Постанова від 08.04.2013 по справі 807/413/13-а

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 квітня 2013 рокум. Ужгород№ 807/413/13-а

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої - судді Калинич Я.М.

при секретарі судового засідання - Нагорна Л.І.

за участю:

представника позивача - Бондарєва В.В.,

представника відповідача - Гомза В.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Закарпатської області Державної податкової служби до Комунального підприємства «Уж - енергія» Ужгородської міської ради про стягнення податкового боргу у розмірі 486281,71 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у м. Ужгороді Закарпатської області Державної податкової служби (далі - позивач, ДПІ у м. Ужгороді Закарпатської області ДПС) звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Комунального підприємства «Уж - енергія» Ужгородської міської ради (далі - відповідач, КП «Уж - енергія»), якою просить стягнути з Комунального підприємства «Уж - енергія» Ужгородської міської ради податковий борг у розмірі 486281,71 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримала та просила суд такий задовольнити в повному обсязі з підстав викладених у позовній заяві.

Представник відповідача в судовому засіданні подав письмовий відзив по справі, в якому стверджує, що заборгованість перед позивачем в Ужгородського Комунального підприємства виникла внаслідок незалежних від них об'єктивних причин, а саме із-за того, що Ужгородським міським відділом державної виконавчої служби Ужгородського МРУЮ відповідно до вимог Закону України «Про виконавче провадження» за наказами господарського суду Закарпатської області відкриті виконавчі провадження по стягненню з відповідача заборгованості на користь стягувачів. У зв'язку з цим, Ужгородським міським відділом державної виконавчої служби Ужгородського МРУЮ винесена постанова про арешт коштів боржника КП «Уж-енергія» і накладений арешт на кошти підприємства, що знаходяться на рахунках обслуговуючих відповідача банків. Таким чином, КП «Уж-енергія» не має можливості здійснити оплату до бюджету вказаного податкового боргу в сумі 486281,71 грн. до розблокування руху коштів підприємства, що знаходяться на рахунках обслуговуючих відповідача банків. Стосовно нарахованої позивачем пені в сумі 13374,04 грн. КП «Уж-енергія» просить врахувати при винесенні рішення важкий фінансово-матеріальний стан підприємства і у її стягненні відмовити.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про задоволення адміністративного позову, виходячи з наступного.

Комунальне підприємство «Уж - енергія» Ужгородської міської ради - зареєстровано як юридична особа, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію та довідкою з ЄДРПОУ.

На підставі поданих відповідачем податкових декларації по податку на додану вартість останній зобов'язувався сплатити:

- податкова декларація № 9012719666 за 02 місяць 2012 року - 258762,00 грн.;

- податкова декларація № 9019271509 за 03 місяць 2012 року - 137362,00 грн.;

- податкова декларація № 9034563419 за 05 місяць 2012 року - 50185,00 грн.;

- податкова декларація № 9041430477 за 06 місяць 2012 року - 47872,00 грн.;

- податкова декларація № 9050264647 за 07 місяць 2012 року - 52109,00 грн.;

- податкова декларація № 9056892488 за 08 місяць 2012 року - 35003,00 грн.;

- податкова декларація № 9064062339 за 09 місяць 2012 року - 32318,00 грн.;

- податкова декларація № 9072696081 за 10 місяць 2012 року - 34589,00 грн.;

- податкова декларація № 9084997770 за 12 місяць 2012 року - 23988,00 грн.

На підставі поданих податкових декларацій з плати за землю відповідач зобов'язувався, сплатити наступні суми вказаного податку:

- податкова декларація № 3717 за 2012 рік - 1282,10 грн.

30.05.2012 року ДПІ у м. Ужгороді проведено документальну позапланову невиїзну перевірку з питань повноти нарахувань та своєчасності сплати податку на додану вартість та дотримання відповідачем вимог податкового законодавства. За результатами проведеної перевірки складено акт № 757/15-2 від 30.05.2012 року про порушення податкового законодавства. За наслідками проведеної перевірки та складеного акта прийнято податкові повідомлення-рішення:

- № 0003291640 від 12 червня 2012 року, яким відповідачу визначено зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 57192,40 грн. штрафних санкцій;

- № 0003281640 від 12 червня 2012 року, яким відповідачу визначено зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 12951,93 грн. штрафних санкцій.

05.06.2012 року ДПІ у м. Ужгороді проведено документальну позапланову невиїзну перевірку з питань своєчасності сплати узгоджених податкових зобов'язань до бюджету. За результатами проведеної перевірки складено акт № 790/15-04 від 05.06.2012 року про порушення податкового законодавства. За наслідками проведеної перевірки та складеного акта прийнято податкові повідомлення-рішення:

- № 0003011543 від 14 червня 2012 року, яким відповідачу визначено зобов'язання з екологічного податку у розмірі 126,72 грн. штрафних санкцій;

- № 0003031543 від 14 червня 2012 року, яким відповідачу визначено зобов'язання з збору за місця для паркування транспортних засобів у розмірі 4158,20 грн. штрафних санкцій;

- № 0003041543 від 14 червня 2012 року, яким відповідачу визначено зобов'язання з податку на рекламу у розмірі 88,60 грн. штрафних санкцій.

19.12.2012 року ДПІ у м. Ужгороді проведено документальну позапланову невиїзну перевірку з питань повноти нарахувань та своєчасності сплати податку на додану вартість та дотримання відповідачем вимог податкового законодавства. За результатами проведеної перевірки складено акт № 3869/15-2 від 19.12.2012 року про порушення податкового законодавства. За наслідками проведеної перевірки та складеного акта прийнято і податкове повідомлення-рішення від 29 грудня 2012 року № 0006841640, яким відповідачу визначено - зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 5679,92 грн. штрафних санкцій.

Відповідно до 57.1. платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п. 57.3 ст.57 ПК у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Вищевказане повідомлення-рішення відповідачем не оскаржено.

Виходячи з вищенаведеного, ДПІ у м. Ужгороді на підставі ст. 59 Податкового кодексу України направлено на адресу відповідача податкову вимогу № 97 від 02.02.2012 року.

Відповідно до п.3 Інструкції про нарахування та погашення пені затвердженої Наказом Державної податкової адміністрації України від 1 березня 2001 року N 77 (далі - Інструкція) податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), узгоджене платником податків або встановлене судом (арбітражним судом), але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Згідно п.п. 14.1.162. ст.14 Податкового кодексу пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки.

Пункт 3 Інструкції передбачає, що після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Частина 4.2. Інструкції передбачає, що погашення сум нарахованої та несплаченої пені здійснюється у загальному порядку, установленому для погашення податкового боргу. У зв'язку із не своєчасним виконанням податкового зобов'язання відповідачу нарахована пеня у розмірі 13374,04 грн.

Статтею 99 КАС України передбачено, що адміністративний позов може бути подано, в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або - іншими законами.

Відповідно до п.п. 102.4. ст.102 Податкового Кодексу України у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного

у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.

Відповідно до п.п.20.1.18. ст.20 Податкового кодексу України від 23 грудня 2010 року № 2856-VI органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними і допустимими доказами, відповідачем не спростовані та підлягають до задоволення повністю.

Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 17, 71, 86, 94, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Закарпатської області Державної податкової служби Комунального підприємства «Уж - енергія» Ужгородської міської ради про стягнення податкового боргу у розмірі 486281,71 грн. - задовольнити повністю.

2.Стягнути кошти з рахунків Комунального підприємства «Уж - енергія» Ужгородської міської ради (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Квітів, 53 А, код ЄДРПОУ 30420217):

№РахунокТипБанкМФОД.відк.Валюта

126008502361393основнийАГ «ОТП Банк»30052810.10.2012UAH

226002060259749неосновнийЗАКАРП.РУ ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК», М.УЖГОРОД31237823.12.2008UAH

326004246281001 ЗАКАРП.РУ ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК», М.УЖГОРОД31237816.11.2004UАН

426007053906639неосновнийЗАКАРП.РУ ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК», М.УЖГОРОД31237827.09.2011UAH

526058053906031неосновнийЗАКАРП.РУ ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК», М.УЖГОРОД31237823.12.2008UAH

626046060087580неосновнийЗАКАРП.РУ ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК», М.УЖГОРОД31237802.09.2011UAH

726033300218387основнийФЗАКАПАТСЬКЕ ОБЛАСН АТОЩАД М.УЖГОРОД31235619.06.2012UAH

на користь бюджету заборгованість у сумі 486281,71 грн. (чотириста вісімдесят шість тисяч двісті вісімдесят одну гривню сімдесят одну копійку).

3.Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку та строки, встановлені ст. 186 КАС України. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - протягом десяти днів з дня отримання копії постанови (копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції).

Суддя Я.М. Калинич