04 червня 2013 р. Справа № 2а-15472/10/0470
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Бондар М.В.,
при секретарі Салюк Л.Ю.,
за участю:
представників позивача Кузнєцова О.О., Рибоченко Ю.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за позовною заявою Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення заборгованості,-
Нікопольська об'єднана державна податкова інспекція Дніпропетровської області Державної податкової служби (далі - Нікопольська ОДПІ, позивач) звернулась до адміністративного суду з позовною заявою до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (далі - ФОП ОСОБА_3, відповідач), в якій просить стягнути з відповідача заборгованість до державного бюджету в сумі 5720,75 грн.
В обґрунтування позову зазначено, що відповідач має заборгованість зі сплати фінансових санкцій в сумі 5720,75 грн., яка визначена на підставі рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 11.05.2010 р. №0001072340/0/20331, внаслідок порушення відповідачем вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року № 265/95-ВР (далі - Закон № 265/95).
Представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали та просили суд задовольнити позов в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення відповідачу 24.05.2013 року повістки про виклик до суду. Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України відповідач вважається належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду справи. Від відповідача до суду надійшло клопотання про перенесення розгляду справи, в задоволенні якого у судовому засіданні було відмовлено за необґрунтованістю. На підставі ч. 4 ст. 128 КАС України, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності відповідача.
Дослідивши письмові докази по справі, проаналізувавши чинне законодавство суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що ФОП ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) зареєстрований 01.10.2009 року виконавчим комітетом Нікопольської міської ради Дніпропетровської області.
Згідно п.2 ч.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги); наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів
Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що 26.04.2010 року працівниками Нікопольської ОДПІ проведено перевірку за дотриманням суб'єктом господарювання ФОП ОСОБА_3 порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці - кафе, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, який належить відповідачу, про що складено акт №04070085/2340/НОМЕР_1.
В ході перевірки були встановлені наступні порушення: сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків не відповідає показникам денного «Х»-звіту реєстратора розрахункових операцій на суму 1144,15 грн.; зберігання алкогольних напоїв у місці не внесеному до Єдиного державного реєстру, а саме: відсутня довідка про внесення місць зберігання алкогольних напоїв до Єдиного державного реєстру.
На підставі акту перевірки № 04070085/2340/НОМЕР_1 від 26.04.2010 року позивачем було прийнято рішення № 0001072340/0/20331 від 11.05.2010 року про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій за вищевказані порушення у розмірі 5720,75 грн.
Правомірність застосування до ФОП ОСОБА_3 фінансової санкції була предметом розгляду у справі № 2а-7114/10/0470.
13.04.2011 року постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду по справі № 2а-7114/10/0470 відмовлено у задоволенні позову ФОП ОСОБА_3 до Нікопольської ОДПІ про визнання незаконним та скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001072340/0/20331 від 11.05.2010 року.
12.03.2013 року ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду залишено без задоволення апеляційну скаргу ФОП ОСОБА_3, а постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13.04.2011 року - без змін.
Згідно ч. 3 ст. 254 КАС України у разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
На підставі ч.1 ст.72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Таким чином, на час розгляду цієї справи є така, що набрала законної сили, постанова Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13.04.2011 року, якою визнано правомірними рішення Нікопольської ОДПІ № 0001072340/0/20331 від 11.05.2010 року про застосування до відповідача фінансових санкцій за вищевказані порушення в розмірі 5720,75 грн.
Доказів сплати відповідачем суми штрафних (фінансових) санкцій суду не надано.
У відповідності до п.11 ст.10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні", в редакції, чинній на час звернення позивача до суду, до функцій органів державної податкової служби належить подання до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Таким чином, суд вважає правомірним стягнення з відповідача заборгованості зі сплати фінансової санкції в сумі 5720,75 грн.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) штрафні (фінансові) санкції в розмірі 5720 (п'ять тисяч сімсот двадцять) гривень 75 копійок.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та строки, визначені ст. 186 КАС України та набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України.
Постанова в повному обсязі виготовлена 07 червня 2013 року.
Суддя М.В. Бондар