Постанова від 30.05.2013 по справі 569/2097/13-а

Справа № 569/2097/13- а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 травня 2013 року, 14 год. Рівненський міський суд

в особі головуючого

судді Кухарця В.М.

при секретарі судового засідання Дадичиній Н.О.

за участі представника позивача Мовчуна А.І.

відповідача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Рівне адміністративну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської Ради (далі - Позивач) до ОСОБА_2 про стягнення надміру виплаченої суми субсидії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, звернувшись до суду, просить стягнути з відповідача ОСОБА_2 на свою користь суму надміру виплачених (у вигляді житлових субсидій) коштів в розмірі 3905 грн. 31 коп., а також на користь держави судовий збір в розмірі 0,1 розміру мінімальної заробітної плати.

В судовому засіданні представник Позивача вимоги свого довірителя підтримав та з мотивів, наведених у позовній заяві (а.с.1, 2), просить адміністративний позов задовольнити.

Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позов не визнала та з мотивів, наведених нею у письмовому запереченні на адміністративну позовну заяву (а.с.15 - 18), просить у задоволенні позову відмовити повністю.

З'ясувавши обставини по справі та перевіривши їх доказами, суд дійшов висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю з таких підстав.

Відповідно до абзацу першого підпункту 3 пункту 5 Положення "Про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива", затвердженого постановою КМ України від 21 жовтня 1995 року №848 (з наступними змінами і доповненнями), субсидія не призначається, якщо уповноважений власник (співвласник) житла, наймач житла у державному та громадському житловому фонді, член житлово-будівельного кооперативу, власник (співвласник) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок, та особи, які зареєстровані разом з ним у житловому приміщенні (будинку), мають у своєму володінні (користуванні) чи володінні (користуванні) дружини (чоловіка, неповнолітніх дітей) у сукупності більше ніж одне житлове приміщення (будинок), загальна площа яких у сумі перевищує встановлені у пункті 4 цього Положення норми володіння чи користування загальною площею житла.

Як передбачено абзацом першим пункту 4 згаданого Положення, норма володіння чи користування загальною площею житла та нормативи користування комунальними послугами встановлюються виходячи з 21 кв. метра на наймача і кожного зареєстрованого у житловому приміщенні (будинку) та додатково 10,5 кв. метра на всіх тут зареєстрованих, а для громадян, які проживають в однокімнатній квартирі, - на загальну площу незалежно від розміру квартири.

Згідно абзацу другого підпункту 4 пункту 5 Положення, наявність (відсутність) у власності або володінні зазначених осіб іншого житлового приміщення (будинку)… декларується під час подання заяви про призначення субсидії.

З досліджених судом письмових доказів (копій наданих позивачем документів) вбачається (а.с.3 - 10), що власник та мешканець квартири АДРЕСА_1, - ОСОБА_2, на момент звернення до позивача із заявою №8-1-874 від 21.10.2010 р. про призначення житлової субсидії й одночасним поданням в орган праці та соціального захисту населення Декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії від 21.10.2010 р. та, відповідно, на момент звернення до позивача із заявою б/н від 31.10.2011 р. про призначення житлової субсидії й одночасним поданням в орган праці та соціального захисту населення Декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії від 31.10.2011 р., при поданні зазначених документів свідомо не вказала, що у власності її зятя - ОСОБА_3 (який є чоловіком дочки відповідача, - ОСОБА_4, зареєстрованої як член сім'ї ОСОБА_2 у житловому приміщенні вищевказаної квартири) знаходиться житловий будинок загальною площею 98,7 кв.м., розташований по вул.Залізнична, буд.4 в с.Квітневе Дубенського району Рівненської області. Зазначене нерухоме майно належить ОСОБА_3 на підставі Свідоцтва про право на спадщину №454 від 22.03.2005 р., виданого Другою Дубенською держнотконторою.

Внаслідок таких дій відповідача, яка у поданих деклараціях не вказала про наявний у зятя житловий будинок, хоча повинна була і могла знати про належну ОСОБА_3 на праві приватної власності нерухомість, ОСОБА_2 була надміру нарахована та виплачена житлова субсидія в розмірі 3905 грн. 31 коп. за період з 01.10.2010 р. по 30.04.2011 р. й за період з 01.10.2011 р. по 30.04.2011 р.

Згідно наведеного в адміністративному позові Позивачем й не спростованого відповідачем розрахунку норми володіння загальною площею житла (як квартири так і будинку), де зареєстровані відповідачка й члени її родини, загальна площа житла становить 161,4 кв.м. (де 62,7 кв.м. - площа квартири, а 98,7 кв.м. - площа житлового будинку). Відтак, вказана площа перевищує норму володіння житлом на зареєстрованих членів сім'ї (родини) відповідача у двох житлових приміщенням, яка становить 126 кв.м. = (4*21,0 кв.м.)+10,5 кв.м.+(1*21,0 кв.м.)+10,5 кв.м.

Як передбачено абзацом восьмим пункту 20 вищевказаного Положення, затвердженого постановою КМ України від 21 жовтня 1995 року №848 (з наступними змінами і доповненнями), сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями…, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію.

У разі коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму субсидії, питання про її стягнення органи, що призначають субсидії, вирішують у судовому порядку.

Оскільки, в силу положень пункту 20 частини 1 статті 5 Закону України від 08 липня 2011 року №3674-VI "Про судовий збір", позивач звільнений від сплати судового збору при поданні адміністративного позову до суду, а в силу положень ч.4 ст.94 КАС України, згідно якої у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються, відповідно, такі витрати слід прийняти на рахунок держави.

Керуючись ст.ст.7, 71, 86, 94, 159, ч.ч.1, 2 ст.160, ст.161, п.4 ч.2 ст.162, ст.163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, на користь Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської Ради суму надміру виплачених (у вигляді житлових субсидій) коштів в розмірі 3905 (три тисячі дев'ятсот п'ять) грн. 31 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

На постанову протягом десяти днів з дня її проголошення може бути подана апеляційна скарга до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський міський суд.

Головуючий: