Провадження № 1КП/201/177/2013
29 травня 2013 року Жовтневий районний суд
м. Дніпропетровська
у складі: головуючого судді - Шелестова К.О.
при секретарі - Глонті М.Г.
за участю прокурора - Свірідова Д.М.
захисника - адвоката ОСОБА_1
обвинуваченого - ОСОБА_2
потерпілих - ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5
розглянувши у підготовчому відкритому судовому засіданні клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_2 про звільнення від кримінальної відповідальності, у зв'язку з відсутністю в діях останнього складу кримінального правопорушення, заявленого в рамках кримінального провадження № 1КП/201/177/2013, відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та мешканця АДРЕСА_1, обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України,
Відповідно до обвинувального акту від 26 квітня 2013 року, обвинувачений ОСОБА_2 звинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України.
У підготовчому судовому засіданні захисником ОСОБА_1 від імені обвинуваченого ОСОБА_2 було заявлено клопотання про звільнення останнього від кримінальної відповідальності, у зв'язку з відсутністю в діях обвинуваченого складу інкримінованого йому кримінального правопорушення, посилаючись при цьому на аналіз доказів, які були зібрані під час досудового розслідування по даному кримінальному провадженню. Обвинувачений ОСОБА_2 підтримав заявлене клопотання та просив суд звільнити його від кримінальної відповідальності.
Прокурор та потерпілі заперечували проти заявленого клопотання, посилаючись на його передчасність, у зв'язку з тим, що судом не досліджувалися докази сторони обвинувачення щодо винуватості обвинуваченого у вчиненні інкримінованого останньому кримінального правопорушення.
Вислухавши думку учасників кримінального провадження, суд вважає за необхідне відмовити у задоволенні заявленого стороною захисту клопотання про звільнення обвинуваченого ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності, у зв'язку з відсутністю в діях останнього складу кримінального правопорушення, оскільки дійсно судом на даному етапі розгляду кримінального провадження не досліджувалися докази сторін щодо обставин вчинення кримінального правопорушення, при цьому суд зазначає, що відповідно до ст. 373 КПК України у разі встановлення у судовому засіданні підстав, передбачених пунктами 1 та 2 ст. 284 КПК України, а саме відсутність події кримінального правопорушення або складу кримінального правопорушення, суд зобов'язаний винести виправдувальний вирок.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 286, 369-372 КПК України, суд -
Клопотання захисника - адвоката ОСОБА_1 про звільнення обвинуваченого ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності, у зв'язку з відсутністю в діях останнього складу кримінального правопорушення - залишити без задоволення.
Ухвала окремому оскарженню на підлягає. Заперечення проти такої ухвали можуть бути включені до апеляційної скарги на судові рішення, передбачені ст. 392 КПК України.
Головуючий - суддя: К.О. Шелестов