Ухвала від 23.02.2009 по справі 2-а-52/09

Справа № 2-а-52/09р.

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 лютого 2009 року Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області у складі :

головуючої - судді Кардаш О.І.

при секретарі Боднар Н.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 Калуського району про визнання недійсними рішень та державних актів на право приватної власності на землю,

ВСТАНОВИВ :

Позивач звернувся до суду з позовом про визнання недійсними рішень ОСОБА_2 , якими видавались плани під забудову стороннім особам, на приватній земельній ділянці ОСОБА_1 та всіх державних актів на право приватної власності на земельні ділянки, на приватній земельній ділянці позивача в урочищі ІНФОРМАЦІЯ_1 з підстав, викладених у позовній заяві.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив позов задовольнити.

Представник відповідача, голова ОСОБА_2 , позов не визнав, вважаючи його безпідставним, просив відмовити у його задоволенні .

Суд, заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, вважає, що провадження в справі слід закрити з наступних підстав.

Згідно п.1 ч.1 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється, зокрема, на спори фізичних чи юридичних осіб із суб»єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності.

Статтею 12 Земельного кодексу України передбачено, що сільська рада має право розпоряджатися землями територіальної громади, яке вона здійснює шляхом : передачі земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу; надання земельних ділянок у користування і вилучення їх із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу, викупу земельних ділянок для суспільних потреб, організації землеустрою, координації діяльності місцевих органів земельних ресурсів, здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності, додержання земельного й екологічного законодавства, вирішення земельних спорів, вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону.

При цьому за змістом зазначеної статті рада має рівні права з громадянами та юридичними особами, з якими вона виступає у відносини щодо володіння, користування і розпорядження землею.

Із наведеного випливає, що при здійсненні повноважень власника землі сільська рада не є суб»єктом владних повноважень у тому значенні терміна, в якому вжито в п.1 ч.1 ст.17 КАС України, а рівноправним суб»єктом земельних відносин, дії якого спрямовані на реалізацію свого права розпоряджатися землею.

За таких обставин, заявлені у справі позовні вимоги випливають з правовідносин, що мають приватноправовий характер, а тому орган місцевого самоврядування цих відносин виступає як суб»кт права власності, а не суб»кт владних повноважень.

Таким чином, відповідно до вимог п.1 ч.1 ст.157 КАС України суд закриває провадження у справі, так як справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись п.1 ч.1 ст. 157 КАС України, суд,

УХВАЛИВ :

Провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 Калуського району про визнання недійсними рішень та державних актів на право приватної власності на землю закрити.

Роз»яснити ОСОБА_1 , що він має право подати позов до відповідача в порядку цивільного судочинства.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Калуський міськрайонний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня винесення ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції.

ГОЛОВУЮЧА :