Харківський окружний адміністративний суд
61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
Харків
14 травня 2013 р. № 820/2597/13-а
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Єгупенко В.В. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
Харківського міжрайонного прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах урядового органу державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку України і йому підпорядковується в особі: Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській області
до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1
про стягнення суми ,
Харківський міжрайонний прокурор з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах урядового органу державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку України і йому підпорядковується в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській області звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, в якому просить суд стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в дохід державного бюджету 1700,00 грн. на рахунок ГУДКСУ у Харківській області, МФО 851011, р/р 31114106700005 УДКСУ в Комінтернівському районі м. Харкова, код 37999680, код платежу 21081100.
В обґрунтування позову прокурор зазначив, що державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Харківській області, під час проведення перевірки 02.10.2012 року автотранспортного засобу "Volkswagen" д/н НОМЕР_1 що належить ФОП ОСОБА_1, встановлено порушення водієм вимог абз. 3, ч.1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" № 2344-III від 05.04.2001 року.
За даним фактом державним інспектором територіального управління Головавтотрансінспекції в Харківській області 02.10.2012 року складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №060994 про що ознайомлено водія відповідача.
28.11.2012 року заступником Голови комісії з проведення ліквідації Головавтотрансінспекції - начальником Управління Укртрансінспекції у Харківській області було винесено постанову № 153496 про застосування фінансових санкцій за допущені порушення законодавства про автомобільний транспорт і накладено фінансові санкції у вигляді штрафу в сумі 1700,00 грн. Відповідачем у встановлений законодавством строк зазначений штраф не сплачено.
Представник прокуратури та представник територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській області надали суду клопотання в яких просили розглядати справу за своєю відсутності в порядку письмового провадження.
Відповідач в судове засідання не прибув, причину неявки суду не повідомив, заперечень проти позову не надавав. Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином шляхом направлення повісток за адресою, внесеною до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, що є підставою для розгляду справи у його відсутність на підставі наявних у справі доказів.
На підставі вищевикладеного, відповідно до положень ст.41, ст.128 КАС України, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представників сторін в порядку письмового провадження на підставі наявних в матеріалах справи доказів.
Розглянувши матеріали справи, вивчивши доводи позову, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав та мотивів.
Законом України "Про автомобільний транспорт" № 2344-III від 05.04.2001 року передбачено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. Державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт здійснює урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Контрольно-наглядові функції у сфері автомобільного транспорту загального користування покладено на Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті та її територіальні органи.
Згідно вимог ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" № 2344-III від 05.04.2001 року за порушення законодавства про автомобільний транспорт до суб'єкта підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції.
Під час проведення перевірки 02.10.2012 року автотранспортного засобу "Volkswagen" д/н НОМЕР_1 що належить ФОП ОСОБА_1, встановлено порушення водієм вимог абз. 3, ч.1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" № 2344-III від 05.04.2001 року.
За даним фактом державним інспектором територіального управління Головавтотрансінспекції в Харківській області 02.10.2012 року складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 060944 (а.с.8).
Згідно пункту 26-27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567, справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням.
У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій, яка оформляється згідно з додатком 5.
28.11.2012 року заступником Голови комісії з проведення ліквідації Головавтотрансінспекції - начальником Управління Укртрансінспекції у Харківській області було винесено постанову № 153496 про застосування фінансових санкцій за допущені порушення законодавства про автомобільний транспорт і накладено фінансові санкції у вигляді штрафу в сумі 1700,00 грн. (а.с. 7).
Зазначена постанова фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1, була оскаржена в судовому порядку, та ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 10.04.2013 року якою залишено без змін постанову Харківського окружного адміністративного суду від 24.01.2013 року адміністративний позов ОСОБА_1, щодо касування постанови залишено без задоволення а тому постанова не виконана.
Пунктом 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567 передбачено, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом 15 днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
На теперішній час сума фінансових санкцій відповідно до постанови № 153496 від 28.11.2012 року заступника Голови комісії з проведення ліквідації Головавтотрансінспекції - начальника Управління Укртрансінспекції у Харківській області фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 в добровільному порядку не сплачена.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 158, ст. 159, ст. 160, ст. 163, ст. 185, ст. 186, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов Харківського міжрайонного прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах урядового органу державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку України і йому підпорядковується в особі: Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про примусове стягнення - задовольнити.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (код НОМЕР_2) на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській області в дохід Державного бюджету 1700.00 (одна тисяча сімсот грн.) ГУДКСУ у Харківській області МФО 851011, р/р 31114106700005, УДКСУ в Комінтернівському районі м. Харкова, код 37999680, код платежу 21081100.
Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення, копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Єгупенко В.В.