Справа № 432/2858/13-а
Провадження №2-а/432/131/2013
про відмову у відкритті провадження
26 квітня 2013 р. суддя Стахановського міського суду Луганської області Юрченко І.М., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Стахановської міської ради в особі комісії з розгляду питань, пов'язаних з погодженням документації із землеустрою про визнання протиправним та скасування висновку про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність та зобов'язання вчинити певні дії,
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Стахановської міської ради в особі комісії з розгляду питань, пов'язаних з погодженням документації із землеустрою про визнання протиправним та скасування висновку про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність та зобов'язання вчинити певні дії в порядку адміністративного судочинства.
Разом з цим в пункті 7 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 01 березня 2013року “Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ” зазначено, що земельні відносини, суб'єктами яких є фізичні чи юридичні особи, органи місцевого самоврядування, органи державної влади, а об'єктами - землі у межах території України, земельні ділянки та права на них, у тому числі на земельні частки (паї), регулюються земельним і цивільним законодавством на принципах забезпечення юридичної рівності прав їх учасників, забезпечення гарантій прав на землю (стаття 1 ЦК, статті 2, 5 Земельного Кодексу України; далі - ЗК). Захист судом прав на землю у цих відносинах здійснюється способами, визначеними статтями 16, 21, 393 ЦК, статтею 152 ЗК, у тому числі шляхом визнання недійсними рішень органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування.
Відповідно до цього спори, що виникають із земельних відносин, у яких хоча б однією зі сторін є фізична особа, незважаючи на участь у них суб'єкта владних повноважень, згідно зі статтею 15 ЦПК розглядаються в порядку цивільного судочинства. Це стосується, наприклад, позовів про визнання недійсними рішень органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо видання дозволу на виготовлення (розроблення) проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, вирішення інших питань, що відповідно до закону необхідні для набуття і реалізації права на землю, про надання чи передачу земельної ділянки у власність або користування чи невирішення цих питань, припинення права власності чи користування землею (статті 116, 118, 123, 128, 131, 144, 146, 147, 149, 151 ЗК та інші), крім спорів, передбачених частиною першою статті 16 Закону України від 17 листопада 2009 року № 1559-VI “Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності”, про цивільну відповідальність за порушення земельного законодавства (статті 210, 211 ЗК), про повернення самовільно зайнятих земельних ділянок (стаття 212 ЗК).
Відповідно до п.1.ч.1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі вищевикладеного, керуючись п.1.ч.1 ст. 109 КАС України, суд
Відмовити у відкритті провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Стахановської міської ради в особі комісії з розгляду питань, пов'язаних з погодженням документації із землеустрою про визнання протиправним та скасування висновку про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у приватну власність та зобов'язання вчинити певні дії.
Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі невідкладно надіслати позивачеві, разом з адміністративним позовом та усіма доданими до нього матеріалами.
Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Стахановський міський суд шляхом подачі протягом 5 днів з дня її отримання апеляційної скарги.
Суддя