Головуючий у 1-й інстанції: Мокрецький В.І.
Суддя-доповідач:Кузьменко Л.В.
іменем України
"06" червня 2013 р. Справа № 278/1345/13-а
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Кузьменко Л.В.
суддів: Іваненко Т.В.
Капустинського М.М.,
розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Житомирської районної державної адміністрації Житомирської області на постанову Житомирського районного суду Житомирської області від "24" квітня 2013 р. у справі за позовом ОСОБА_4 до Управління праці та соціального захисту населення Житомирської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії ,
У березні 2013 року ОСОБА_4 звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Житомирської районної державної адміністрації Житомирської області про зобов"язання визначити ОСОБА_4 статус інваліда війни 3 групи відповідно до вимог п. 9 ст. 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Постановою Житомирського районного суду Житомирської області від 24.04.2013 року позов задоволено.
Зобов"язано відповідача вирішити питання про надання ОСОБА_4 статусу інваліда війни відповідно до вимог Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Не погоджуючись з винесеною постановою, відповідач звернувся до суду з апеляційною скаргою, в якій просить постанову суду першої інстанції скасувати та прийняти нове рішення про відмову в задоволенні позовних вимог.
Перевіривши законність та обґрунтованість постанови суду першої інстанції, колегія суддів приходить до висновку про те, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач є учасником ліквідації наслідків катастрофи на ЧАЕС 1 категорії, інвалідом 3 групи захворювання, пов"язаного з роботами по ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.
В лютому 2013 року позивач звернувся до Управління праці та соціального захисту населення Житомирської районної державної адміністрації Житомирської області про зобов"язання визначити йому статус інваліда війни відповідно до вимог п. 9 ст. 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". В заяві зазначив, що він був залучений до складу формувань Цивільної оборони та став інвалідом 3 групи внаслідок захворювання, пов"язаного з ліквідацією наслідків на ЧАЕС.
Листом від 11.03.2013 року відповідач відмовив ОСОБА_4 у визначенні йому статусу інваліда війни з посиланням на відсутність необхідних для розгляду цього питання документів.
Відповідно до п.9 ст.7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», до інвалідів війни відносяться особи з числа осіб, залучених до складу формувань Цивільної оборони, які стали інвалідами внаслідок захворювань, пов'язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи.
Положеннями ст.1 Закону України "Про Цивільну оборону України" передбачено, що цивільна оборона України є державною системою органів управління, сил і засобів, що створюються для організації забезпечення захисту населення від наслідків надзвичайних ситуацій, екологічного, природного та воєнного характеру.
Відповідно до п.п.7,10 Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків інвалідів війни, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №302 від 12.05.1994 року посвідчення інваліда війни є документом, що підтверджує статус особ, на який поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Посвідчення інваліда війни видається на підставі довідки медико-соціальної експертної комісії про групу та причину інвалідності. Видачу таких посвідчень здійснюють управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації інваліда.
У матеріалах справи є посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи (а.с. 11), довідка та експертний висновок МСЕК про те, що захворювання, в результаті якого він став інвалідом пов'язане з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС (а.с. 9-10), підтверджено обставини як безпосередньої участі позивача у роботах по ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, так і наявність у нього захворювання, спричиненого участю у цих роботах.
Крім того, позивачем надано наказ начальника автоколони 2193 №240 від 15.07.1986 року (а.с.7), яким підтверджено факт перебування ОСОБА_4 у складі формування Цивільної оборони.
З огляду на вищенаведене, колегія суддів вважає, що є наявні підстави для вирішення питання про встановлення позивачу статусу інваліда війни.
Враховуючи зазначене, постанова суду першої інстанції законна та обгрунтована, підстави для її скасування відсутні.
Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Житомирської районної державної адміністрації Житомирської області залишити без задоволення, а постанову Житомирського районного суду Житомирської області від "24" квітня 2013 р. без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Л.В. Кузьменко
судді: Т.В. Іваненко М.М. Капустинський
Роздруковано та надіслано:
1- в справу
2 - позивачу ОСОБА_4 АДРЕСА_1
3- відповідачу Управління праці та соціального захисту населення Житомирської районної державної адміністрації Житомирської області вул.Б.Тена, 16,м.Житомир,10000