ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
Вн. № 1/150
про відкриття провадження в адміністративній справі
11 червня 2013 року м. Київ№ 826/8834/13-а
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Клочкова Н.В., ознайомившись з позовною заявою
ОСОБА_1
доКиївської міської ради Першого заступника директора департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Кулаковського Юрія Петровича
про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії, відшкодування шкоди ,
визнав подану позовну заяву і додані до неї матеріали достатніми для відкриття провадження у справі.
Разом з тим. суд звертає увагу позивача на необхідність доплатити судовий збір, оскільки він сплачений не в повному обсязі.
Водночас, в позовній заяві позивач посилається на пп. 13 п. 2 ст. 3 Закону України «Про судовий збір», з огляду на яку судовий збір ним було сплачено лише за вимогу немайнового характеру, так як вищевказана норма Закону не передбачає сплату судового збору за заяву про відшкодування шкоди, завданої незаконним рішенням, діями або бездіяльністю органу державної влади, відповідно про стягнення якої позивач і звернувся до суду.
Водночас, позивачем заявлено вимоги про зобов'язання відповідачів відшкодувати на користь позивача шкоду, завдану їх протиправними діями на загальну суму 20 000 грн. (по 10000 грн. з кожного відповідача)
Проте, питання стосовно незаконності рішень, дій чи бездіяльності вирішується судом лише за результатами розгляду справи, а доказів винесення рішення, яке набрало законної сили щодо визнання дій відповідачів відносно позивача незаконними (протиправними), позивач суду не надав. Тобто звільненню від сплати судового збору підлягають вимоги про відшкодування шкоди, де факт незаконності дій вже встановлений іншим судовим рішенням.
Будь-яких інших доказів звільнення позивача від сплати судового збору суду не надано, а тому застосування п. 13 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" та відповідно звільнення позивача від сплати державного мита у справі адміністративної юрисдикції суд вважає безпідставним.
Також, суд звертає увагу позивача на існування механізму відшкодування судових витрат, встановленого ч. 1 та ч. 3 ст. 94 КАС України.
Таким чином, суд вважає за необхідне вказати позивачеві на наявний недолік та запропонувати його усунути шляхом доплати судового збору у розмірі 1% від заявленої майнової вимоги.
Керуючись ст.ст. 104-107, 121 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. Відкрити провадження в адміністративній справі, яка буде розглядатись суддею Клочкова Н.В.
2. Закінчити підготовче провадження та призначити судовий розгляд справи на 17 червня 2013 року о 14:00 год.
3. Судове засідання відбудеться в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1, зал судового засідання № 10.
4. Витребувати від позивача;
- власне письмове підтвердження того, що у провадженні судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення цих органів з такого спору;
- всі оригінали доданих до позовної заяви документів або письмові пояснення з зазначенням поважних причин їх відсутності;
5. Запропонувати відповідачу подати суду письмові заперечення проти позову та всі докази на їх підтвердження, які наявні у відповідача.
6. Позивачеві усунути недолік шляхом доплати судового збору у розмірі 200 грн. (1% від майнових вимог на суму 20000 грн.) та надати в судове засідання доказ сплати судового збору в повному обсязі.
7. Попередити позивача, що в разі неусунення недоліку позовна заява може бути залишена без розгляду на підставі статті 155 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.В. Клочкова
Додаток на адресу відповідача-1 та відповідача-2: позовна заява з додатками аркушах.
Інформація про процесуальні права і обов'язки осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ст.49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.