Ухвала від 03.06.2013 по справі 2-а-2152/11/2114

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 червня 2013 р.Справа № 2-а-2152/11/2114

Категорія: 10.3.1 Головуючий в 1 інстанції: Дзиговський Юрій Васильович

Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді -Ступакової І.Г.,

судді -Бітова А.І.,

судді -Алєксєєва В.О.,

розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_4 на ухвалу Комсомольського районного суду м. Херсона від 25 березня 2011 року по справі за позовом ОСОБА_4 до управління Пенсійного фонду України в Комсомольському районі м. Херсона про зобов'язання нарахувати та виплатити щомісячну державну соціальну допомогу як «дитині війни»,-, -

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_4 звернулась до суду з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в Комсомольському районі м. Херсона про зобов'язання нарахувати та виплатити щомісячну державну соціальну допомогу як «дитині війни».

Ухвалою Комсомольського районного суду м. Херсона від 25 березня 2011 року адміністративний позов ОСОБА_4 до управління Пенсійного фонду України в Комсомольському районі м. Херсона про стягнення невиплаченої надбавки до пенсії "дитині війни" в частині вимог за період з 01 січня 2008 року по 20 вересня 2010 року - залишений без розгляду.

В апеляційній скарзі ОСОБА_4 ставиться питання про скасування судового рішення в зв'язку з тим, що воно постановлено з порушенням норм матеріального та процесуального права.

Перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права, юридичної оцінки обставинам справи, колегія суддів доходить висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що позивачка відноситься до категорії осіб із статусом "дитина війни" і на неї розповсюджуються пільги та соціальні гарантії, передбачені Законом України "Про соціальний захист дітей війни".

Відповідно до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Позивачка звернулась до суду з адміністративним позовом 21 березня 2011 року.

Відповідно до ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Враховуючи все вищевикладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції при вирішенні справи вірно застосував вищенаведені норми законодавства, а наведені в скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують, відповідно, апеляційна скарга задоволенню не підлягає.

Керуючись ч.1 ст. 195, ст. 197, п.1 ч.1 ст. 199, ст. 200, п.1 ч.1 ст. 205 КАС України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА :

Апеляційну скаргу ОСОБА_4 залишити без задоволення, а ухвалу Комсомольського районного суду м. Херсона від 25 березня 2011 року залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили негайно після її проголошення, оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Головуючий:

Судді: