Ухвала від 16.05.2013 по справі 826/5935/13-а

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

про закриття провадження у справі

16 травня 2013 року м. Київ№ 826/5935/13-а

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого судді Шейко Т.І.,

розглянув в порядку скороченого провадження адміністративну справу

за позовомОСОБА_1

до Комунальної бюджетної установи «Контактний центр міста Києва»

провизнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії

встановив:

Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до відповідача, в якому просив:

- визнати незаконними бездіяльність відповідача, яка полягає у не первірці достовірності інформації, вказаної у зверненні;

- визнати незаконними бездіяльність Відповідача, яка полягає у не розгляді п. 5 звернення позивача;

- визнати незаконними дії відповідача, які полягають у не зазанеченні у своїй відповіді порядку оскарження відмови у задоволенні звернення;

- визнати незаконними дії відповідача, які полягають ненаданні запитуваної у нього інформації;

- зобов'язати відповідача надати запитувану інформацію відповідно до вимог законодавства;

- зобов'язати відповідача повторно розглянути по суті звернення позивача від 3 квітня 2013 року з врахуванням рішення суду.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 03.04.2013 року відкрито скорочене провадження в даній адміністративній справі, а відповідачу запропоновано, в разі невизнання адміністративного позову, у десятиденний строк з дня одержання цієї ухвали надати суду письмові заперечення проти позову та докази на підтвердження цих заперечень або заяву про визнання позову.

Станом на 16.05.2013 року від відповідача надійшли письмові заперечення проти позову, зі змісту яких вбачається, що відповідач заперечує проти позову і просить зарити провадження у справі з тих підстав, що Комунальна бюджетна установа «Контактний центр міста Києва» не є суб'єктом владних повноважень і не виконує владні управлінські функції.

Дослідивши матеріали справи, доводи відповідача суд вважає, що провадження у справі відкрито помилково з огляду на наступне.

Згідно з частиною 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

За змістом статті 3 цього Кодексу справою адміністративної юрисдикції є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Статтею 17 Кодексу адміністративного судочинства України визначена юрисдикція адміністративних судів щодо вирішення адміністративних спорів.

Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється, зокрема, на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Пунктом 8 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що позивачем у адміністративній справі є особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов до адміністративного суду, а також суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подана позовна заява до адміністративного суду.

За нормами ст. 50 Кодексу адміністративного судочинства України (частина 3) відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено законом.

Виходячи з приписів наведених правових норм, фізична особа може звернутися з адміністративним позовом до суду виключно у випадках, коли відповідачем є суб'єкт владних повноважень.

Відповідач, Комунальна бюджетна установа «Контактний центр міста Києва» утворена відповідно до рішення Київської міської ради від 16 лютого 2012 року № 93/7430 «Про утворення комунальної бюджетної установи «Контактний центр міста Києва», є бюджетною установою, яка належить до комунальної власності міста Києва, віднесена до сфери управління виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та підпорядкована й підзвітна апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), що передбачено пунктом 2 розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 05 квітня 2012 року № 555 «Про організаційно-правові заходи щодо утворення комунальної бюджетної установи «Контактний центр міста Києва»».

Відповідно до розділу 2 Положення Комунальної бюджетної установи «Контактний центр міста Києва» основним завданням контактного центру є забезпечення оперативного розгляду структурними підрозділами виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районними в місті Києві державними адміністраціями та територіальними підрозділами центральних органів виконавчої влади (далі - органи влади) звернень, що подаються громадянами, підприємствами, установами та організаціями, фізичними особами - підприємцями, органами місцевого самоврядування (далі - заявники) за єдиним телефонним номером та через Інтернет.

У відповідності з завданнями, покладеними Положеннями, відповідач забезпечує оперативне опрацювання отриманих звернень та їх надсилання на розгляд органам влади відповідно до компетенції.

Враховуючи те, що Комунальна бюджетна установа «Контактний центр міста Києва» являється суб'єктом господарювання комунальної форми власності, а не органом державної влади чи органом місцевого самоврядування, також не здійснює владні управлінські функції, не виконує делегованих повноважень, не являється структурним підрозділом Київської міської державної адміністрації, то спірні відносини які виникли між позивачем та відповідачем, визначаються як приватно-правові, а не публічно-правові.

Відтак дана справа не відноситься до компетенції окружного адміністративного суду.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись п.1 ч. 1 ст. 157, ст. ст. 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України Окружний адміністративний суд міста Києва -

УХВАЛИВ:

Провадження у справі № 826/5935/13-а за позовом ОСОБА_1 до Комунальної бюджетної установи «Контактний центр міста Києва» про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії - закрити.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в порядку, встановленому ст.ст. 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Шейко Т.І.