Постанова від 30.05.2013 по справі 503/1011/13-к

Кодимський районний суд Одеської області

1 м. Кодима Україна 66000

Справа № 503/1011/13-к

ПОСТАНОВА

Іменем України

30.05.2013м. Кодима

Кодимський районний суд Одеської області в складі:

головуючого - судді Гури А.І.

при секретарі Поліковській О.І.

представника Кодимського РВ Косаренка Г.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Кодима, Одеської області подання начальника Кодимського РВ ГУМВС України в Одеській області про встановлення адміністративного нагляду:

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженцю і жителю АДРЕСА_1, громадянину України, українцю, із середньою освітою, не працюючому, раніше судимому:

- 30.05.2007 року Кодимським районним судом Одеської області за ст.ст. 309 ч.1, 315 ч.1, 317 ч.1 КК України до чотирьох років позбавлення волі, умовно-достроково звільнений з місць позбавлення влі 04 жовтня 2010 року,

ВСТАНОВИВ:

Начальник Кодимського РВ ГУМВС України в Одеській області звернувся з поданням про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_2 як особі, що формально підпадає під адміністративний нагляд.

В судовому засіданні, представник Кодимського РВ ГУМВС послався на те, що 04 жовтня 2010 року ОСОБА_2 був умовно-достроково звільнений з Миколаївської ВК №50 Львівської області. Прибув до місця проживання в с. Писарівку, Кодимського району. Почав зловживати спиртними напоями. 25 травня 2013 року Кодимським РВ ГУМВС України в Одеській області був притягнутий до адміністративної відповідальності за ст. 178 ч.3 КУпАП. Попереджався про припинення антигромадського способу життя. 26 травня 2013 року Кодимським РВ був притягнути до адміністративної відповідальності за ст. 173 КУпАП. 27 травня 2013 року Кодимським РВ притягався до адміністративної відповідальності за ст. 178 ч.3 КУпАП. По формальним ознакам ОСОБА_2 підпадає під дію Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».

ОСОБА_2, в судовому засіданні пояснив, що дійсно був раніше засудженим. У 2013 році він дійсно притягався до адміністративної відповідальності за різного роду правопорушення.

Вислухавши пояснення представника Кодимського РВ ГУМВС, ОСОБА_2, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що в задоволенні подання повинно бути відмовлено з таких підстав.

Згідно ст.3 п."в" Закону України „Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Згідно вироку Кодимського районного суду від 30 травня 2007 року ОСОБА_2 засуджений за ст.ст. 309 ч.1, 315 ч.1 і 317 ч.1 КК України. Жоден із злочинів, що входить до сукупності злочинів, які інкримінувались ОСОБА_2 не є тяжким (ст.12 КК України).

Пунктом «г» статті 3 Закону України „Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засудженийх до позбавлення волі за один із злочинів, пов»язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

Згідно частини першої статті 5 Закону України „Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пунктах «б» і «г» статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцезнаходженням установи виконання покарань за поданням начальника установи виконання покарань.

Згідно частини першої ст. 6 Закону України „ Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.

З урахуванням того, що ОСОБА_2, звільнений з місць позбавлення волі умовно-достроково 04 жовтня 2010 року, термін погашення судимості настає 04 жовтня 2013 року (ст.89 КК України).

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що за змістом Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", адміністративний нагляд встановлюється особі, звільненій з місць позбавлення волі на протязі строку погашення судимості всього один раз і на певний строк, а у випадку, коли є підстави вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу внутрішніх справ може бути продовжено ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.

Отже, суд констатує, що вимоги начальника Кодимського РВ ГУМВС України в Одеській області про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_2 - не відповідають вимогам закону, а тому можуть бути задоволеними.

Керуючись ст. 5 Закону України „ Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", суд

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні подання начальника Кодимського РВ ГУМВС України в Одеській області про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_2 відмовити.

Постанова може бути оскаржена в установленому законом порядку.

Суддя А.І. Гура