Постанова від 21.05.2013 по справі 805/4475/13-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 травня 2013 р. Справа №805/4475/13-а

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 12.15

Донецький окружний адміністративний суд в складі: судді Бєломєстнова О.Ю., при секретарі Сімонові Д.Ю. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в м. Донецьку по вул. 50-ї Гвардійської Дивізії, 17 адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Харцизьку Донецької області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з єдиного страхового внеску в сумі 4 572,42 грн.,

за участю: представника позивача

відповідач не з'явився

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в м. Харцизьку Донецької області (далі позивач) звернулося до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з єдиного страхового внеску в сумі 4 572,42 грн.

Представник позивача у судове засідання з'явився, позовні вимоги підтримав. В обґрунтування позовних вимог навів, що згідно з ч. 1 п. 2 статті 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08 липня 2010 року № 2464-VI (далі Закон № 2464) єдиний внесок на загальнообов'язкове соціальне страхування (далі єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою захисту прав застрахованих осіб. Невиконання цього обов'язку платниками єдиного внеску приводить до неповного формування коштів органів Пенсійного фонду України та до несвоєчасних виплат пенсій. Цей обов'язок відповідачем не виконаний, через що позивач просить стягнути суму заборгованості, яка виникла у зв'язку з цим, у примусовому порядку.

Відповідач в судове засідання не з'явився, належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи. Причину неявки не повідомив. Відповідно до статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України повістка вручається під розписку. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. Оскільки в матеріалах справи наявна довідка поштового відділення про повернення поштового відправлення у зв'язку з незнаходженням адресата за адресою, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи щодо повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду справи. За таких обставин, враховуючи приписи ч. 4 статті 128 КАС України, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд встановив:

Позивач - Управління Пенсійного фонду України в м. Харцизьку Донецької області є органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього ст. 12 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", Положенням про Пенсійний фонд України», затвердженим Указом Президента України від 6 квітня 2011 року №384/2011.

У відповідності до ст. 12 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положення про Пенсійний фонд України, яке затверджує Президент України.

Згідно з пунктом 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року N 384/2011, Пенсійний фонд України входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань пенсійного забезпечення та збору, ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Пунктом 7 цього Положення встановлено, що Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Відповідно до п. 5 ст. 4 вказаного Положення, Пенсійний фонд України організовує, координує та контролює роботу органів Пенсійного фонду України щодо, зокрема, забезпечення додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами законодавства про пенсійне забезпечення; забезпечення збирання та акумулювання страхових внесків, інших надходжень до бюджету Пенсійного фонду України відповідно до законодавства; стягнення у передбаченому законодавством порядку своєчасно не сплачених сум збору на обов'язкове державне пенсійне страхування; призначення і виплати пенсій; забезпечення повного та своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій, допомоги на поховання та інших соціальних виплат, що здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України.

Згідно з ч.1 п. 7 статті 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» Пенсійний фонд - орган, уповноважений вести облік платників єдиного внеску, забезпечувати збір та ведення обліку страхових коштів, контролювати повноту та своєчасність їх сплати.

Відповідач - фізична особа - підприємець ОСОБА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1. Відповідно до ч.1 п. 4 статті 4 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Правовідносини, що склалися між сторонами, регулюються нормами Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 року № 2464-VI.

Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 6 Закону № 2464 платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Частинами 1, 5 статті 9 Закону № 2464 визначено, що єдиний внесок обчислюється виключно у національній валюті, у тому числі з виплат (доходу), що здійснюються в натуральній формі. Сплата єдиного внеску здійснюється виключно у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки територіальних органів Пенсійного фонду, відкриті в органах Державного казначейства України для його зарахування.

Згідно з частиною 8 статті 9 Закону № 2464 платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом для відповідача є календарний місяць.

Відповідно до абзацу 2 частини статті 25 Закону № 2464 суми пені та штрафів, передбачених цим Законом, підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом десяти робочих днів після надходження відповідного рішення. Зазначені суми зараховуються на рахунки органів Пенсійного фонду, відкриті в органах Державного казначейства України для зарахування єдиного внеску. При цьому платник у зазначений строк має право оскаржити таке рішення до органу Пенсійного фонду вищого рівня або до суду з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це територіального органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.

Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника, як передбачено частиною 12 статті 9 Закону № 2464.

Відповідно до абзацу 7 частини 4 статті 25 Закону № 2464 територіальний орган Пенсійного фонду має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки.

Страхувальник не сплатив суми єдиного внеску у строки, встановлені ст. 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування". Позивачем 24.01.2013р. на адресу відповідача була направлена вимога про наявність боргу № 19 (арк. справи 4).

Наявність заборгованості також підтверджується карткою особового рахунку платника фізичної особи-підприємця (арк. справи 5). Однак, на день розгляду справи заборгованість відповідачем не сплачена.

З урахуванням встановлених обставин у справі, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в м. Харцизьку Донецької області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з єдиного страхового внеску в сумі 4 572,42 грн. підлягають задоволенню.

Судові витрати відповідно до ст. 94 КАС України стягненню не підлягають.

Керуючись, ст. ст. 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов Управління Пенсійного фонду України в м. Харцизьку Донецької області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з єдиного страхового внеску в сумі 4 572,42 грн. - задовольнити.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Харцизьку Донецької області (ЄДРПОУ 23413070, адреса 86706, Донецька область, м. Харцизьк, м-н Металургів, 2) заборгованість з єдиного страхового внеску в сумі 4 572,42 (чотири тисячі п'ятсот сімдесят дві гривні 42 копійки) грн.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її отримання апеляційної скарги.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Вступна та резолютивна частина постанови проголошена у судовому засіданні 21 травня 2013р. Постанова виготовлена в повному обсязі 27 травня 2013р.

Суддя Бєломєстнов О. Ю.