття виконавчого провадження на підставі виконавчого листа №2а-353, виданого 16 вересня 2010 року Сихівським районним судом м. Львова, про зобов'язання Сихівського відділу соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради нарахувати та виплатити ОСОБА_3 суму недоплаченої разової щорічної допомоги на оздоровлення за 2009 рік відповідно до статті 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи з розміру заробітної плати на час виникнення спірних правовідносин.
Задовольняючи позов, суд першої інстанції виходив з того, що даний виконавчий лист №2а-353 повинен виконуватись підрозділом примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області, оскільки статтею 20-1 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що на підрозділ примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, обласних, Київського та Севастопольського міський управлінь юстиції покладається виконання рішень за якими боржниками є територіальні підрозділи органів державної влади, місцеві суди, міські або районні ради чи районні державні адміністрації, міські, районні, міжрайонні, інші прирівняні до них прокуратури, військові прокуратури гарнізонів, а також територіальні підрозділи органів державної влади.
Скасовуючи постанову суду першої інстанції та відмовляючи у задоволенні позову, суд апеляційної інстанції виходив з того, що Сихівський відділ соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради хоча і є структурним підрозділом Львівської міської ради і діє на підставі Положення про Сихівський відділ соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, яке погоджено директором департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради та затверджено начальником управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, проте є окремою юридичною особою.
З таким висновком суду апеляційної інстанції погоджується і колегія суддів Вищого адміністративного суду України з огляду на те, що відповідно до статті 20 Закону України «Про виконавче провадження», якщо боржник є юридичною особою, то виконавчі дії провадяться державним виконавцем за місцезнаходженням постійно діючого органу боржника.
За таких обставин, державним виконавцем Сихівського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції Ромашко Ю.О. правомірно винесено постанову ВП №22055136 про відкриття виконавчого провадження, підстави для її скасування відсутні.
Відповідно до частини першої статті 220 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі і не може досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в судовому рішенні, та вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.
На підставі викладено, колегія суддів приходить до висновку, що касаційна скарга задоволенню не підлягає. Постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 10 травня 2011 року необхідно залишити без змін, оскільки вона є законною і обґрунтованою та постановлена з дотриманням норм матеріального та процесуального права.
Керуючись ст.ст. 220, 2201, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,
ухвалила:
Касаційну скаргу Сихівського відділу соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради залишити без задоволення, а постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 10 травня 2011 року у справі за позовом Сихівського відділу соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради до Сихівського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції про визнання протиправними дій, скасування постанови про відкриття виконавчого провадження та зобов'язання вчинити певні дії - без змін.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий М.М. Заїка
Судді О.П. Стародуб
І.В. Штульман