Постанова від 30.11.2006 по справі 29/438-06-11221А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

12 год. 20 хв. м. Одеса

"30" листопада 2006 р.

Справа № 29/438-06-11221А

Господарський суд Одеської області у складі:

Судді Аленіна О.Ю.

при секретарі Фролової І.О.

За участю представників сторін:

Від позивача: Лосткутов С.П. за довіреністю

Від відповідача: Хрустовський С.Г. за довіреністю

Від третьої особи на стороні відповідача: Чаура С.О. за довіреністю

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Одеського обласного підприємства по племінній справі в тваринництві до Авангардівської селищної ради, за участю третьої особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ТОВ «Циклон», про визнання рішення нечинним, суд

ВСТАНОВИВ:

Одеське обласне підприємство по племінній справі в тваринництві звернулось до суду з позовом до Авангардівської селищної ради про визнання нечинним рішення № 94 від 29.11.2002р. про надання в тимчасове довгострокове користування на умовах оренди земельної ділянки ТОВ «Циклон» для розміщення виробничої бази та ринку продажу сільськогосподарських тварин в смт. Авангард.

Відповідач надав пояснення, відповідно до яких позовні вимоги визнав в повному обсязі та просив суд позов задовольнити.

Третя особа проти позову заперечує з підстав, викладених у письмових поясненнях.

Представник позивача підтримав позовні вимоги.

Представник відповідача з позовними вимогами погодився.

Представник третьої особи проти позову заперечував.

Дослідивши у відкритому судовому засіданні матеріали справи, заслухавши представників сторін, оцінивши докази які мають значення для справи суд дійшов наступних висновків:

29.11.2002р. Авангардівська селищна рада прийняла рішення № 94 «Про надання в тимчасове довгострокове користування на умовах оренди земельної ділянки товариству з обмеженої відповідальністю «Циклон»для розміщення виробничої бази та ринку продажу сільськогосподарських тварин в смт. Авангард», а 05.10.2005р. уклала договір оренди земельної ділянки з ТОВ «Циклон».

За твердженням позивача про це рішення йому стало відомо лише 31.05.2006р., коли Авангардівська селищна рада рішенням № 77-ІУ «Про розгляд питання щодо користування землею Одеським обласним підприємством по племінній справі в тваринництві на території смт. Авангард»вирішила видати позивачу державний акт на право постійного користування землею та доручила виконкому селищної ради в судовому порядку розірвати договір оренди з ТОВ «Циклон».

Позивач вважає, що рішення Авангардівської селищної ради № 94 від 29.11.2002р. є нечинним з наступних причин.

Відповідно до Постанови Верховної Ради Української РСР «Про земельну реформу»від 18.12.1990р. місцевим радам доручалося провести інвентаризацію земель усіх категорій. З урахуванням цього Авангардівська селищна рада на підставі листа-замовлення Овідіопольської райдержадміністрації від 09.01.2001р. замовила Одеському філіалу Інституту землеустрою виконання робіт по інвентаризації земель, які знаходяться в користуванні Одеського облплемпідприємства.

Але інвентаризація була проведена з порушенням земельного законодавства України, про що свідчіть рішення господарського суду Одеської області від 12.08.2003р., який визнав недійсним рішення Авангардівської селищної ради «Про розгляд технічного звіту по інвентаризації земель, що знаходяться в користуванні Одеського обласного підприємства по племінній справі в тваринництві на території Авангардівської селищної ради»від 14.06.2002р. № 25, згідно якого позивачу в постійне користування надавалася земельна ділянка площею 20,81 га замість належних 31,6 га.

Листом від 06.10.2003р. № 409 Авангардівська селищна рада не надала згоди Одеському філіалу Інституту землеустрою на повторне виконання робіт по інвентаризації земель. З огляду на це позивач знову звернувся до господарського суду Одеської області, який рішенням від 01.11.2004р. по справі № 28/307-04-6445, підтриманим постановою Одеського апеляційного господарського суду від 23.12.04р., зобов'язав Авангардівську селищну раду видати Одеському обласному підприємству по племінній справі в тваринництві акт на право постійного користування земельною ділянкою в розмірі 31,6 га, розташованому на території Авангардівської селищної ради.

Позивач зазначив, що вказаним рішенням суду встановлено наступні факти:

- розпорядженням Ради Міністрів УРСР від 26.06.1974р. № 480 Одеському обласному підприємству по племінній справі в тваринництві надана у безстрокове користування земельна ділянка загальною площею 150 га на території Прилиманської селищної Ради. Розпорядженням Ради Міністрів УРСР № 693-р від 15.12.1986р. здійснено обмін між Облплемпідприємством і радгоспом «Авангард»земельними ділянками;

- станом на 01.01.2003р. на території Прилиманської селищної Ради підприємство користується земельною ділянкою загальною площею 75,1 га на праві постійного користування, що підтверджено державним актом № Р-8-87;

- станом на 01.01.1991р. (на момент утворення Авангардівської селищної Ради) за підприємством на території цієї Ради рахувалося 81,6 га земель. В період з 1991 по 1997р. відбулися зміни в користуванні за згодою Одеського облплемпідприємства, в результаті чого розмір земельних ділянок, якими користується підприємство станом на 01.01.2001р. на території Авангардівської селищної Ради склав 31.6 га;

- станом на 01.01.2002р. згідно земельно-облікової документації Овідіпольського відділу земельних ресурсів за Одеським облплемпідприємством на території Авангардівської селищної Ради знаходяться земельні ділянки площею 31,6 га, в т.ч. 28,7 га - сільгоспугідь;

- правовстановлюючими документами підтверджено закріплення за Одеським облплемпідприємством земельних ділянок загальною площею 31,6 га на праві постійного користування;

- у Авангардівської селищної Ради існує обов'язок оформити підприємству право на земельну ділянку, яку йому було надано до введення в дію Земельного кодексу УРСР (1991р.).

- у Авангардівської селищної Ради відсутні правові підстави для переведення земель облплемпідприємства до земель запасу селищної Ради.

Відповідно до статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України ці обставини є преюдиціальними при розгляді інших справ, у яких беруть участь особи, щодо яких встановлено ці обставини.

Згідно з дійсним на той час Положенням по земельно-кадастровій інвентаризації земель населених пунктів, затвердженого наказом Державного комітету України по земельних ресурсах від 26.08.1997р. № 85, призначенням інвентаризації земель населених пунктів є отримання даних для виготовлення технічної документації по оформленню документів, що посвідчують право власності або право користування земельними ділянками, які раніше були надані юридичним та фізичним особам.

На думку позивача, не виконавши належним чином інвентаризацію земель облплемпідприємства, та не отримавши достовірних даних, Авангардівська селищна рада рішенням від 29.11.2002р № 94 затвердила проект відведення земельної ділянки площею 1,5 га в тимчасове довгострокове користування на умовах оренди ТОВ «Циклон». Між тим, відповідно до п. 6 ст. 123 Земельного кодексу України проект відведення земельної ділянки погоджується із землекористувачем, якім в даному випадку є Одеське облплемпідприємство. ТОВ «Циклон»не узгодило проект відведення земельної ділянки з належним землекористувачем, чим порушило вимоги ст. 123 ЗК України.

17.04.2006р. було проведено повторну інвентаризацію земель, що знаходяться в користуванні облплемпідприємства, в результаті чого встановлено, що позивачу належить земельна ділянка загальною площею 31,6 га, в тому числі земельна ділянка № 3 площею 4,6709 га, яка знаходиться в смт. Авангард в районі виробничої бази Одеського біотехнологічного інституту. Таким чином, земельна ділянка площею 1,5 га надана в оренду ТОВ «Циклон»за рахунок земель облплем підприємства, а не із земель запасу Авангардівської селищной ради, про що уповноваженими особами складений акт від 29.08.2006р.

Рішення Авангардівської селищної ради рішення від 29.11.2002р. № 94 «Про надання в тимчасове довгострокове користування на умовах оренди земельної ділянки товариству з обмеженої відповідальністю «Циклон»для розміщення виробничої бази та ринку продажу сільськогосподарських тварин в смт. Авангард порушує права та законні інтереси позивача.

Відповідач позовні вимоги визнав з наступних підстав.

Рішенням господарського суду Одеської області від 01.11.2004р. по справі № 28/307-04-6445, яке підтримане постановою Одеського апеляційного господарського суду від 23.12.2004р., Авангардівську селищну раду зобов'язано видати ДП «Одеське обласне підприємство по племінній справі" державний акт на право постійного користування земельною ділянкою в розмірі 31,6 га, що розташована на території Авангардівської селищної ради (в межах населених пунктів).

За рахунок вказаної земельної ділянки площею 31,6 га, Авангардівська селищна рада надала ТОВ «Циклон", без відповідного погодження на вилучення ДП «Одеське обласне підприємство по племінній справі", як того вимагають норми ст. 151 Земельного кодексу України, в користування на умовах оренди (договір від 05.10.05) земельну ділянку площею 1,5 га, що знаходиться в смт.Авангард, в районі виробничої бази Одеського біотехнологічного інституту біля об'їзної дороги.

З метою виконання рішення господарського суду Одеської області від 01.11.2004р. по справі № 28/307-04-6445, Авангардівська селищна рада приймає рішення «Про розгляд питання щодо користування землею Одеським обласним підприємством по племінній справі в тваринництві на території смт. Авангард»№ 77-ІУ від 31.05.2006р., яким доручає виконкому селищної ради вирішити в судовому порядку питання розірвання договору оренди землі від 05.10.05., який укладено з ТОВ «Циклон».

Проект землеустрою є таким, що не відповідає чинному законодавству України, оскільки при його здійсненні були порушені вимоги ст. 22 Закону України «Про землеустрій" та ч.2 ст. 19 Конституції України.

Повноваження Авангардівської селищної ради, як органу місцевого самоврядування (ст. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні") визначені у ст. 25, а також у ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні" де зазначено, що виключно на пленарних засіданнях селищної ради вирішуються питання регулювання земельних відносин (п.п. 34 п. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні").

Таким чином на думку відповідача для того, щоб проект землеустрою був законним, він повинен був бути здійснений на підставі рішення Авангардівської селищної ради. Але, як свідчать матеріали справи, Авангардівська селищна рада не приймала такого рішення. Натомість був лист Авангардівської селищної ради № 285 від 29.07.02 р. та погодження від 25.09.02 р. за № 342.

Рішення виконкому Авангардівської селищної ради «Про затвердження акту вибору земельної ділянки ТОВ «Циклон" №8 від 21.02.01р. прийнято в порушення вимог ч.2 ст. 19 Конституції України, ст. 22 Закону України «Про землеустрій" та ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні", отже вищевказане рішення виконкому прийнято з порушенням чинного законодавства України і є нечинним.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки ТОВ «Циклон" для розміщення виробничої бази, ринку по продажу сільськогосподарських тварин та супутніх товарів на території Авангардівської селищної ради Овідіопольського району, що був здійснений на підставі листа Авангардівської селищної ради № 285 від 29.07.02 р., погодження від 25.09.02 р. за № 342 та рішення виконкому Авангардівської селищної ради «Про затвердження акту вибору земельної ділянки ТОВ «Циклон" №8 від 21.02.01р. є таким, що здійснений з порушенням встановленого законом порядку, отже є незаконним, оскільки порушує не тільки імперативні вимоги ст. 22 Закону України «Про землеустрій", а ще і ч.2 ст. 19 Конституції України та ст.ст. 25, 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні".

Наведені вище порушення норм законів, за твердженням відповідача свідчать, що рішення Авангардівської селищної ради «Про надання в тимчасове довгострокове користування на умовах оренди земельної ділянки товариству з обмеженою відповідальністю «Циклон" для розміщення виробничої бази, ринку по продажу сільськогосподарських тварин в смт. Авангард" №94 від 29.11.2002 р. є нечинним, оскільки було прийнято з порушенням вимог чинного в Україні законодавства, тому що не було законних підстав для надання земельної ділянки в оренду.

Третя особа проти позову заперечує з наступних підстав.

ТОВ «Циклон» у відповідності з ст.ст. 116, 124 ЗК України отримало на правах оренди земельну ділянку площею 1,5 га. Підставою для цього є рішення відповідача, які прийняті у відповідності з його повноваженнями, які передбачені Законом України «Про місцеве самоврядування», ст. 122 ЗК України. В подальшому, 05.10.2005р. між ТОВ «Циклон» та Авангардівською сільрадою укладений нотаріально засвідчений договір оренди земельної ділянки, а 12.10.2005р. договір зареєстрований. У відповідності до ст. 125 ЗК України у ТОВ «Циклон» виникло право користування земельною ділянкою на підставі всіх належних документів.

Факт правомірного та належного отримання спірної земельної ділянки встановлений постановою Одеського апеляційного господарського суду від 03.10.2006р. по справі № 25/212-06-5943, де вказано, що земельна ділянка передана ТОВ «Циклон» за рахунок земель селища Авангард, які не передані у власність чи користування.

Крім того третя особа заявляє, що у позивача немає правомірних та належним чином оформлених документів, які підтверджують право на земельну ділянку площею 31,6 га.

Третя особа зазначила, що посилання позивача на протокол та план розміщення земельних ділянок від 17.04.2006р. не може бути прийнято як доказ, з підстав того, що ці документи належним чином не оформлені.

Також третя особа вважає безпідставними твердження позивача про те, що земельна ділянка площею 1,5 га надана ТОВ «Циклон» за рахунок земель позивача, так як позивач не надав документи, які б підтверджували приналежність спірної земельної ділянки позивачу.

Посилання позивача на вимоги Закону України «Про землеустрій» третя особа також вважає безпідставними на підстав того, що даний закон прийнятий 22.05.2003р., тобто після прийняття Авангардівською сільрадою оспорюваного рішення.

Вивчивши докази, що мають значення для справи, суд дійшов висновку про необґрунтованість позовних вимог з огляду на таке.

Як встановлено судовими інстанціями розпорядженням Ради Міністрів УРСР від 26.06.1974р. № 480 Одеському обласному підприємству по племінній справі в тваринництві надана у безстрокове користування земельна ділянка загальною площею 150 га на території Прилиманської селищної Ради. Розпорядженням Ради Міністрів УРСР № 693-р від 15.12.1986р. здійснено обмін між Облплемпідприємством і радгоспом «Авангард»земельними ділянками. Станом на 01.01.2003р. на території Прилиманської селищної Ради підприємство користується земельною ділянкою загальною площею 75,1 га на праві постійного користування, що підтверджено державним актом № Р-8-87. Станом на 01.01.1991р. (на момент утворення Авангардівської селищної Ради) за підприємством на території цієї Ради рахувалося 81,6 га земель. В період з 1991 по 1997р. відбулися зміни в користуванні за згодою Одеського облплемпідприємства, в результаті чого розмір земельних ділянок, якими користується підприємство станом на 01.01.2001р. на території Авангардівської селищної Ради склав 31.6 га. Станом на 01.01.2002р. згідно земельно-облікової документації Овідіпольського відділу земельних ресурсів за Одеським облплемпідприємством на території Авангардівської селищної Ради знаходяться земельні ділянки площею 31,6 га, в т.ч. 28,7 га -сільгоспугідь. Правовстановлюючими документами підтверджено закріплення за Одеським облплемпідприємством земельних ділянок загальною площею 31,6 га на праві постійного користування.

29.11.2002р. Авангардівська селищна рада прийняла рішення № 94 «Про надання в тимчасове довгострокове користування на умовах оренди земельної ділянки товариству з обмеженої відповідальністю «Циклон»для розміщення виробничої бази та ринку продажу сільськогосподарських тварин в смт. Авангард», а 05.10.2005р. уклала договір оренди земельної ділянки з ТОВ «Циклон».

05.10.2005р. між ТОВ «Циклон» та Авангардівською селищною радою укладений нотаріально засвідчений договір оренди земельної ділянки, а 12.10.2005р. договір зареєстрований.

Обґрунтовуючи вимоги за позовом та зазначаючи підстави звернення з відповідними позовними вимогами, позивач виходив з того що земельна ділянка площею 1,5 га надана в оренду ТОВ «Циклон»за рахунок земель, що знаходились у користуванні облплемпідприємства, а не із земель запасу Авангардівської селищної ради, а відтак оскаржуване рішення порушує права позивача як користувача земельної ділянки.

Як на доказ цього, позивач посилається на встановлені судами факти, технічний звіт про перенесення в натуру проекту обміну земельними ділянками між облплемпідприємством та радгоспом «Авангард», план землекористування радгоспу «Авангард», протокол обстеження в натурі меж земельних ділянок, що знаходились в користуванні позивача від 17.04.2006 р..

З такими висновками суд не може погодитись виходячи з такого.

Відповідно до ст. 70 Кодексу адміністративного судочинства України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Докази, одержані з порушенням закону, судом при вирішенні справи не беруться до уваги. Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.

Згідно ст.ст. 13 та 15 Земельного кодексу Української РСР (від 08.07.1970 р.) - (далі Кодекс від 08.07.1970 р.) земля в Українській РСР надається в користування: колгоспам, радгоспам, іншим сільськогосподарським державним, кооперативним, громадським підприємствам, організаціям і установам; промисловим, транспортним, іншим несільськогосподарським державним, кооперативним, громадським підприємствам, організаціям і установам. Земля надається в безстрокове або тимчасове користування. Безстроковим (постійним) визнається землекористування без заздалегідь встановленого строку.

За змістом ст. 16 Кодексу від 08.07.1970 р. надання земельних ділянок у користування здійснюється в порядку відведення. Відведення земельних ділянок провадиться на підставі постанови Ради Міністрів УРСР або рішення виконавчих комітетів обласної, районної, міської, селищної і сільської Рад депутатів трудящих в порядку, встановлюваному законодавством Союзу РСР і Української РСР. У постановах або рішеннях про надання земельних ділянок вказується мета, для якої вони надаються, і основні умови користування землею. Порядок порушення і розгляду клопотань про надання земельних ділянок встановлюється Радого Міністрів Української РСР.

Статтею 20 Кодексу від 08.07.1970 р. визначено, що відповідно до Основ земельного законодавства Союзу РСР і союзних республік право землекористування колгоспів, радгоспів та інших землекористувачів засвідчується державними актами на право користування землею. Форми актів встановлюються Радою Міністрів СРСР. Зазначені документи видаються після відводу земельних ділянок в натурі.

Згідно ст. 21 Кодексу від 08.07.1970 р. видача документів на право користування землею колгоспам, радгоспам, іншим підприємствам, організаціям і установам провадиться виконавчими комітетами районних (міських) Рад депутатів трудящих, незалежно від того, на підставі рішення якого виконавчо-розпорядчого органу державної влади надана земельна ділянка. Землекористувачам, яким земельні ділянки надано із земель міст і селищ міського типу, документи на право користування земельними ділянками видаються відповідно виконавчими комітетами міських і селищних Рад депутатів трудящих.

Згідно ст. 21 Кодексу від 08.07.1970 р. приступати до користування наданою земельною ділянкою до встановлення відповідними землевпорядними органами меж цієї ділянки в натурі (на місцевості) і видачі документа, який засвідчує право користування землею, забороняється.

За змістом ст.ст. 148, 150, 152, 153 Кодексу від 08.07.1970 р. землеустрій включає систему державних заходів, спрямованих на здійснення рішень державних органів у галузі користування землею. Завданнями державного землеустрою є організація найбільш повного, раціонального й ефективного використання земель, підвищення культури землеробства та охорона земель. Землеустрій, включаючи проектно-розвідувальні, зйомочні і обслідницькі роботи, провадиться за рахунок держави. Державний землеустрій включає такі землевпорядні дії: 1) утворення нових, а також упорядкування існуючих землекористувань з усуненням черезсмужжя та інших незручностей в розташуванні земель; уточнення і зміну меж землекористувань на основі схем районного планування; 2) внутрігосподарську організацію території колгоспів, радгоспів та інших сільськогосподарських підприємств, організацій і установ із запровадженням економічно обгрунтованих сівозмін і впорядкуванням всіх інших сільськогосподарських угідь (сінокосів, пасовищ, садів та ін.), а також розробку заходів по боротьбі з ерозією грунтів; 3) виявлення нових земель для сільськогосподарського та іншого народногосподарського освоєння; 4) відведення і вилучення земельних ділянок; 5) встановлення і зміну міської межі, селищної межі і межі сільських населених пунктів; 6) проведення топографо-геодезичних, грунтових, геоботанічних та інших обслідувань і досліджень; 7) відмежування в натурі присадибних земель сільських населених пунктів, не віднесених до перспективних, від громадських земель в колгоспах та інших земель; 8) здійснення робіт, зв'язаних з веденням державного земельного кадастру.

Землеустрій провадиться за рішенням органів державної влади, ініціативою землевпорядних органів або за клопотанням заінтересованих землекористувачів. Землевпорядний процес складається з підготовчих робіт, складання проекту землеустрою, розгляду і затвердження проекту, перенесення його в натуру, оформлення і видачі землевпорядних документів, авторського нагляду за здійсненням проекту землеустрою.

В процесі землеустрою складаються землевпорядні проекти, а також документи на право користування землею, передбачені статтею 20 цього Кодексу. Складання землевпорядних проектів здійснюється за участю заінтересованих землекористувачів.

Згідно ст.ст. 155, 156 Кодексу від 08.07.1970 р. землевпорядні проекти після затвердження переносяться за участю заінтересованих землекористувачів в натуру (на місцевість) з позначенням меж землекористувань межовими знаками встановленого зразка. Встановлена в порядку землеустрою внутрігосподарська організація території є обов'язковою для колгоспів, радгоспів та інших підприємств, організацій і установ. Землевпорядна документація, затверджена в порядку, передбаченому статтею 154 цього Кодексу, а також документи на право користування землею видаються землекористувачам

Отже, виходячи з наведених законодавчих приписів, чинних на момент прийняття розпорядження Ради Міністрів УРСР від 26.06.1974р. № 480, належними доказами, що підтверджують за особою право землекористування колгоспів, радгоспів та інших землекористувачів є державний акт на право користування землею, встановленої форми, який в свою чергу видається після відводу земельних ділянок в натурі на підставі затверджених землевпорядних проектів, перенесених за участю заінтересованих землекористувачів в натуру (на місцевість) з позначенням меж землекористувань межовими знаками встановленого зразка.

Втім, таких документальних доказів позивачем не надано. Не надано таких доказів і відповідачем.

Посилання позивача на встановлені судами факти, технічний звіт про перенесення в натуру проекту обміну земельними ділянками між облплемпідприємством та радгоспом «Авангард», план землекористування радгоспу «Авангард», протокол обстеження в натурі меж земельних ділянок, що знаходились в користуванні позивача від 17.04.2006 р.. судом відхиляється, оскільки в рішеннях судових інстанцій відсутні відомості щодо відведення облплемпідприємству в натурі спірних земель, технічний звіт про перенесення в натуру проекту обміну стосується лише земельної ділянки яка передана радгоспу «Авангард»внаслідок обміну.

Згідно ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно ст. 104 КАС України до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин. Суб'єкт владних повноважень має право звернутися до адміністративного суду у випадках, встановлених законом.

За приписами ст.ст. 15, 16 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Отже, необхідною умовою для здійснення судом захисту порушеного права, є наявність такого права, та його порушення.

Між тим, як встановлено розглядом справи, позивачем не доведені обставини, згідно яких земельна ділянка площею 1,5 га надана в оренду ТОВ «Циклон»за рахунок земель, що знаходились у користуванні облплемпідприємства, а відтак твердження позивача про порушення його права як користувача земельної ділянки, на захисті якого він наполягає є безпідставним та необґрунтованим.

З цих же підстав, судом відхиляються і доводи відповідача, оскільки наведені ним обставини, що зумовлюють визнання рішення нечинним не можуть бути підставами для задоволення заявлених позивачем вимог, які є предметом розгляду цієї справи, та не можуть вважитися порушеннями права позивача, на захисті якого він наполягає. До того ж, посилання як позивача так і відповідача на вимоги Закону України «Про землеустрій» суд вважає безпідставними з огляду на те, що даний закон прийнятий 22.05.2003р., тобто після прийняття Авангардівською сільрадою оспорюваного рішення.

На підставі викладеного суд дійшов висновку, що позов є необґрунтованим, а тому в задоволенні позову слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 158 -163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку відповідно до ст. 186 КАС України.

Постанова набирає законної сили в порядку ст. 254 КАС України.

Суддя Аленін О.Ю.