Постанова від 22.04.2013 по справі 728/520/13-а

Єдиний унікальний номер № 728/520/13-а

справа 2-а/728/18/2013

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 квітня 2013 року Бахмацький районий суд Чернігівської області в складі:

головуючого судді Приліпка В.М.

з участю секретаря Петренко О.Г.

розглянув у відкритому судовому засіданні в приміщенні Бахмацького районого суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Бахмацькому районі Чернігівської області про визнання дій протиправними та зобов»язання здійснити перерахунок пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Управління пенсійного фонду України в Бахмацькому районі Чернігівської області про визнання дій протиправними та зобов»язання провести перерахунок пенсії. Позивач вказує на те, що він працював на посаді головного бухгалтера Управління агропромислового розвитку Бахмацької райдержадміністрації у період з 12 вересня 1977 року по 23 жовтня 2003 року. 21.05.2012 року він після досягнення пенсійного віку звернувся до Управління пенсійного фонду України в Бахмацькому районі із заявою про призначення йому пенсії державного службовця, але всупереч його прохання йому була призначена пенсія за віком на загальних підставах у розмірі 1626 грн.19 коп. За документами пенсійної справи його страховий стаж складає 41 рік 3 місяці, в тому числі стаж роботи на посаді державного службовця 26 років 1 місяць 12 днів, що дає йому право на отримання пенсії державного службовця відповідно до вимог ст.37 Закону України «Про державну службу». 07.08.2012 року він повторно звернувся до Управління пенсійного фонду України в Бахмацькому районі із заявою про призначення йому пенсії державного службовця відповідно до Закону України «Про державну службу» . За результатами розгляду його вищевказаної заяви начальником Управління пенсійного фонду України в Бахмацькому районі було прийнято розпорядження №163237 від 07.08.2012 року, яким його заяву залишено без розгляду, оскільки недоцільно проводити нарахування його пенсії згідно ЗУ «Про державну службу» у зв»язку із зменшенням розміру пенсії при цьому. Окрім того листом від 16.08.2012 року № 2784\04 йому було запропоновано написати заяву про перехід на пенсію державного службовця. Але ним вже подавалася заява про призначення пенсії державного службовця і тому позивачеві не зрозумілий зміст листа, в якому йшлося про якийсь перерахунок. Вважає, що Пенсійни фонд, згідно поданою ним заяви повинен був призначити йому пенсію державного службовця, а не пенсію за віком на загальних підставах. Він надав довідки до Пенсійного фонду про заробітну плату та надбавки до неї (видані Управлінням агропромислового розвитку Бахмацької РДА) за період з 01.10.2001 року по 30.09.2003 року.

Відповідно до вимог абз.2 п.1 постанови КМУ №865 від 31.05.2000 року «Про деякі питання вдосконалення розмірів заробітку для обчислення пенсії» у разі зміни структури заробітної плати з одночасним підвищенням посадових окладів працівникам апарату органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, органів прокуратури, судів та інших органів виплати, одержані особою за період до зміни структури заробітної плати, включаються в заробіток для обчислення пенсії без коригування. Службові особи Управління пенсійного фонду України в Бахмацькому районі стверджують, що структура заробітної плати змінилася, а посадові оклади підвищені з 01.01.2006 року відповідно до постанови КМУ №268 від 09.03.2006 року, тобто вже після періоду, за який позивач подав вищевказані документи про одержані ним доходи(2001-2003 роки), тому відповідне коригування виплат, одержаних ним у період 2001-2003 років не може бути проведено, що значно впливає на розмір його пенсії. У зв»язку із вищевикладеним позивачеві і призначена пенсія за віком відповідно до ЗУ «Про загальнообов»язкове державне пенсійне стархування» з травня 2012 року, так як розмір нарахованої йому пенсії як держслужбовця без відповідного коригування отриманих ним доходів за вищевказаний час значно нижчий.

З даним твердженням позивач не може погодитися, так як в дійсності змін в структурі його заробітної плати не було, це підтверджується відповіддю Управління агропромислового розвитку Бахмацької РДА від 05.10.2012 року, в якій зазначено, що змін у структурі заробітної плати з одночасним підвищенням посадових окладів працівникам управління у період з 01.10.2003 року і по даний час не відбувалось. Тому він вимушений звернутися до суду. Просить визнати протиправними дії відповідача, щодо нарахування йому пенсії на загальних підставах та зобов»язати здійснити нарахування йому пенсії державного службовця з 21.05.2012 року, провівши коригування розміру виплат(премії), що включається в заробіток для обчислення пенсіїі, за період з 01.10.2001 року по 30.09.2003 року та зарахувати в заробіток для обчислення його пенсії суму надбавки за високі досягнення в праці в розмірі 50% від суми посадового окладу та доплати за ранг, станом на 01.05.2012 року.

В судовому засіданні позивач підтримав свій позов і просить його задовольнити.Виклав мотиви зазначені в позовній заяві.

Представники відповідача Управління пенсійного фонду України в Бахмацькому районі Чернігівської області Петренко Ганна Михайлівна в судовому засіданні позову не визнала і пояснила, що підстав для задоволення позову не вбачається оскільки з 01.01.2006 року відповідно до постанови КМУ №268 від 09.03.2006 року в органах виконавчої влади змінилась структура заробітної плати з одночасним підвищенням посадових окладів, то виплати, одержані особою за період до зміни структури заробітної плати, одержані особою за період до зміни структури заробітної плати, а саме до 01.01.2006 року, включаються в заробіток для обчислення пенсії без коригування. Твердження позивача про те, що з 01.01.2006 року структура заробітної плати в органах виконавчої влади не змінювалась є хибними. Виплати, які одержав позивач за період роботи з 01.10.2001 року по 30.09.2003 року коригуванню не підлягають. У зв»язку із вищевикладеним позивачеві і призначена пенсія за віком відповідно до ЗУ «Про загальнообов»язкове державне пенсійне стархування» з травня 2012 року, так як розмір нарахованої йому пенсії як держслужбовця без відповідного коригування отриманих ним доходів за вищевказаний час значно нижчий. При цьому дійсно 07.08.2012 року позивач звернувся до Пенсійного фонду із заявою, щоб йому нарахували пенсію державного службовця згідно ЗУ «Про державну службу». Розмір призначеної пенсії ОСОБА_1 складає 1628,59 грн., а розмір його пенсії згідно ЗУ «Про державну службу» становить 1459, 15 грн., що є меншим від призначеної пенсії. Тому листом від 16.08.2012 року позивача було повідомлено про це і надіслано прохання з»явитися до управління для надання письмової згоди виплачувати пенсію в меншому розмірі. Але позивач згоду на відшкодування переплати пенсії та письмову заяву на виплату пенсії в меншому розмірі відмовився надати.

Ознайомившись з матеріали справи, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з слідуючих підстав.

Як встановлено в судовому засіданні, що 22 травня 2012 року позивач звернувся із заявою до Управління пенсійного фонду України в Бахмацькому районі про призначення йому державної пенсії. За документами пенсійної справи позивач перебуває на обліку в управлінні з 21.05.2012 року та отримує пенсію по вік призначену згідно Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування з 21.05.2012 року. Загальний страховий стаж позивача складає 41 рік 3 місяці, а на посаді державного службовця 26 років 1 місяць 12 днів. Розмір пенсії позивача станом на 01.02.2013 року складає 1629, 19 грн.

07 серпня 2012 року позивач звернувся із заявою до Управління пенсійного фонду України в Бахмацькому районі про призначення(перерахунок) йому пенсії державного службовця згідно Закону України «Про державну службу».

Відповідно до ст.37 Закону України «Про державну службу» пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов»язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов»язкове державне пенсійне страхування.

Згідно розрахунку розмір пенсії позивача згідно Закону України «Про державну службу становить 1459, 15 грн.

Відповідно до ч.3 ст.45 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» перехід з одного виду пенсії на інший проводиться з дня подачі заяви з усіма необхідними документами.

Додатком № 4 до Порядку подання та оформлення документів для призначення(перерахунку) пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 року № 22-1 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 року за № 1566\11846 затвердженого бланку заяви про призначення (перерахунок) пенсії, в якому передбачено брати зобов»язання пенсіонера стосовно обставин, що можуть вплинути на пенсійне забезпечення. Як вбачається з матеріалів справи(а.с.56), що листом в.о. начальника Управління пенсійного фонду України в Бахмацькому районі від 16.08.2012 року № 2784\04 ОСОБА_1 було роз»яснено дані вимоги законодавства і надіслано прохання з»явитися до управління для надання письмової згоди виплачувати пенсію в меншому розмірі. Як встановлено в судовому засіданні, це підтвердили і сторони, що позивач до Управління пенсійного фонду України в Бахмацькому районі не з»явився і письмової згоди на перехід на інший вид пенсії не надав. А тому враховуючи вищевикладене, суд вважає, що Управління пенсійного фонду України в Бахмацькому районі діяло відповідно до вимог чинного законодавства.

Відповідно до абзацу другого постанови Кабінету Міністрів України від 31.05. 2000 року № 865» «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» у разі зміни структури заробітної плати з одночасним підвищенням посадових окладів працівникам апарату органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, органів прокуратури, судів та інших органів виплати, одержані особою за період до зміни структури заробітної плати, включаються в заробіток для обчислення пенсії відповідно до абзацу першого цього пункту без коригування згідно з пунктом 2 цієї постанови.

Згідно ст.2 Закону України «Про оплату праці» структура заробітної плати визначається із основної заробітної плати, додаткової заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат.

Згідно ст..33 Закону України «Про державну службу» заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначається Кабінетом Міністрів України.

В період з 1 грудня 1999 року по 31 грудня 2005 року структура заробітної плати державних службовців, а саме керівних працівників і спеціалістів управлінь, відділів та інших структурних підрозділів районних державних адміністрацій визначалася постановою Кабінету Міністрів України № 2288 від 13.12.1999 року «Про впорядкування умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, органів прокуратури, судів та інших органів».

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 268 від 09.03.2006 року «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» постанова КМУ від 13.12.1999 року №2288 втратила чинність. І з 1 січня 2006 року згідно постанови Кабінету Міністрів України № 268 від 09.03.2006 року «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» затверджені нові умови оплати праці державних службовців, в томі числі і органів виконавчої влади в районах. А саме: змінено схеми посадових окладів в органах виконавчої влади, прокуратури, судів та внесено ряд інших змін в оплаті праці державних службовців. Це підтверджується і листом управління агропромислового комплексу розвитку Бахмацької райдержадмінцістарції від 05.04.2013 року № 02-01/280.

А тому, оскільки з 1 січня 2006 року в органах виконавчої влади змінилась структура заробітної плати з одночасним підвищенням посадових окладів, то виплати, одержані особою за період до 01.01.2006 року , включаються в заробіток для обчислення пенсії без коригування..

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст.33,37 Закону України «Про державну службу», Законом України «Про оплату праці», Законом України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування», постановою Кабінету Міністрів України № 268 від 09.03.2006 року «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів», постановою Кабінету Міністрів України від 31.05. 2000 року № 865» «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії», ст.ст. 7, 9, 17, 18, 69, 86, 104, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В позові ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Бахмацькому районі Чернігівської області про визнання дій протиправними та зобов»язання здійснити перерахунок пенсії - відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Бахмацький районний суд на протязі 10 днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя ______________